Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu narazie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu narazie jest ściernisko...

BasiaLT 21:19, 29 kwi 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
zbigniew_gazda napisał(a)
Tulipany masz dorodne w donicach. Ja nie dosadzam bo to syzyfowa praca. Po 3 latach wypuszczają tylko liście. Natomiast te "babcine" kwitną co roku. Na kwitnienie hortek ogrodowych pewnie mus czekać do następnego roku.

Zbyszku dlatego ja juz nie dosadzam do gruntu. Te stare odmiany mają się super a te nowe się wyradzają. Lubię cebulowe w donicach bo długo mi kwitną. W tym roku wytrzymały 3 tygodnie.
Te widoczki to już historia.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
21:35, 29 kwi 2019
Śliczne. Moje jeszcze kwitną i te sadzone w grudniu pąki mają.
BasiaLT 21:38, 29 kwi 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Wczoraj na giełdzie kupiłam kwiaty do donic. W tym roku są to białe georginie karłowe, drobne surfinie i kocanki. Po okazyjnej cenie kupiłam też dwa ciemierniki.
W trakcie sadzenia trochę zmieniła mi się koncepcja a że nie chciało mi się jechać do ogrodniczego to dołożyłam do donic to co miałam na ogrodzie, czyli ostnice, turzyce i żurawki. Udało mi się też przezimowac szczepki koleusow więc też poszły.

A to po posadzeniu.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
zbigniew_gazda 21:41, 29 kwi 2019


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Basiu czyli każdej jesieni wsadzasz nowe cebulki do donic tak? Czy donice z cebulkami chowasz do piwnicy, czy są na zewnątrz. Jak na zewnątrz to czy mróz im nie zaszkodzi?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
BasiaLT 21:47, 29 kwi 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
A to juz po rozstawieniu na tarasie i przed wejściem.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 21:49, 29 kwi 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Żurawki są małe i ledwo je widać. Jak się rozrosną to będzie więcej pomarańczowego.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
anabuko1 21:51, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
bardzo ładne kompozycje donicowe
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
SlonecznyOgrod 21:52, 29 kwi 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Basiu ile donic masz, wow.
Cudnie je zestawiłaś w te kompozycje.

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
BasiaLT 21:54, 29 kwi 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
zbigniew_gazda napisał(a)
Basiu czyli każdej jesieni wsadzasz nowe cebulki do donic tak? Czy donice z cebulkami chowasz do piwnicy, czy są na zewnątrz. Jak na zewnątrz to czy mróz im nie zaszkodzi?

Zbyszku jesienią latałam z tymi donicami jak kot z pęcherzem. Najpierw schowałam do piwnicy a potem Hania pisała że cebule muszą się przemrozić żeby kwitły, więc wyciagnełam na dwór. Hania kazala chować do piwnicy tylko w razie dużych mrozow, a że takich tej zimy nie było więc zostały.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 21:57, 29 kwi 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
SlonecznyOgrod napisał(a)
Basiu ile donic masz, wow.
Cudnie je zestawiłaś w te kompozycje.


Bardzo mi miło że się podobają. W tym roku zrezygnowałam z donic wiszących na tarasie. Podlewanie z drabiny było trochę upierdliwe a poza tym średnio rosły. Pod dachem miały jednak za mało słońca.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies