Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 21:32, 03 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Rowniez lasde polaczenie to montana, Fond M i roza jasmina.


Mam rowniez montany posadzone z powojnikiem Warszawska Nike i roza rosana.
Ale tez montany posadzone z rozami np Louis O. i powojnikiem nn Musze poszukac nazwy
Ogolnie powiem ze, u mnie clematis montana, rosnie niespodziewanie pieknie, bezproblemowo i zachwyca w kazdym roku. W tamtym roku dokupilam kolejne, jeszcze ladniejsze od Rubensa
____________________
Bawarka
Kasiek 21:44, 03 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
paradas napisał(a)
Ten powojnik jest piękny, zresztą tak jak ten bez. Co to za odmiana? Nigdy takiego koloru nie widziałem


Witaj Ten bez, tu gdzie mieszkam, jest najbardziej popularnym bzem i- jednym z ladniejszych ( tak o nim pisza). To bez Sensation.


U mnie do wykopania, jest u kazdego, wiec bede sie nim cieszyc u innych
____________________
Bawarka
Kasiek 21:47, 03 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
justa35 napisał(a)
Przyszłam nacieszyć oko


I dobrze, przychodz
____________________
Bawarka
Kasiek 21:48, 03 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylszu napisał(a)
TELEGRAM : Kasia chwilowo nie ma dostępu do internetu. Prosiła, abym przekazała, że jak będzie miała dostęp to się odezwie.


____________________
Bawarka
ElzbietaFranka 21:50, 03 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Kasiu witam

Czytam o tych twoich powojnikach. U ciebie jest bardzo ciepło i nie marzną pąki. Polska jest dalej na Wschód i mamy syberyjski klimat.
Może Wrocławskie np. Irenka ma też piękne montany. Zdarzają się u niektórych kwitnienie ale to w zacisznych miejscach.
Też posadziłam u siebie wiosną montanę zobaczymy co z tego wyjdzie posadziłam w zacisznym miejscu ale w cieniu jak urośnie to głowę będzie miał w słońcu. Miałam w tym roku kwitnącą magnolię żółtą i przyszedł na początku maja mróz i wszystko zmroziło nie może się opamiętać ledwo zipie.

Warszawska Nike bardzo ładny niezawodny powojnik.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Joku 22:15, 03 cze 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Ciekawy sposób na połączenie różnych powojników z montaną. Do wykorzystania.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
asica 22:15, 03 cze 2019


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
A te Montany młode na tarasie to odnogi korzeniowe czy siewki? Moja Montana jest cudowna, ale nie zauważyłam żadnych jej dzieci. W tym roku chce spróbować ukorzenić.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Kasiek 22:58, 03 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu witam

Czytam o tych twoich powojnikach. U ciebie jest bardzo ciepło i nie marzną pąki. Polska jest dalej na Wschód i mamy syberyjski klimat.
Może Wrocławskie np. Irenka ma też piękne montany. Zdarzają się u niektórych kwitnienie ale to w zacisznych miejscach.
Też posadziłam u siebie wiosną montanę zobaczymy co z tego wyjdzie posadziłam w zacisznym miejscu ale w cieniu jak urośnie to głowę będzie miał w słońcu. Miałam w tym roku kwitnącą magnolię żółtą i przyszedł na początku maja mróz i wszystko zmroziło nie może się opamiętać ledwo zipie.

Warszawska Nike bardzo ładny niezawodny powojnik.

Pozdrawiam


Elu, z tymi montanami to jest roznie, rzeklabym Juz tyle sie napisalam o nich, tyle razy przekonywalam, itp...ze tym razem juz nic nie powiem, niech kazdy sam podejmie decyzje Napisze tylko jedno, tutaj montany rosna tez w gorach, tam zimy sa naprawde srogie, u mnie mlode sadzonki przezyly temperatury do -28 stopni, przezyly rowniez majowe przymrozki...Wiec nie wiem co jest droga do sukcesu, naprawde nie wiem Warszawska Nike, tak, rosnie, ale mysle zeby ja zmienic na inny. Jakos dla mnie nie za bardzo atrakcyjna jest...
____________________
Bawarka
Kasiek 23:00, 03 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Joku napisał(a)
Ciekawy sposób na połączenie różnych powojników z montaną. Do wykorzystania.


Jolu, mi najbardziej podobaja sie montany z powojnikami o duzych kwiatach, jakos bardziej mi optycznie pasuja Musze sprawdzic w aparacie, moze mam nowsze zdjecia
____________________
Bawarka
Kasiek 23:03, 03 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
asica napisał(a)
A te Montany młode na tarasie to odnogi korzeniowe czy siewki? Moja Montana jest cudowna, ale nie zauważyłam żadnych jej dzieci. W tym roku chce spróbować ukorzenić.


Asiu Nie wiem, po prostu zaczely rosnac, nie wiem czy z korzenia, czy z nasionka. Kilka razy probowalam z galazki i mialam nowe montany, w tym roku probowalam, ani jedna szczepka sie nie przyjela. Nie wiem dlaczego. Probuj i pochwal sie prosze
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies