Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wąski cienisty przedogódek

Pokaż wątki Pokaż posty

Wąski cienisty przedogódek

Toszka 09:28, 11 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
na rogu domu ewidentnie brakuje czegoś pionowego. Też widzę, że jest o wiele lepiej. Pomimo pozorów obsadzenie czymś wyższym, zwłaszcza przy płocie, nie zabierze ci przestrzeni, a właśnie stworzy iluzję, że jest szerzej.
Przy wąskich i nieproporcjonalnie długich przestrzeniach doskonale sprawdzaja się poprzeczne nasadzenia łamiące optycznie długość i wprowadzające iluzję szerokości.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polowka 10:20, 11 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Ufff...idę zatem w tym tropem. Taaaaakkk w rogu domu brakuje czegoś pionowego!! To mi cały czas chodzi po głowie. Sadzić poprzecznie. Rozumiem o co chodzi chyba. Ale tylko chyba...dziękuję za uwagi.
____________________
wąski cienisty przedogródek
czarna_aga 10:22, 11 maj 2016

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Witaj
robi się już bardzo ładnie
____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
polowka 22:33, 11 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Toszka napisał(a)
na rogu domu ewidentnie brakuje czegoś pionowego. Też widzę, że jest o wiele lepiej. Pomimo pozorów obsadzenie czymś wyższym, zwłaszcza przy płocie, nie zabierze ci przestrzeni, a właśnie stworzy iluzję, że jest szerzej.
Przy wąskich i nieproporcjonalnie długich przestrzeniach doskonale sprawdzaja się poprzeczne nasadzenia łamiące optycznie długość i wprowadzające iluzję szerokości.


co by to być mogło to pionowe w rogu domu? cień, wilgotno. Cis? kula na wysokim patyku? miała tam być pierwotnie.
____________________
wąski cienisty przedogródek
polowka 07:27, 12 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
coś w tym stylu? czy kolumna raczej?
____________________
wąski cienisty przedogródek
polowka 07:28, 12 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
____________________
wąski cienisty przedogródek
Rojodziejowa 07:30, 12 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Ja bym dała kolumnę wysoką. Ciekawa jestem co napisze Toszka
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
polowka 07:32, 12 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
przymiarka kory. Kora, którą sypałam przekopując rabaty była ciemniejsza (prawie jak ziemia), drobniutka i nie pachniała żywicznie - na worku było napisane, że jest przekompostowana, ta pachnie żywicznie i ma inny kolor i też jest napisane na worku, że przekompostowana. Czy to ma znaczenie jak ona pachnie?
____________________
wąski cienisty przedogródek
Toszka 08:42, 12 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jeśli kora pachnie żywicą to nie jest przekompostowana Kolor też na to wskazuje. Przekompostowana jest ciemnobrązowa. Ale masz fajna drobniutką korę i ta zaraz się przekompostuje.

W rogu aż się prosi o jakieś małe, ew. kolumnowe drzewko. Tam fajnie by wyglądał klon japoński o parasolowatym kształcie, albo jakieś kolumnowe drzewko, bordowe. Przysłoni ci ono dachy na horyzoncie i zamknie przestrzeń jednocześnie łagodząc róg domu.

Widzę trochę słońca jest. to nie jest źle. A jesli tak jak piszesz słońce jest tylko chwilowe, to nie ma mowy, by berberys ładnie się wybarwiał - to roslina na ewidentne słońce.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polowka 09:22, 12 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Nie, ten berberys tam nie da rady. Wsadziłam na chwilę w donicy żeby zobaczyć jak się ma bordowy/rudy kolor do całości. No masz rację Toszka tam czerwone kolumnowe. Miałam takiego czuja wczoraj też po zasymulowaniu kulki na patyku. przeszukałam net pod tym kątem. Nie wiem czy nie zdechnie cokolwiek tam nie posadzę. Zrobię próbę. I tą wodę z rynny będę musiała jakoś przeciągnąć wzdłuż rabaty żeby nie lało się w jednym miejscu jednak. Klon japoński owszem kompozycyjnie idealny, ale tak szczerze na te warunki brałabyś?
____________________
wąski cienisty przedogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies