Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 20:29, 16 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kasya napisał(a)
Mhm
Bardzo wczesnie

Do tej pory zawsze siałam późno. W połowie marca. W tym roku chiałam spróbować wcześniej żeby sobie porównać.

I wiem że 2 tygodnie za szybko to zrobiłam bo się trochę męczyły.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 20:34, 16 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kasya napisał(a)

Ile szt ?

Całą paletę. Nie wiem ile tam jest - 50szt? One są metrowe.
Powoli będziemy układać.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kasya 20:44, 16 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
Makao_J napisał(a)

Całą paletę. Nie wiem ile tam jest - 50szt? One są metrowe.
Powoli będziemy układać.

To ja mam to samo
Na ścieżkę

Na czym układacie i donjakiej wys. ziemia ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makao_J 21:31, 16 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kasya napisał(a)

To ja mam to samo
Na ścieżkę

Na czym układacie i donjakiej wys. ziemia ?

Ścieżki? Równo z ziemią.
Podsypane są żwirem z cementem.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 20:28, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Aniu konwalia może rosnąć w półcieniu u mnie tak rośnie.
Posadź gdzieś w kącie ogrodu możesz nawet jak masz w większej donicy po drzewach (starej miednicy) tak aby się nie rozrastała. Nawet kilka donic.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 20:52, 18 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu konwalia może rosnąć w półcieniu u mnie tak rośnie.
Posadź gdzieś w kącie ogrodu możesz nawet jak masz w większej donicy po drzewach (starej miednicy) tak aby się nie rozrastała. Nawet kilka donic.

Tylko że posadzone w donicy pewnie trzeba schować na zimę.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 20:58, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Jeszcze raz bo zajrzałam w kilka strony. Aniu masz duże pomidory tylko bardzo się wyciągnęły. chyba za wcześnie posiałaś i wyrosły. Mam 20 szt "faworyt" polecone posadziłam do donic. W tym tygodniu ma być przesyłka z tunelem 2.20 na 4,5 m. Będę wsadzała donice do ziemi. Tulusi - ma tak posadzone.
Zresztą kiedyś tak miałam na balkonie posadzone w donicach i bardzo dobrze obrodziły.
A co robisz aby zaraza ich nie dopadła? Ja mam zamiar przed wsadzeniem do tunelu spryskać miedzianem lub jakimś innym srodkiem ekologicznym muszę się rozpoznać. Jedni drucik miedziany do łodygi wkuwają 10 cm od ziemi. Taka zabawa z tymi pomidorami pewnie gra nie warto świeczki, ale człowiek sobie zawsze jakąś beznadziejną robote wynajdzie.
Jeszcze trzeba posiaś jakieś rośliny (bazylię) aby robactwo nie dopadło.

Odnośnie konwalii widzę, ze masz jakieś drzewo czy to nie czereśnie tam możesz posadzić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:59, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Makao_J napisał(a)

Tylko że posadzone w donicy pewnie trzeba schować na zimę.




Ania nie zakop w ziemię nic im nie będzie. To klącze nie do zdarcia jak chwast. Kupiłaś drzewo masz donicę i wsadź.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Zana 21:02, 18 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Makao_J napisał(a)
Nie ma to jak zdjęcia.
Będzie dużo





Nadrabiam i jestem oczarowana Ślicznie Aniu! Przepiękne te Twoje Amanogawy, takie pełne.

Zakupy świetne, wiśnia prezentuje się doskonale. Jednak duży okaz od razu robi robotę jak trzeba.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Makao_J 21:46, 18 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ElzbietaFranka napisał(a)
Jeszcze raz bo zajrzałam w kilka strony. Aniu masz duże pomidory tylko bardzo się wyciągnęły. chyba za wcześnie posiałaś i wyrosły. Mam 20 szt "faworyt" polecone posadziłam do donic. W tym tygodniu ma być przesyłka z tunelem 2.20 na 4,5 m. Będę wsadzała donice do ziemi. Tulusi - ma tak posadzone.
Zresztą kiedyś tak miałam na balkonie posadzone w donicach i bardzo dobrze obrodziły.
A co robisz aby zaraza ich nie dopadła? Ja mam zamiar przed wsadzeniem do tunelu spryskać miedzianem lub jakimś innym srodkiem ekologicznym muszę się rozpoznać. Jedni drucik miedziany do łodygi wkuwają 10 cm od ziemi. Taka zabawa z tymi pomidorami pewnie gra nie warto świeczki, ale człowiek sobie zawsze jakąś beznadziejną robote wynajdzie.
Jeszcze trzeba posiaś jakieś rośliny (bazylię) aby robactwo nie dopadło.

Odnośnie konwalii widzę, ze masz jakieś drzewo czy to nie czereśnie tam możesz posadzić.

Masz rację. Za wcześnie wsiałam pomidory. Do tej pory siałam późno i zawsze zazdrościłam jak inni już zbierali a u mnie dopiero kwitły więc w tym roku tak się stało . Myślę że 2 tygodnie później będzie okej.

Jeśli chodzi o choroby to przed wysianiem moczę nasiona w herbacie rumiankowej. 2 saszetki na szklankę. Czas moczenia od kilku godzin do kilku dni. Zależy jak mi się chce czekać.

No i oczywiście spróbuję w tym roku tych miedzianych drucików. Nigdy mi nie chorowały (prócz przypalenia słońcem) ale wolę dmuchać na zimne. Myślę że dużo daje to moczenie i późniejsze podlewanie rumiankiem.

Pod czereśnią nie wsadzę konwalii bo owocówki rosną w trawniku. Znajdę coś innego.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies