Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu narazie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu narazie jest ściernisko...

Kokesz 20:57, 08 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Ale będzie kwiecia
Moje mają niewiele, muszę jutro do nich zajrzeć. Może powinnam je latem nawozić?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
BasiaLT 21:24, 08 gru 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Korzystając z jako takiej pogody staram się uprzątnąć rabaty i nawieźć kompostem. Narazie ogarnęłam dwie.
Widok przed i po.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
adewzuol 07:53, 09 gru 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Basiu, ale ciemierniki u Ciebie mają pączków, wspaniale. Ja mam niewiele i przykryłam je kompostem. Widzę, że Ty też szalejesz z kompostem. Pięknie wyglądają takie czyste rabaty. Dużo pracy zrobiłaś
____________________
Ewelina W piaskownicy
nyna76 08:33, 09 gru 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
No pięknie ... Nie wiem dlaczego, ale do tej pory myślałam że kompost daje się na wiosnę, a teraz widzę że w większości ogrodowiskowych ogródków właśnie na jesień.

Basiu za Twoim przykładem na początku listopada sypałam granulowany obornik. Od przyszłego sezonu produkować będę na większą skalę własny. Bo z jednego za dużo nie było, ale z 3 to już coś.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Gardenarium 08:54, 09 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na wiosnę będzie wielka eksplozja ciemierników, ale kwiatów Szok normalnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
antracyt 08:59, 09 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11729
nyna76 napisał(a)
No pięknie ... Nie wiem dlaczego, ale do tej pory myślałam że kompost daje się na wiosnę, a teraz widzę że w większości ogrodowiskowych ogródków właśnie na jesień.

Basiu za Twoim przykładem na początku listopada sypałam granulowany obornik. Od przyszłego sezonu produkować będę na większą skalę własny. Bo z jednego za dużo nie było, ale z 3 to już coś.

Są różne szkoły. Jedni sypią jesienią na uporządkowane rabaty, inni zostawiają porządki na wiosnę i wtedy rozrzucają kompost.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
adewzuol 09:00, 09 gru 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Ja też tak dość długo myślałam, ale od jakiegoś czasu słucham podcastów Katarzyny Bellingham oraz Jacka Naliwajka pt. "Naturalnie o ogrodach"
dowiedziałam się, że kompostuje się rabaty jesienią, tym działaniem zamykamy na zimę ciepło w glebie.
Polecam podcasty
____________________
Ewelina W piaskownicy
antracyt 09:10, 09 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11729
Myślę, że jak na rabatach zostają organiczne resztki i liście to również zatrzymują ciepło w glebie, chociaż nie wygląda to tak ładnie jak wysprzątane rabaty z kompostem. No i przy dużych ogrodach jesienne porządki pomagają zaoszczędzić czas, którego wiosną zawsze brakuje.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
hankaandrus_44 09:14, 09 gru 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
Gdybym sypałam kompost jesienią, to z uwagi na moje piaski i bezśnieżną zimę nic bym już z kompostu nie odzyskała. Wszystko zostałoby wypłukane przez opady deszczu.

Dlatego sypię wiosną.
Na cięższych glebach jesienne wysypywanie kompostu ma sens.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Kokesz 09:38, 09 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
antracyt napisał(a)
Myślę, że jak na rabatach zostają organiczne resztki i liście to również zatrzymują ciepło w glebie, chociaż nie wygląda to tak ładnie jak wysprzątane rabaty z kompostem. No i przy dużych ogrodach jesienne porządki pomagają zaoszczędzić czas, którego wiosną zawsze brakuje.


Mam zostawione liście na rabatach, w dużych ilościach, wiosną je przemieszam z ziemią, kompostem i zrębkami po cięciu krzewów osiedlowych.
Cały kompostownik mam zasypany liśćmi i trocinami, do tego daję pokrzywy, rozpuszczony obornik granulowany, żeby się szybciej kompostowało.
Chcę mieć taką pulchną ziemię na cienistej i leśnej.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies