Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wąski cienisty przedogódek

Pokaż wątki Pokaż posty

Wąski cienisty przedogódek

Rojodziejowa 09:43, 09 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8276
Chodzi mi o cos takiego. Krzywe mi to dziadostwo wyszło, ale mam nadzieję, ze będziesz wiedzieć o co mi chodzi
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
elmagra 09:44, 09 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Ja kibicuję, nie podpowiadam, bo takie kulkowate rabatki pozostają poza moim zasięgiem. Ale ładnie się robi.
____________________
Ela
polowka 10:12, 09 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Rojodziejowa napisał(a)
Chodzi mi o cos takiego. Krzywe mi to dziadostwo wyszło, ale mam nadzieję, ze będziesz wiedzieć o co mi chodzi

Tak, jasne. Dziękuję za wyjaśnienia. Tak mi się też wydawało. Toszka co sądzisz? Ja nie mówię "nie". Ale pewności nie mam.
____________________
wąski cienisty przedogródek
Toszka 10:22, 09 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
polowka napisał(a)

coś mi ta linia trawnika nie pasuje do linii obwódki. może jednak zrezygnuję z tych kulek po środku i po prostu dosieję trawę.


a tyle trawy jest ci niezbędne? Trawa w cieniu kiepsko rośnie...

Nie chcę burzyć koncepcji, ale...
przed śmietnikiem ja bym posadziła ładnie strzyzony szpalerek cisowy, tak by kontener nie dawał po oczach, bo teraz gwiazdorzy.

trawnik bym przecięła po przekątnej, równolegle do odcinka po skosie od furtki.
Teraz cósik płasko wyglądaja nasadzenia...

rabaty poprzeczne lub po kole optycznie poszerzają przestrzeń, robią ją nieoczywistą i zapraszają do zainteresowania się szczegółami.
Dodatkow, pionowe akcenty dodane, zwłaszcza, na małej przestrzeni wprowadzają dynamikę

a teraz nie bij, że namąciłam i zburzyłam twój plan....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polowka 11:03, 09 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Śmietnik z tego miejsca wypada już niedługo. Na płot posadziłam różę pnącą. Masz rację że płasko. Czyli trawnik ciąć tak jak Rojodziejowa pokazała?
____________________
wąski cienisty przedogródek
polowka 21:47, 09 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
ewalm napisał(a)
Możesz dałoby się inaczej poprowadzić rabaty?
Można użyć bukszpanów, turzycy 'Ice dance', dąbrówki rozłogowej w purpurowej odmianie (nawiązałaby do tej czerwonej kostki), szczepionej trzmieliny przyciętej w kulkę, przy ogrodzeniu jakiegoś większego szczepionego drzewka, a przy oknie białych hortensji, czerwonych żurawek i ławeczki, a środkiem wyżwirować wąska 'ścieżkę'(tylko nie białą, najlepiej z większych kamyczków mieszanych, dopasowanych do elewacji, takich naturalnych) na którą wrastałyby kępy dąbrówki. Przy ławeczce mogłaby być lampa. Albo okrągły stolik i dwa krzesła zamiast ławeczki. Ale wymiarów nie podajesz, jakie to duże wszystko jest, zdjęcia są mylące, przekłamują perspektywę.



No właśnie, może trzeba było się trzymać tej linii rabaty. Jestem bliska wyrywania tych obwódek. płakać mi się chce.
____________________
wąski cienisty przedogródek
Toszka 22:24, 09 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
nie płacz - proste i waskie powierzchnie wymagają nielada główkowania. Mój ogród jest 6,5-7,5m szeroki, długi na ponad 120m. Główkowałam 3 lata jak go połamać i ukryć wąskość. Pocieszyłam? Głowa do góry
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polowka 23:01, 09 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
No teraz nie mam wyjścia tyle roślin kupionych... Gdzie mogę zobaczyć Twój ogród Toszka? który wątek?

wydaje mi się, że zrobienie drugiej ukośnej rabaty - tak jak radziłyście wcześniej może dać dobry efekt. teraz mam taką patelnię trawnikową (żeby to jeszcze trawa była, szkoda gadać).
____________________
wąski cienisty przedogródek
polowka 08:02, 11 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Przesadziłam (po raz kolejny) obwódkę - wczoraj już prawie o godz. 21. Musiałam bo nie dawało mi to spokoju. Ta linia wydaje mi się zdecydowanie lepsza. Patrzę od kuchni i jest dobrze, patrzę od furtki - wzrok jest prowadzony wzdłuż tej linii przez poszczególne części rabaty do końca. Jakoś bardziej harmonijne to jest. Wczoraj przy lampie biegałam do późna w nocy i wtykałam cokolwiek miałam jeszcze w doniczkach w puste miejsce przy złamaniu linii żeby zasymulować nasadzenia. Ale wydaje mi się, że coś pionowego wyższego by tam pasowało (kulkę na pniu zasymulowałam szpadlem wbitym w ziemię z kulą zrobioną z worków na śmieci a stożek z pionka drogowego ) i tak coś mi się wydaje, że może być dobrze. Próbowałam symulować też wcinkę na trawniku od strony chodnika ale coś mi nie pasowało. Muszę pożyć dzień, dwa z tą linią i zobaczymy. Ale widzę światło w tunelu. Ten poprzedni trapez w realu nie podobał mi się.
____________________
wąski cienisty przedogródek
anbu 08:20, 11 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Też mi się tak bardziej podoba
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies