Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu narazie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu narazie jest ściernisko...

BasiaLT 22:21, 30 cze 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
AsiaK_Z napisał(a)

W Poznaniu 37st było... ja już nie mam trawnika... musze zainwestować w zieloną farbę o deszczu już nawet nie marzę

Asiu witam w klubie ogrodów bez trawnika. Jutro ma niby trochę podpadać. No przecież kiedyś musi nie?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kokesz 22:37, 30 cze 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Piękne stipy ja zakupiłam kilka w tym roku, nie myślałam, że takie wielkie rosną ale efekt falujących na wietrze jest niesamowity

U nas też strasznie dziś było, jak w piekle, wiatr gorący jak w Egipcie suszył.
Rano podlane hortensje wieczorem miały zwiędnięte kwiaty

Trawnik tylko trochę podsuszony, specjalnie nie kosiliśmy, żeby nie wypaliło.

Teraz mamy 30 stopni.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kindzia 20:03, 01 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
U mnie stipy nie dają rady przetrwać, nie lubią gliny. U Ciebie robią dobrą robotę.
Chyba wszyscy, bez wyjątku, czekają na ochłodzenie i deszcz...gorąco oblepiające było dzisiaj, cieszę się z zapowiadanych 23 stopni
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
basia3012 00:29, 02 lip 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Basiu, przepięknie i kolorowo w Twoim ogrodzie. Stipa tez ładnie wygląda ale faktycznie panoszy się wszędzie.
Ja ją w zeszłym roku wyeksmitowałam z mojego małego ogródka. Rozsiała mi się wszędzie. Oj dużo pracy miałam żeby ją usunąć. Ale już jej nie ma.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
11:03, 02 lip 2019
Też deszczu ci i sobie życzę, biedne te nasze rośłinki, jeżóweczki śliczne, sama akupiłam kilka nowych odmian tylko maciupkie są jeszcze, ale one szybko rosną
Dominika11 11:06, 02 lip 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ale efekt
cudownie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
BasiaLT 10:03, 03 lip 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Z doniesień pogodoeych to u mnie tyle dobrego że jest chłodniej i w końcu można oddychać. Zapowiadanych opadów deszczu niestety nie było. Niby Polska to taki mały kraj a polowa powierzchni jest podtopiona a połowa walczy z suszą. Szkoda że nie można podzielić po równo.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 10:12, 03 lip 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
A z doniesień ogrodowych to tyle że oprócz ciągłego podlewania doszło mi jeszcze jedno "ciekawe" zajęcie. Stipa zaczeła sie kłosić i siać nasiona. Ciągle wieje wiatr więc mam te nasiona dosłowne wszędzie. Najtrudniej jest się tego cholerstwa pozbyć z tarasu. Wchodzi w szczeliny między kostkę i żadna miotła nie daje rady, bo sie czepia włosia. Pomaga tylko odkurzacz. No i latam z tym odkurzaczem jak potrącona. Ze złości ściełam wczoeaj wszystkie stipy do połowy.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 10:15, 03 lip 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
A tak mam na rabatach. Miejscami w kostce juz rośnie nowa. Oj będę miała wesoło na wiosnę.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
AsiaK_Z 10:35, 03 lip 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Klęska urodzaju u mnie siewki nie przetrwały zimy, więc jest nadzieja Basiu, że wiosną nie będzie tak źle
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies