Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wąski cienisty przedogódek

Pokaż wątki Pokaż posty

Wąski cienisty przedogódek

polowka 22:01, 08 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Toszka napisał(a)
Teraz jak buks ma już przyrosty to nie tnij. Dopiero w drugiej połowie czerwca - to już niedługo
Hortka za blisko - jeśli buksa coś dotyka to choruje, łapie grzyba, łysieje.

Mam wkopane własnie takie beki na deszczówkę


Toszka jesteś niezawodna! Bardzo Ci dziękuję za info. Przesunę hortensję.bliżej płota. obwódki nie przytnę.
Co do beki - ciekawi mnie jaką masz pojemność takiego zbiornika? tą wodę potem z niej pompą wydobywasz czy jak? śmieci tam się pewnie zbierają, nie gnije to?
no i znów ogrom pytań.
____________________
wąski cienisty przedogródek
polowka 22:25, 08 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Marzenaka napisał(a)
Bardzo fajnie to wykombinowałaś. Powiedz mi w jakiej odległości masz posadzone kulki bukszpanowe od siebie? Chcę u siebie posadzić i myślę czy jedna czy dwie a mam 1m miejsca. Deszczówka zawsze się przyda. Sama będę beczkę podstawiać chociaż mam wodę ze studni, nigdy nic nie wiadomo...


cześć Marzenka! od brzegu jednej do brzegu drugiej jest 40cm. Ale czy to jest dobrze to nie wiem. Chciałabym utrzymać wielkość kulek taki jaki jest dziś więc wydaje mi się, że odstęp jest OK. Ale może spytaj kogoś bardziej doświadczonego jak to się powinno sadzić. Ja tak naprawdę nie mam pojęcia.
____________________
wąski cienisty przedogródek
Toszka 22:26, 08 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam założoną przedłuzkę do rynny i wyprowadzoną do beczki. Niestety jest dekiel... wodę wyciągam kubełkiem, ale mozna i pompą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 22:29, 08 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kule mogą się stykać, czemu nie. Trzeba tylko starannie strzyc miejsce łaczenia. Na metrze w ten sposób posadzone buksy zmieszczą się i trzy kule, wg. wzrostu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rojodziejowa 23:14, 08 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
Polowka pięknie Ci to wszystko wychodzi! Jestem zachwycona i będę podglądać
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
polowka 08:10, 09 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201

coś mi ta linia trawnika nie pasuje do linii obwódki. może jednak zrezygnuję z tych kulek po środku i po prostu dosieję trawę.
____________________
wąski cienisty przedogródek
polowka 08:19, 09 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Rojodziejowa napisał(a)
Polowka pięknie Ci to wszystko wychodzi! Jestem zachwycona i będę podglądać

dziekuję! zapraszam serdecznie. Ja również do Ciebie będę zaglądać. Będziesz miała, myślę, ciekawy ogród. Różnice w poziomach terenu zawsze mi się bardzo podobały. Trzymam kciuki za powodzenie projektu!
____________________
wąski cienisty przedogródek
Rojodziejowa 08:21, 09 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
A może przeniesiesz te bukszpany na drugą stronę, przy ścieżce? Pojdzie wtedy wszystko liniami równoległymi. Albo tylko kancik z trawy zrób ładniejszy w miejscu gdzie rabata na te dodatkowe bukszpany się poszerza
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
polowka 08:55, 09 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Rojodziejowa napisał(a)
A może przeniesiesz te bukszpany na drugą stronę, przy ścieżce? Pojdzie wtedy wszystko liniami równoległymi. Albo tylko kancik z trawy zrób ładniejszy w miejscu gdzie rabata na te dodatkowe bukszpany się poszerza

Chyba nie bardzo rozumiem.
____________________
wąski cienisty przedogródek
anbu 08:57, 09 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mi tez linia trawnika patrząc z góry nie pasuje. Może Toszka coś doradzi
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies