Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Catalinasdiary 10:34, 31 sie 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Witaj Aniu Ja mam 2 rok Diamantino i muszę powiedzieć, że ona szybko zakwita. I dużo ma kwiatów. U mnie rośnie na tle szmaragdów ok. 4m wysokich, od wschodu. Aż sprawdziłam zdjęcia i 5 lipca była juz porządnie obsypana kwiatami w rozkwicie, teraz ma kolejne nowe plus pieknie przebarwione te pierwsze. Więc ja bym ją polecała. Jest bardzo reprezentacyjna
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
ren133 10:48, 31 sie 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Podglądam Aniu ... ale się nie udzielam ... bo doradców masz bardzo dobrych ...
Powodzenia
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
kasja83 09:07, 01 wrz 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Aniu kibicuję.Moja głowa za mała na doradzanie.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Iwk4 10:51, 01 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)

Memory nie jest olbrzymi. Taki normalny raczej bym powiedziała. 160 liście a z kwiatami 2m. Więc spoko. Spełnią rolę.

Aniu, mój Memory mnie przerósł bez kwiatów. Przestraszyłam się. Sadziłam wiosną.
Dziś przeanalizowałam twoj plan. I doczytałam słuszne intencje takich nasadzeń. Nie doczytałam jeszcze, dlaczego szukasz innych hortensji? Bo przecież jakąś odmianę tam masz. Ja bym nie mieszała odmian. Nawet w jednej odmianie potrafią nierówne rosnąć i kwitnąć. Doświadczyłam tego.
Co do planu, ja bym tak posadziła, jak zaplanowałaś. Nie bedzie tak, ze wszyscy będą zadowoleni. Dopiero czas ci pokaże, jak u Ciebie rośliny będą rosły. U każdego inaczej...
Już kiedyś pisałam, ze trzeba przyjąć jakieś odniesienie w latach. To jak pociąg bez hamulców. Najpierw czekamy, by bylo idealnie, by dorosły rośliny. Trwa to 2-3 lata, czasem dłużej. Potem na moment jest idealnie, by za chwilę wszystko bujnęło w takim tempie, ze trzeba będzie i tak poprawiać.
Ewa bacowa wczoraj pisała, ze jej kleine fontanne ma metr średnicy. Czyli już trzeba dzielić. A przecież kilka lat wcześniej był zbyt mały. Potem taki w sam raz Tuje Danica u Borbetki wielkie. U Ewy już 10 lat rosną i są normalnych rozmiarów. Cięte długo będą ok.
Ja u siebie posadziłam tak, bym była z nich zadowolona teraz. Co będzie za 5 lat, czas pokaże.
Trawnika bym nie dawała. Dzieci mają na razie hustawke, a ty Aniu plan działania. I niech tak zostanie. Teraz posadzisz tyle, ile dasz radę, ile bedzie mozliwe.
A jak coś nie będzie pasować, poprawisz po dokonanych obserwacjach.
____________________
Ogródek Iwony II
Makao_J 15:20, 01 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Catalinasdiary napisał(a)
Witaj Aniu Ja mam 2 rok Diamantino i muszę powiedzieć, że ona szybko zakwita. I dużo ma kwiatów. U mnie rośnie na tle szmaragdów ok. 4m wysokich, od wschodu. Aż sprawdziłam zdjęcia i 5 lipca była juz porządnie obsypana kwiatami w rozkwicie, teraz ma kolejne nowe plus pieknie przebarwione te pierwsze. Więc ja bym ją polecała. Jest bardzo reprezentacyjna

Dzięki za pokazanie fotek
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 15:20, 01 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ren133 napisał(a)
Podglądam Aniu ... ale się nie udzielam ... bo doradców masz bardzo dobrych ...
Powodzenia

Dziękuję
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 15:20, 01 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
kasja83 napisał(a)
Aniu kibicuję.Moja głowa za mała na doradzanie.

Trzymaj kciuki chociaż
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 15:28, 01 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Iwk4 napisał(a)

Aniu, mój Memory mnie przerósł bez kwiatów. Przestraszyłam się. Sadziłam wiosną.
Dziś przeanalizowałam twoj plan. I doczytałam słuszne intencje takich nasadzeń. Nie doczytałam jeszcze, dlaczego szukasz innych hortensji? Bo przecież jakąś odmianę tam masz. Ja bym nie mieszała odmian. Nawet w jednej odmianie potrafią nierówne rosnąć i kwitnąć. Doświadczyłam tego.
Co do planu, ja bym tak posadziła, jak zaplanowałaś. Nie bedzie tak, ze wszyscy będą zadowoleni. Dopiero czas ci pokaże, jak u Ciebie rośliny będą rosły. U każdego inaczej...
Już kiedyś pisałam, ze trzeba przyjąć jakieś odniesienie w latach. To jak pociąg bez hamulców. Najpierw czekamy, by bylo idealnie, by dorosły rośliny. Trwa to 2-3 lata, czasem dłużej. Potem na moment jest idealnie, by za chwilę wszystko bujnęło w takim tempie, ze trzeba będzie i tak poprawiać.
Ewa bacowa wczoraj pisała, ze jej kleine fontanne ma metr średnicy. Czyli już trzeba dzielić. A przecież kilka lat wcześniej był zbyt mały. Potem taki w sam raz Tuje Danica u Borbetki wielkie. U Ewy już 10 lat rosną i są normalnych rozmiarów. Cięte długo będą ok.
Ja u siebie posadziłam tak, bym była z nich zadowolona teraz. Co będzie za 5 lat, czas pokaże.
Trawnika bym nie dawała. Dzieci mają na razie hustawke, a ty Aniu plan działania. I niech tak zostanie. Teraz posadzisz tyle, ile dasz radę, ile bedzie mozliwe.
A jak coś nie będzie pasować, poprawisz po dokonanych obserwacjach.

Dzięki Iwonko. Zawsze biorę poprawkę na intensywność wzrostu roślin u innych. Widzę po tym co mam że nie rosną u mnie tak dobrze. Ale staram się żyzność poprawiać nawozami Może kiedyś bujną

Danikę chyba posadzę co 90-100 cm. Niech rosną spokojnie. 150 to dla mnie za dużo. Przy tym co obserwują to za 30 lat dopiero u mnie by się złączyły.
Hortensji poszukuję nowych bo nie wiem czy Vanilki będą pasowały do tego zestawienia. Mam dylemat. Może limonkowe by wyglądały lepiej. 3 Vanilki posadziłabym przy altanie lub w innej części ogrodu. Stąd te rozważania.

W tym roku chyba jedynie magnolię przesadzę by zdążyła się zadomowić. Więcej już chyba nie będę ruszała. Zobaczę. Sporo zależy od eMa i jego funkcjonalności bo musiałby mi trochę jednak pomóc przy przesadzaniu.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
mrokasia 15:53, 01 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Widzę Aniu, że u Ciebie te same rozważania co u mnie tylko odnośnie innych roślin .
Też wolę mieć efekt szybciej niż czekać na niego latami. Staram się uwzględniać wymiary by nie przesadzać zaraz po roku ale po 3 latach już mogę .

Edit: a'propos danik - mam u siebie takie, które mają z 8-9 lat i dopiero są cięte od zeszłego sezonu - porosły z nich potwory. Mam nauczkę. Teraz posadziłam małe i zamierzam je ciąć znacznie wcześniej by dłużej zachowały mniejsze rozmiary.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ElzbietaFranka 00:15, 02 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Widze jakis nowy projekt i obszerne opisy. Nie chce mącic tobie w glowie Aniu.
O polowie tych roslin co chcesz posadzic nie mam pojecia wiec nic nie doradze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies