Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 20:46, 23 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Teraz czas na to miejsce


Myślę o jednym gatunku przed tujami. Albo hortensje albo jakieś wyższe trawy. Będą miały tam cień cały dzień.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kasya 20:48, 23 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
No.... a to tu były kiedyś białe roze ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 20:49, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Makao_J napisał(a)
A ja dalej strzelam fotki bo normalnie nakręciliśmy się na porządkowanie tego co było odkładane w czasie od jakiegoś czasu

Donice przy tarasie
przed:


i po:


Jak ładnie, elagancko . Dobra zmiana.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makao_J 20:53, 23 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Jeszcze raz nowa ścieżka. Posadziłam tam dziś przy tych drugich nogach Gracillimusy.


Po raz pierwszy rozsiała się kłosownica. Myślę czy to wykorzystać i gdzieś usadowić te siewki.


To coś co zawsze zapomnę nazwę


I wyjątkowo długo kwitnące w tym roku Queen ON.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:03, 23 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Wczoraj przesadziliśmy lilaka w pąkach i o dziwo nic a nic nie zwiędła. Normalnie będzie kwitła.
Dlatego pełni nadziei przesadziliśmy dziś Magnolię Siebolda. Z 6 lat ma ale korzeń bardzo mały. Jest cała w pąkach kwiatowych. Mam nadzieję, że nie odchoruje bo teraz ma o niebo lepsze warunki, kompost w nogach i więcej wilgoci. I jeszcze ma padać cały tydzień.


Pod ostróżkami chowa się Rutewka "Splendide White"


Fiołek, który rozsiewa się po całym ogrodzie i z roku na rok mam go coraz więcej


I pąki Głogu
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:09, 23 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
I najlepsze na koniec.
Byliśmy w ogrodniczym po miskanty. Wychodząc chciałam przejść przez tunel z bylinami ale eM był mocno niezadowolony bo stwierdził że jak tam wejdę to pewnie coś mi się do ręki przyklei

I wiecie co, przykleiło się - to maleństwo... ale nie mi do ręki, a eMowi. Zapachniało mu jak przechodził i powiedział, że musi to mieć
Uśmiechnęłam się i powiedziałam "to sobie wybierz jakiś kolor"
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:14, 23 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kasya napisał(a)
No.... a to tu były kiedyś białe roze ?

Zgadza się Kasia. Były białe okrywowe. Mam je nadal ale gdzie indziej.

Tak dziś patrzyłam na te donice i zastanawiałam się jak to się stało, że z takiego misz-maszu angielskiego zrobiło się coś tak nowoczesnego. Wolałabym otoczaki w tych donicach ale to eM fundował. Cieszę się i tak, że postawiłam na swoim i nie są całkiem białe (bo on chciał takie). Choć tyle ugrałam
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:19, 23 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
mrokasia napisał(a)


Jak ładnie, elagancko . Dobra zmiana.

Dzięki. Ja muszę się przyzwyczaić bo taki porządek w ogrodzie trochę mnie jednak spina.
Czekam aż te rozplenice zakryją te kamyki.

Teraz jednak stwierdzam na 100% że w nowoczesnym ogrodzie z kamykami na rabatach nie mogłabym funkcjonować.

Chyba jestem walnięta
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
KasiaWB 21:31, 24 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Makao_J napisał(a)

Buk Dawyck Purple. Jak kupowałam miał może 150 cm wysokości.

To jedyne czerwono-listne drzewo u nas. Rodzynek. I nie chcę by kiedykolwiek miał konkurencję.



Bardzo dziękuję za odpowiedź, piękny jest. Noszę się z zamiarem kupienia albo Dawyck Purple albo Rohan Obelisk... I nie wiem którego wolę.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
polinka 21:42, 24 maj 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Makao_J napisał(a)
Teraz czas na to miejsce


Myślę o jednym gatunku przed tujami. Albo hortensje albo jakieś wyższe trawy. Będą miały tam cień cały dzień.


Aniu, z traw to miskant Variegatus jest polecany do cienia a z hortensji to Annabella. Jeśli byś się zdecydowała na hortensje to może jako najniższe pięktro Hakonechloa? W zależności jakie kompozycje kolorystyczne lubisz, może byc żółta albo zielona.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies