Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Matki...

Pokaż wątki Pokaż posty

U Matki...

beta 07:49, 23 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Juzia napisał(a)
Ja też już kremów nie stosuję.....tylko oleje i olejki
Szampon zmieniłam na eko....ale strasznie włosy mi się plączą.
Masz może jakaś odżywkę dobrą???


czytałam że cytryna z woda po myciu załatwi sprawę...jestem bliska zastosowania kilku przepisów
tylko papka sodowa zamiast szamponu średnio do mnie przemawia...ale spróbuję....bo strasznie mi włosy wychodzą

Juziek
a jakiego olejku używasz do twarzy?..i czy go rozrabiasz jakoś czy prosto z butelki ? ...bo miałam kiedys olejek migdałowy i tak nie bardzo wiedziałam jak się z nim obchodzić....wlewałam go tylko do kąpieli albo natłuszczałam nogi
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 07:51, 23 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Bogna czy mogę jeszcze jedno pytanie u ciebie?

bo w jednym z przepisów na peeling do codziennego mycia twarzy podany jest olej z oliwek...czy to taki zwykły sklepowy?...tylko że tłoczony na zimno..żebym głupoty jakiejś nie popełniła
a z kolei z drugim olej ze słonecznika
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Juzia 07:58, 23 sie 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
zoja napisał(a)


Olejuj przed myciem - nie kazdym. Poczytaj o olejowaniu wlosow.
A po myciu na mokre koncowki kropelka oleju arganowego.

Ja nie mam problemu z plataniem wlosow


Olejuję....ale na moje włosy to nie pomaga
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 08:02, 23 sie 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
beta napisał(a)


czytałam że cytryna z woda po myciu załatwi sprawę...jestem bliska zastosowania kilku przepisów
tylko papka sodowa zamiast szamponu średnio do mnie przemawia...ale spróbuję....bo strasznie mi włosy wychodzą

Juziek
a jakiego olejku używasz do twarzy?..i czy go rozrabiasz jakoś czy prosto z butelki ? ...bo miałam kiedys olejek migdałowy i tak nie bardzo wiedziałam jak się z nim obchodzić....wlewałam go tylko do kąpieli albo natłuszczałam nogi


DLa mnie do twarzy najlepszy z pestek truskawek...ale dla Ciebie może być dobry zupełnie inny.
Niestety trzeba wypróbować sporo Ale można kupować w małych buteleczkach.

Można kilka kropel wcierać bez niczego, można mieszać np z olejem twardszym...kokosowym czy masłem shea. Można też z kwasem hialuronowym - żel jednoprocentowy gotowiec

Migdałowego właśnie do włosów używam...i średnio pomaga.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 08:04, 23 sie 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
beta napisał(a)
Bogna czy mogę jeszcze jedno pytanie u ciebie?

bo w jednym z przepisów na peeling do codziennego mycia twarzy podany jest olej z oliwek...czy to taki zwykły sklepowy?...tylko że tłoczony na zimno..żebym głupoty jakiejś nie popełniła
a z kolei z drugim olej ze słonecznika



Taaaa.... taki normalny
Jak mi się kończy kokosowy w łazience....to podbieram z kuchni.
I odwrotnie



____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
zoja 08:08, 23 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Juzia napisał(a)


Olejuję....ale na moje włosy to nie pomaga


Może olej im nie podpasował?
ja długo używałam lnianego - tego z Biedrony, a teraz nie mogę -chwilowo kokos, który kiedyś odrzuciłam bo też kiedyś nie pasował, straszne mam np. po tych drogich indyjskich mieszankach -chociaż wielu chwali ...długo też olej ze słodkich migdałów używałam...
...i na pewno pomaga wcieranie rycynowego w skórę głowy - własy ładniejsze wyrastajaą i mniej kłopotliwe później
Musisz potestować i jak trafisz to na pewno będziesz zadowolona
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Juzia 08:10, 23 sie 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
zoja napisał(a)


Może olej im nie podpasował?
ja długo używałam lnianego - tego z Biedrony, a teraz nie mogę -chwilowo kokos, który kiedyś odrzuciłam bo też kiedyś nie pasował, straszne mam np. po tych drogich indyjskich mieszankach -chociaż wielu chwali ...długo też olej ze słodkich migdałów używałam...
...i na pewno pomaga wcieranie rycynowego w skórę głowy - własy ładniejsze wyrastajaą i mniej kłopotliwe później
Musisz potestować i jak trafisz to na pewno będziesz zadowolona


No właśnie na twarz testowałam różne...a na włosy mi się nie chciało
Ale chyba będę musiała
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
beta 08:10, 23 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ooo dzięki Juziek...oliwa z oliwek na liście zakupów...więc teoretycznie od jutra mogłabym ta papką zacząć myć twarz
buziaki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Juzia 08:11, 23 sie 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
A jaka to papka do mycia???


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Matka 08:17, 23 sie 2016


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
beta napisał(a)


czytałam że cytryna z woda po myciu załatwi sprawę...jestem bliska zastosowania kilku przepisów
tylko papka sodowa zamiast szamponu średnio do mnie przemawia...ale spróbuję....bo strasznie mi włosy wychodzą

Juziek
a jakiego olejku używasz do twarzy?..i czy go rozrabiasz jakoś czy prosto z butelki ? ...bo miałam kiedys olejek migdałowy i tak nie bardzo wiedziałam jak się z nim obchodzić....wlewałam go tylko do kąpieli albo natłuszczałam nogi


Jako odżywka - woda z octem lub cytryną. Chodzi o wyrównanie ph skóry głowy
zamiast sody spróbuj np mąkę żytnią lub jajo-tylko dobrze spłucz
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies