Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu narazie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu narazie jest ściernisko...

adewzuol 15:06, 14 gru 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
BasiaLT napisał(a)

Pierwszego ciemiernika dostałam od sąsiadki w czasach kiedy nikt w okolicy nie miał o nich pojęcia. Potem sobie kilka dokupiłam. kilka mi padło, dokupiłam następne. U mnie nie mają łatwego życia bo miejsce nie jest dla nich idealne. Pewnie dlatego odmianowe nie chcą się siać, za to ze zwykłe białe całkiem nieźle. Miałam problem żeby siewki przetrwały lato na mojej patelni ale w zeszłym roku znalazłam na to sposób. Wiosną wykopałam maleństwa i wsadziłam do doniczek. Trzymałam takie przedszkole ponad rok pod nadzorem a jesienią wsadziłam na miejsce docelowe. Przyjęły się wszystkie a niektóre mają nawet pączki.
Zdaję sobie że sprawę że pewnie żadnej Ameryki nie odkryłam i większość tak robi ale mnie niezmiernie cieszy fakt że mi się udało.
Na przyszłą wiosnę powtórzę eksperyment



Super doświadczenie. Moje ciemierniki też nie mają najlepszego miejsca i rosną bez zachwytu. A jak wsadzasz do doniczki, to w jaką glebę?
____________________
Ewelina W piaskownicy
BasiaLT 12:50, 28 gru 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Super doświadczenie. Moje ciemierniki też nie mają najlepszego miejsca i rosną bez zachwytu. A jak wsadzasz do doniczki, to w jaką glebę?

Ciemierniki lubią dobrą glebę ale u mnie takiej nie ma. Dostaną trochę kompostu i rozdrobnione skorupki jajek bo lubią wapno.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
hankaandrus_44 19:08, 28 gru 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Basiu, cieszy mnie fakt, że mimo zimowego czasu i covidu, ogród u Ciebie nie schodzi z myśli i czynów. Oby nam się w Nowym Roku obyło bez niespodzianek.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
BasiaLT 13:34, 11 sty 2021


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Haniu pogoda mnie zastopowała bo jest mróz i nawet trochę śniegu. Z jednej strony szkoda bo fajnie mi szło ale z drugiej lepiej żeby mróz był teraz a nie w kwietniu.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 13:57, 11 sty 2021


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Żeby przewietrzyć trochę głowę wybraliśmy się na kilka godzin do Szklarskiej Poręby. Oczywiście nie na narty tylko pochodzić takimi mało uczęszczanymi szlakami. Było super. Lekki mróz i słoneczko.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 13:59, 11 sty 2021


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 14:02, 11 sty 2021


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
zbigniew_gazda 14:32, 11 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Ale piękna zima Basiu. Pozdrowienia noworoczne.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kokesz 14:55, 11 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
O rany, ale fajnie bajkowo to u nas w Polsce jest gdzieś tyyyle śniegu?
Dawno takiego nie widziałam
Ładuj akumulatory
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
MiluniaB 15:33, 11 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Basiu piękne zdjęcia Takiej ilości śniegu mój syn nie zna. Zazdroszczę pobytu w takim puchu
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies