Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2016

Nett 09:31, 17 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Witaj Aniu
Chciałabym Cię podpytać o Twoją różę Nostalgię. Kupiłam w ubiegłym sezonie 4 takie różyczki i juz w pierwszym roku miały spore przyrosty, ale zdecydowanie nie takie jak u Ciebie. Kupowałam jako typową różę rabatową dorastającą do 1,2m, osiągnęła około 1,5m..
Planuję teraz zrobienie u siebie różanki, chcę przesadzić kilka róż, które mam w różnych miejscach na jedną rabatę i patrząc na zdjęcia Twojej róży zastanawiam się, czy po prostu u Ciebie jest taki niesamowity egzemplarz, czy może powinnam uwzględnić, że ta róża rzeczywiście rośnie tak duża.

Czy odkryłaś w czym tkwi sekret takiego wzrostu u Ciebie? Stosujesz jakieś specjale nawozy, czy ona tak sama z siebie?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Piotr_ 15:31, 17 sty 2017


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Ale u cb zima jak u mnie biało aż mi niedobrze od tej bieli wole wiosnę niż zimę
ale już niedługo jeszcze z jakieś 69 dni do wiosny
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Mala_Mi 18:22, 17 sty 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nett napisał(a)
Witaj Aniu
Chciałabym Cię podpytać o Twoją różę Nostalgię. Kupiłam w ubiegłym sezonie 4 takie różyczki i juz w pierwszym roku miały spore przyrosty, ale zdecydowanie nie takie jak u Ciebie. Kupowałam jako typową różę rabatową dorastającą do 1,2m, osiągnęła około 1,5m..
Planuję teraz zrobienie u siebie różanki, chcę przesadzić kilka róż, które mam w różnych miejscach na jedną rabatę i patrząc na zdjęcia Twojej róży zastanawiam się, czy po prostu u Ciebie jest taki niesamowity egzemplarz, czy może powinnam uwzględnić, że ta róża rzeczywiście rośnie tak duża.

Czy odkryłaś w czym tkwi sekret takiego wzrostu u Ciebie? Stosujesz jakieś specjale nawozy, czy ona tak sama z siebie?

Nie nawożę bo i tak rośnie jak głupie. Mam dobrą ziemię dla róż.. rosną jak szalone, ale też nie wszystkie, dużo chyba zależy z jakiego źródła. Kupiłam Bonice w jednym miejscu i po 2 latach wielkie krzaki są. Dokupiłam jeszcze 3szt. w innej szkółce, posadziłam w rzędzie z poprzednimi.. i po 2 latach nawet 1/10 tych pierwszych w tym samym czasie nie osiągnęły. Chorują i są beznadziejne.
Moim zdaniem to dobra miejscówka i dobre źródło zakupów. No i najważniejszy chyba powód, to brak zim i brak radykalnego cięcia. Zimą nie marzła, wiec nie przycinałam by wystawała zza traw Ostatnia zima "zimowa" była 2011/2012, to już 6 lat nie było normalnej zimy. Czyli tyle ile mam Nostalgię
Foty z połowy czerwca po pierwszym roku.. za odnośnik masz ławkę.. jesienią jeszcze trzeba dołożyć sporo
2013 do połowy ławki

2014 -2 razy ławka

2015 już po solidniejszym cieciu

I w 2016 już dość mocno ucięłam.. ale w 2017 wszystkie róże przytnę mocno, bo już zrobiły się drapaki stare i brzydkie. Ale patrząc na zimę co trzyma od początku grudnia, to zima za mnie je przytnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:24, 17 sty 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piotr_ napisał(a)
Ale u cb zima jak u mnie biało aż mi niedobrze od tej bieli wole wiosnę niż zimę
ale już niedługo jeszcze z jakieś 69 dni do wiosny


A ja na taka zimę napatrzeć się nie mogę i cmokam z zachwytu Jest po prostu pięknie. Do pracy jest kiepsko i tu dostajemy w kość, ale dla ogrodu i mojej psychiki to dobra taka zima


Jak nie kochać takiej zimy????


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:27, 17 sty 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
I Aleja.... dziś jeszcze był piękny szron... ale nie poszłam fotografować..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Nett 19:24, 17 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Mala_Mi napisał(a)

Nie nawożę bo i tak rośnie jak głupie. Mam dobrą ziemię dla róż.. rosną jak szalone, ale też nie wszystkie, dużo chyba zależy z jakiego źródła. Kupiłam Bonice w jednym miejscu i po 2 latach wielkie krzaki są. Dokupiłam jeszcze 3szt. w innej szkółce, posadziłam w rzędzie z poprzednimi.. i po 2 latach nawet 1/10 tych pierwszych w tym samym czasie nie osiągnęły. Chorują i są beznadziejne.
Moim zdaniem to dobra miejscówka i dobre źródło zakupów. No i najważniejszy chyba powód, to brak zim i brak radykalnego cięcia. Zimą nie marzła, wiec nie przycinałam by wystawała zza traw Ostatnia zima "zimowa" była 2011/2012, to już 6 lat nie było normalnej zimy. Czyli tyle ile mam Nostalgię


Aniu wielkie, welki dzięki. Na pewno będę swoją ciąć, choć może nie aż tak radykalnie, bo jednak takie okazy są piekne.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Margarete 21:15, 17 sty 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Słońce i śnieg.....bosko masz u nas tylko śnieg...
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
sylwia_slomc... 21:33, 17 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Przepiękna ta nostalgia i kwiat i zimowa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasya 21:33, 17 sty 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42138
Margarete napisał(a)
Słońce i śnieg.....bosko masz u nas tylko śnieg...
Buziaki!


dokladnie tak !
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
AsiaK_Z 22:27, 17 sty 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Mala_Mi napisał(a)


Tyle to nie pożyje..

Gadasz
Zima niezwykle urokliwa u Ciebie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies