Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

sylwia_slomc... 09:09, 05 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Buraczki jak zostawisz na ten sezon pójdą w kwiat i nasiona.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mysza 09:27, 05 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Kasia zakupy superaśne I za taką cenę..hi hi.
Ja niedawno sadziłam w donicy zdobyczne tulipany. Będziemy czekały na zapach. Uwielbiam tego narcyza. jest pełny i pięknie pachnie. Miałam kiedyś.

W domu jak pachnie ziołami to fajnie, kojarzy mi się z babcinym domem i też zawsze mam coś pod ręką. Marzy mi się duży zielnik przy tarasie.
____________________
Gosia
Kasiek 19:13, 05 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Alija napisał(a)
To u Ciebie wiosna już na całego, u nas nie ma tak dobrze Jeszcze trzeba poczekać. Pozdrawiam!


Narazie mam wiosne, cieplo i bez wiatru, dzisiaj pracowalam w krotkim rekawku w ogrodzie. Ale zaraz sie to zmieni, zima nie powiedziala ostatniego slowa.
____________________
Bawarka
Kasiek 19:13, 05 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
sylwia_slomczewska napisał(a)

Uśmiecham się od ucha do ucha i dziękuję


Mam nadzieje, ze niespodzianka sie udala Na zdrowko
____________________
Bawarka
Kasiek 19:25, 05 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
sylwia_slomczewska napisał(a)
Buraczki jak zostawisz na ten sezon pójdą w kwiat i nasiona.


Sylwia, mam je kilka. Dzisiaj jednego obralam, pokroilam i...Bylam zaskoczona, ze taki soczysty, wogole nie jest pusty czy zmarzniety. Pokroilam i nastawilam na zakwas buraczany,( zobaczymy czy wyjdzie) a resztki na bokashi.
Te inne zostawie w rurach, wykorzystam te rosnace listki, a potem poczekam na nasionka

____________________
Bawarka
Kasiek 19:30, 05 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Mysza napisał(a)
Kasia zakupy superaśne I za taką cenę..hi hi.
Ja niedawno sadziłam w donicy zdobyczne tulipany. Będziemy czekały na zapach. Uwielbiam tego narcyza. jest pełny i pięknie pachnie. Miałam kiedyś.

W domu jak pachnie ziołami to fajnie, kojarzy mi się z babcinym domem i też zawsze mam coś pod ręką. Marzy mi się duży zielnik przy tarasie.


Myszolku Z zakupkow jestem zadowolona, juz wszystko posadzilam, jezeli nie zakwitnie w tym roku, to za rok napewno Ten narcyz juz na opakowaniu fajnie wyglada, jezeli mowisz, ze on pieknie pachnie, to normalnie pelnia szczescia, dziekuje
W domu pachnie mi teraz kadarmom, mieta i...Bergamotka
____________________
Bawarka
Kasiek 19:33, 05 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
W niektorych czesciach Niemiec, zapowiadaja nowe opady sniegu, miejscami powyzej 80 cm, lodowe deszcze i slizgawice. I miejscami podwyzszony stan wod.
____________________
Bawarka
Kasiek 19:42, 05 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Ostatnio pisalam, ze znalazlam kolejna piwonie, i ze pokaze ja wieczorem...I guzik, nie pokazalam, bo ...Znalazlam kilka kolejnych, koralowych cud...Bede zamawiac
https://caledonhillspeonyfarm.com/collections/all?page=5&fbclid=IwAR1jqlGR_L-mP7yANckSOzh57wzeeTS1lATHbeIEbp4wQN5J1Il8wxp0jGA
____________________
Bawarka
ElzbietaFranka 22:31, 05 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Ta Anginka to z rodziny pelargonii. U nas na Śląsku mówiono na to "rozemlat". Typowo antybakteryjna roślina dobra do ucha jak boli.

Kasiu już masz wiosnę pięknie wszystko wychodzi, ale to też nie dobrze taka pogoda to zdradliwa. U nas dzisiaj mróz śniegu jak na lekarstwo. W dzień też było ciepło na lekkim plusie i słonecznie. Jutro zapowiadają śnieg i mróz i długo taka pogoda ma się utrzymać.

Buraki jak dobre mozesz włożyć wiosna do ziemi i wypuszcza kwiaty będziesz miała nasiona. Ten duży jak cukrowy.

Też robię zakwasy buraczane szybko się zakwaszają wlewam z poprzedniego zakwasu 1/2 szklanki i po 4 dniach mam nowy. Raz się najadłam tych zakwaszonych buraków były bardzo dobre do schrupania. Pół nocy nie spałam tak mnie kręciło. Już tego nie zrobię. Można je zmiksować i do barszczu wrzucić.

Kasiu pozdrawiam i zdrowia życzę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rench 12:16, 06 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Wiosna piękna u ciebie. Jakie piwonie będziesz zamawiała ?

U nas dzisiaj wiosennie, ale na jutro powrót mrozów i śniegu.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies