Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 21:12, 05 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
antracyt napisał(a)
Ale cudowności pokazujesz Tym razem nie będę cytować, bo nie mogę się zdecydować co wybrać
ps. U mnie też królują tulipanowe pomyłki, co jedna to ciekawsza


Zuzanka, no wlasnie, te pomylki...

____________________
Bawarka
Kasiek 21:13, 05 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Alija napisał(a)
Piękne zdjęcia nam pokazałaś! Wiosna u Ciebie co najmniej o 2 tygodnie do przodu, różaneczniki, bzy, wisteria?
Po prosu cudownie! :


Alijko, wiosna w tym roku mocno opozniona, ale, cieszy i tak to co jest
Czekam z utesknieniem na piwonie...
____________________
Bawarka
Kasiek 21:25, 05 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Magleska napisał(a)
Kasiu jesteś mistrzynią fotografii fotki urzekające i cudowne
u Ciebie ta wiosna jakaś dużo szybsza

Ps .mam nowy watek

ps 2 nie chciałabyś mi takich dwóch mis sprzedać ? bo są rewelacyje ....
ja narazie poszukuję form ,żeby zrobić postumenty najlepiej prostokątne lub owalne na zegar słoneczny i poidła dla ptaków ....poszukiwania ,jak narazie w mocno wstępnej fazie -nigdy jeszcze nie robiłam sama nic z betonu

Buziaki


Wiem wiem wiem, znalazlam Cie kochana dziewczyno
Dystrybucji na Polske narazie nie przewiduje, sprzedajemy je tutaj, na terytorium Niemiec i to calkiem przypadkiem i calkiem z zaskoczenia. Okazalo sie to strzalem w dziesiatke na rynku
A tak zartem, jak przyjedziesz osobiscie, to ja osobiscie Ci je zapakuje, z autografem nawet
Maglesko, probuj sama, jestem pewna ze dasz rade. Postumenty sa proste...Zrob forme, najprostsza, z desek, lub...Z rury Po wyschnieciu materialu, deski odzielasz od siebie, postument szlifujesz i juz. Gotowe. Postumenty okragle, robisz w rurze. Pozniej ja rozcinasz po bokach, niedoskonalosci szlifujesz. Rozciete rury uzywasz ponownie, robiac z zalanych polowek, calosc. To najprostsze sposoby, najtansze...Bo sa tez w necie gotowe formy
Zakasaj rekawy i do dziela
____________________
Bawarka
Dorota123 22:22, 05 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Kasiek napisał(a)


Donia, wyczysc jak tylko sie da; stare, zamarle pedy nie dodaju mu uroku.
Nawet po przycieciu Ci zakwitnie, ale nie tak obficie. To roslina ktora robi wrazenie, gdy jest w masie, ciagle przycinana, traktowana jak inne clematisy, nie robi oszalamiajacego wrazenia.
Piszesz ze jeden rosnie w poblizu swierkow...Czyli potwierdza sie teoria, ze nie lubi kwasnej ziemi?
Po raz pierwszy w moim ogrodzie zauważyłam gniazdujące ptaszki o nazwie Kopciuszek. Mieszkają w tym clematisie, z tego powodu tylko z jednej strony ładnie powycinałam suche pędy. Resztę zostawiłam, nie chciałam stresować ptaków. Dokończę jak się wyprowadzą z gniazdka.
Ja myślałam, że ten drugi clematis bardzo ma mało kwiatków bo jest bardziej zacieniony. W tym roku zauważyłam, że ma pąki kwiatowe, ale nie zwracałam uwagi , czy dużo ich jest.
Pierwiosnkami i ja jestem zafascynowana, mam ich już trochę, ale ciągle rozglądam się za nowymi. Moje się nie wysiewają same, rozmnażam je przez podział.

Piękne zdjęcia wiosenne pokazujesz, u mnie sporo już kwitnie, ale wiosna nie jest aż tak zaawansowana jak u Ciebie.
Pozdrawiam.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Joku 11:58, 06 maj 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Ciekawe rzeczy te postumenty . Hmmm, jakby tak samej spróbować? Dajecie w środek jakieś pręty zbrojeniowe?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
April 15:01, 06 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Niezwykle bogata u ciebie Kasiek wiosna Wspaniałe zdjęcia, które zawsze cichcem podglądałam

Do zrobienia betonowych donic i kul przymierzam się od kilku lat i jakoś się nie złożyło podziwiam pracowitość.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 15:01, 06 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Kasiu, nie wiem, czy już się witałam u Ciebie, na pewno byłam, tylko zawsze jestem po prostu onieśmielona tym pięknem, które pokazujesz, więc może nic nie pisałam.
Ale jakby co, to cześć .

Tu jest tak pięknie, że aż brak słów, żeby to opisać.

Altanka z clematisem jest cudowna.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
justa35 11:40, 11 maj 2021

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 207
nacieszyłam oczy, troszku ukoiłam duszę.
Kasiek 19:31, 19 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762

Ja myślałam, że ten drugi clematis bardzo ma mało kwiatków bo jest bardziej zacieniony. W tym roku zauważyłam, że ma pąki kwiatowe, ale nie zwracałam uwagi , czy dużo ich jest.

Coraj czesciej mysle sobie, ze ten clematis, robi sobie co chce i jak chce
Napewno w sloncu kwitnie o wiele ladniej, obficiej, ale w cieniu, z tego co zauwazylam, tez sobie jakos takos radzi Przynajmniej tu gdzie ja mieszkam.
Jezeli znajde te fotki, to cos Ci pokaze...
Pozdrawiam Doniu


____________________
Bawarka
Kasiek 20:09, 19 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Joku napisał(a)
Ciekawe rzeczy te postumenty . Hmmm, jakby tak samej spróbować? Dajecie w środek jakieś pręty zbrojeniowe?


Jolu, tak, potrzebne sa albo prety albo siatka zbrojeniowa. Donice robimy z formy.
Probuj, dasz rade
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies