Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Rench 11:42, 27 lis 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Kasiek napisał(a)
[img [img ]

Rozsiewa Ci się ta czarna trawa, bo ja ją mam wszędzie?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Ania111 14:07, 27 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Kasiek napisał(a)
W tym roku, znalazlam kilka nowych traw. Pierwsza to male talarki poruszajace sie na wietrze...Jest cudna



jesienia, bardzo ladnie sie przebarwia.




CUDOWNE
____________________
Ania Spelnione marzenie
Gochna 15:19, 27 lis 2020


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Kasiek napisał(a)


Witaj Kasiu

Ale u Ciebie to dopiero jest pięknie

Co to za roślina na tym zdjęciu?

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gocha 17:49, 27 lis 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kasiu ta pierwsza nieznana trawa to obiedka. Ładna w każdym momencie, czasami trochę się pokłada, trzeba sadzić pomiędzy inne podtrzymujące rośliny. Ta jednoroczna roślina to też proso. takie właśnie jednoroczne bardzo ładne do bukietów. i oczywiście bardzo sie rozsiewa. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
sylwia_slomc... 18:23, 27 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Kasiek napisał(a)


Trzecia, to rozplenica jakas tam Z bialymi dodatkami...Nigdy wczesniej takiej nie widzialam,nie wiem czy to taka odmiana czy wybryk


Może to jakiś pasożytniczy grzyb jak np. sporysz u zbóż i traw.....nie wiem gdybam sobie....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 19:47, 27 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Wydaje mi się, że to rozplenica (piorkowka) Pennisetum Alopecuroides Red Head. Piękna jest. Co jakiś czas ma takie kwitnienie od czego to zależy pewnie genetyka się odzywa. Mieszaja gatunki aby coś lepszego innego wyrosło.
Ja kupiłam w tym roku rozplenice bordowe i też miały takie końcówki.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:51, 27 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Kasiek napisał(a)
Druga to trawa jednoroczna, mam nasiona ale bez nazwy





A ta podobna do Cibory (papirusa),w naszych warunkach też jednoroczna jedynie można ją przezimowac w domu. Czy ona się sama rozsiewa?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 22:57, 27 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Kasiu, już kiedyś byłam u Ciebie ale wtedy zaczytałam się o Rubensie. Dzisiaj też zaszłam do Ciebie ale wizytę również zakończyłam w Rubensiarni. No przepiękny jest on i już. Bez dwóch zdań.
Ale nie, nie. Twój wątek też przeczytałam. Już kilka dni temu u Danusi wspomniałaś o tym złocie Indian. Czytałam więc o nim głośno mojemu mężowi i przykazałam aby nie marnował popiołu z drewna i popiołu z grilla latem.
Przepiękne masz Kasiu te mury obrośnięte Rubensem. Ale to wiesz o tym. Wszyscy o tym piszą.
Też planuję posadzić Montanę Mayleen. Lubię pachnące rośliny. Tylko jeszcze miejsce nie jest ustalone. Pisałaś, że najlepiej jemu jest na murze. Ale u Agaty na płocie też pięknie rośnie. Jeszcze mam trochę czasu więc pomyślę.
Zdrówka Kasiu życzę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
nicol21 20:20, 28 lis 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Bardzo oszczędnie, a w zasadzie skąpo serwujesz szersze widoki ogrodu po zmianie! No wiesz!!! Widoki bliskie bardzo ładne, na pewno w szerszym kadrze jest super. No pokaż!!!

Ogród daliowy super! Spojrzałam, Lindau jest dość blisko od Zurycha... kiedy jest to duże wydarzenie ogrodnicze? Może zwalimy się znajomym na parę dni, a na dzien wyskocze sobie na dalie i to wydarzenie ogrodnicze? . Hmmm....

Dodam, że to chyba ostatni sezon był u mnie bez dalii. Już zamówiłam... naoglądałam się, poszalałam z zakupami. Przyszły sezon muszę je w donicach przetrzymać, ale oby kolejne już w ziemi . Cudne to kwiaty, szkoda jedynie, że palikowanie jest konieczne przy tych wyższych odmianach.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kasiek 00:11, 29 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
eda napisał(a)
łooooo ale pięknie .....
Suuuper fotkiiii




Edys, jesien mocium panie
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies