Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Muszelka 07:43, 19 gru 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Kasiek napisał(a)
Moze juz czas pokazac nowy ogrod...Moze jeszcze nie calkiem ogrod, chociaz juz wiele roslin, kwiatow tam kwitnie...Po prostu nasze nowe miejsce na ziemi. Z tylu pola, z jednej strony stary, piekny las, zejscie do wody- do jeziora Bodenskiego, widok na gory. Nareszcie duze drzewa, nareszcie jezioro, nareszcie spelnienie marzen na prawie 5 tysiacach m. Bedzie i dom, chociaz sytuacja na swiecie troche nasze pomysly zweryfikowala, ale...Wyszlo nam to na dobre.
Kilka spojrzen na moje szczescie.
Kilka lat temu, zwiedzajac okolice jeziora Bodenskiego, natrafilam na pewne miejsce. Poczulam zapach kwitnacych jabloni i urocza chalupke. I szyld z napisem- Na sprzedaz.
Kupilismy, bo od pierwszej sekundy poczulam, ze to jest To miejsce.

Kasiu, ale cudowna wiadomość! Bardzo cieszę się Waszym szczęściem! Miejsce ogrodu - marzenie! Trochę znam linię brzegową J. Bodeńskiego z widokami na podnóże Alp , ale od austriackiej strony. Bajka!

Niechaj Wam się darzy, niechaj spełniają piwoniowe (i nie tylko) marzenia!

Pięknych Świąt, dobrego nowego roku.
Pozdrawiam ciepło

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
antracyt 09:29, 19 gru 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Kasiek napisał(a)


Zuzanko, byl, i to jeszcze jaki. W tym roku zachwycalam sie nowymi odmianami...
Mam nadzieję, że w oczekiwaniu na wiosnę, uraczysz nas zdjęciami z tego spektaklu
Cieszę się, że już się na nowym zadomowiłaś/zaogrodowałaś Tutaj też liczę na więcej zdjęć. 1001 piwonii to brzmi cudnie. Do tego kwitnące drzewa(co prócz wiśni?), duży warzywnik i możliwość spełniania szaleństw ogrodowych. Wspaniały masz teraz twórczy czas.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
eda 16:42, 12 sty 2024


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Ja czekam na kiełki lotosków
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Kordina 16:17, 13 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Kasiek napisał(a)
Przed wielkim sniegiem...Nie wierzylam ze mi urosna...i to takie piekne





Przywołałam Twoje cyklamenkowe poletko z odmętów Ogrodowiska, doczytałam o nowym miejscu na ziemi co tam słychać u Ciebie? Wszystkiego dobrego
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Pszczelarnia 20:49, 13 mar 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Cudowna okolica. Uwielbiałam Bregenzer Festspiele i wiosnę w marcu zawsze tam (w Lindau i Konstancji) witałam. Pięknie!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 21:15, 13 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Kasiek napisał(a)


Widoczna w lewym rogu, jako roslina pnaca

Jak ja mogłam przegapić taki warzywnik, wcale nie kojarzyłam z Twoim ogrodem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bambolina 12:53, 28 mar 2024

Dołączył: 07 cze 2022
Posty: 10
Dzień dobry Kasiu

Bardzo dawno mnie tutaj nie było. Miło mi widzieć Ciebie ponownie Kasiu. Cieszę się, ze masz nowy ogród a więc i nowe plany. Jak to miło, kiedy znajdzie się swój wymarzony punkt na tym ziemskim padole- ooooooogromne gratulacje.

U mnie bez zmian, 2 lata temu przycięłam swoje hortensje na jesień po przekwitnięciu. W ubiegłym roku nawet nie zawiązały pączków kwiatowych. Cierpliwie przeczekam okres tegorocznego kwitnienia jak się zbuntują kolejny sezon będę musiała postarać się o nowe. Zapewne popełniłam błąd. Mam też problem z kotkami, które często mnie odwiedzają, niestety obracają się tyłem do roślinek i potrząsają ogonkami Zamówiłam płoteczki i ogrodzę roślinki tej wiosny.

Z wiosną u mnie słabo, nieśmiało zakwita forsycja z przodu, przy drzwiach wejściowych. Na ogródeczku liście tulipanków zaznaczają swoje istnienie. Na miniaturowym bzie pokazały się zalążki listków. Bywają cieplejsze dni ale nocą też małe przymrozki.

Cieplutko Ciebie pozdrawiam, pozdrawiam również wszystkich tutaj zaglądających a z okazji zbliżających się Świąt składam wszystkim życzenia

"Niech ten świąteczny czas wprowadzi do Państwa życia spokój, harmonię i radość
Niech w Państwa domach nigdy nie zabraknie tego, co w życiu najważniejsze
ZDROWIA , MIŁOSCI i BEZPIECZEŃSTWA "

I tak jak dawniej będę tutaj często zaglądać, bo wiem Kasiu, że potrafisz zdziałać cuda w swoim nowym ogrodzie .

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies