Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 09:43, 30 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Nie sądzę, żeby ktoś pomyślał, że się lenisz Kawał dobrej roboty!!! Już sobie wyobrażam, jak zaszalejesz na wiosnę


Aga dzięki, truskaweczki od Ciebie ukorzeniły się w donicach i tylko myknęłam je do dołków. Jest nadzieja na maleńką degustację w przyszłym roku.
A co do przyszłego roku, pomyślę, bo na razie jestem wykończona po tym sezonie. Najbardziej zależy mi na owocowych. I cieszę się że grubsza robota w warzywniaku zakończona.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:47, 30 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
jankosia napisał(a)
Agata! Robota robotą (gratki) ale jaką ty masz piękną hortensję ogrodową! Odkopałabyś mi wiosną skrawek? Nie przemarzają ci pąki w niej? Ja na mojej mam trzy kwiatki tylko Super przezimowała, wszystkie oczka zieloniutkie, wyszły listki i pach- nie nakryłam w nocy i po kwiatach Chciałabym od kogoś skubnąć takiej starej odmiany bo te widzę mniej zawodne są niż wynalazki. I do Bogdzi się uśmiechnę, ona też chyba nie okrywa a ma kwitnącą



Monika może chodzi o miejsce, u mnie jest posadzona w zacisznym miejscu, chroni ją budynek gosp. dom i las, więc z każdej strony ma wiatrochron.
W tym roku ją podcięłam, należało się odzywać wcześniej, to byś dostała naręcze sadzonek. Ale na wiosnę pamietaj, no chyba że Małgosia się nie zdecyduję to dam Ci ukorzenioną w donicy
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:51, 30 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gocha napisał(a)
Agatko ale piękny masz ten warzywnik, mnóstwo pracy włożone ale jaki efekt super. Buziaki


Gosiu to z grubsza zrobione prace na ten rok, w przyszłym chciałabym go ogrodzić i zrobić ścieżki. A jeszcze mnie czeka uzupełnienie skrzyń w mój kompost i obornik. Znowu ze 20 taczek pójdzie
Ale masz rację efekt raduje serce, po takim mordorze to wszystko byłoby piękne
____________________
Z Pszenicznej...
sylwia_slomc... 09:55, 30 wrz 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Nikt nie myśli, że się lenisz Pięknie się to miejsce zmieniło w warzywnik
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgataP 09:55, 30 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Madzenka napisał(a)
Ależ kawał dobrej roboty wykonałaś!


Marzen, mąż mój już się zastanawia czy jak bym mu tak chlapnęła z otwartej czy głowy by mu nie urwało... biceps jak ta lala już jest
Tak czy inaczej w tym roku haruję, ale w przyszłym nie ma bata - Wojsławice na 100%, z kocem i kanapkami No chyba że będzie lać tfu tfu
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:56, 30 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
AnnaCh napisał(a)
Agata, tytan pracy z Ciebie Zmiany ogromne


Aniu, Twoje truskaweczki dostały miejscówkę. Owocują non stop, wczoraj odgryzłam sobie kolejną, bo łapy utytłane w ziemi były więc dziabnęłam zębami
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:57, 30 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Moniq napisał(a)
Agatko szacun
Nie strasz przymrozkami.


No kurczę wchodzę na TVN Meteo i widzę przymrozki w nocy 06.10 i 07.10 oby to się nie sprawdziło.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:59, 30 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kasya napisał(a)
no widzisz, o czeresni to juz mi ktos pisal gdzies, ale o jesiennym cieciu nie slyszalam
najwiekszy mam problem z morela ktora jeszcze nie owocowala


Moreli nie mam, ale nie wiem czy nie jest z nią jak z brzoskwinią - lepiej ciąć nawet cokolwiek niż nic. Musisz poczytać. U mnie drzewa już stare są więc cięcie 2-3 gałęzi im nie zaszkodzi, tym bardziej że mają bardzo zaciszne miejsce.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 10:00, 30 wrz 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nikt nie myśli, że się lenisz Pięknie się to miejsce zmieniło w warzywnik


Sylwia, dziękuję. U Ciebie też wciąż się zmienia... pergola, mebelki teraz "donica" . Nie próżnujesz.
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 12:28, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


Aga dzięki, truskaweczki od Ciebie ukorzeniły się w donicach i tylko myknęłam je do dołków. Jest nadzieja na maleńką degustację w przyszłym roku.
A co do przyszłego roku, pomyślę, bo na razie jestem wykończona po tym sezonie. Najbardziej zależy mi na owocowych. I cieszę się że grubsza robota w warzywniaku zakończona.


Znając moją "kielecką" odmianę, to nawet może być coś więcej niż degustacja
A z sezonem wiosennym myślałam raczej o sianiu, sianiu, sianiu...
Ja właśnie dostałam urodzinowego grujecznika (nr 2), więc dzisiaj będę chyba jednak latać z sznurkiem i wyznaczać resztę rabat za domem.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies