Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

polowka 15:23, 25 lut 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Ale dlaczego lipy pod topór??
____________________
wąski cienisty przedogródek
JoannaDe 15:27, 25 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
A takie mamy otoczenie :
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Luki 15:27, 25 lut 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Witaj
Domek bardzo uroczy, ale mnie również zastanowiło dlaczego wycinacie lipy, są chore, łamią się? Dorosłe drzewa to największy skarb jaki można mieć w ogrodzie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
JoannaDe 15:38, 25 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Spodziewałam się tego pytania więc szybciutko się tłumaczę:

nie jestem zwolenniczką wycinania wszystkiego jak leci jednak w tym wypadku nie mamy wyjścia.

Lipy stanowią zagrożenie dla domu i budynków gospodarczych. To są wielkie drzewa które, w czasie bardzo silnych wiatrów / wichur które nawiedzają nas bardzo często, przechylają się w stronę domu. Gałęzie łamią się i lecą na dach i samochody. Poza tym zacieniają prawie całą posesję i mamy strasznie dużo mchu na dachach niszcząc dachówkę.

W zamian tych lip chcieliśmy posadzić mniejsze drzewa które stworzą gęstą osłonę od zachodnich wiatrów.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 19:25, 25 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Kochani, potrzebuje porady.

w żywopłocie od północno-wschodniej strony mam kilka iglaków z którymi nie wiadomo co zrobić. Wyrzucić? Zostawić? Jeśli wyrzucić to co w zamian. Ten żywopłot i tak jest do poprawki bo w porze jesienno-zimowej są w nim dziury. Tylko pytanie jak to ugryźć?

Widok od strony drogi



od ogrodu


poszczególne rośliny. Nawet nie wiem co to jest. Plątanina suchych gałęzi z resztkami zielonego


a w nóżkach chyba bez który rozpanoszył się na całego. Obecnie trwa akcja usuwania


Ktos ma pomysł co z tym zrobić?


____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
hanka_andrus 20:06, 25 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Kupić rozdrabniacz do gałęzi i piłę. Albo wypożyczyć jeśli będzie taniej. Wszystek szajs zmielić, a co się da pociąć na kłody. Będziesz miała darmowa/prawie/ kore na rabaty. Stopniowo, będzie się wyłaniał jakiś normalny obraz posesji. A potem? Do tego dojdzie ktoś inny z O.
Może?
Domek z przodu i z tyłu ładny. Mnie się podoba. Trzymam kciuki za ładny ogródek. Zaczątek rabaty jest. poprzestałabym na tym do jesieni, Najważniejsze usunąć chaos.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
JoannaDe 20:34, 25 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Hanuś kochana, dziękuje za odpowiedz.

Czyli mówisz że te wszystkie iglaki do wywalenia? Potwierdzasz moja teorię ze toto się do niczego nie nadaje.

Kupno rozdrabniacza mamy w planie. Muszę tylko poszukać jakiegoś dobrego coby po tygodniu się nie rozpadł bo do rozdrabniania mamy sporo.

Piła czeka w garażu na lepsza pogodę

Idę do ogrodowiskowej narzędziowni szukać rozdrabniacza. Moze ktoś coś
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
hanka_andrus 21:03, 25 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie wiem czy wszystkie. Stopniowo będzie się Tobie odkrywać co zdrowe i może da się zachować.
Ostatnie zdjęcie drzewo zimozielone, czy to cis? Szkoda byłoby się pozbyć jest ładny, Tylko go trzeba by było "uszlachetnić"

Usunięcie wszystkiego odbierze Tobie cień, i będziesz miała patelnię. Stopniowo dojdziesz, co Tobie się nada do "gospodarstwa"
Rasowy ogrodnik w pierwszym roku po objęciu nowego ogrodu czeka, co z ziemi w ciągu tego pierwszego sezonu się objawi. Najpierw usuwajcie bajzel z ogrodzenia.
Odkrywaj swoją Amerykę i p
Pokazuj tu, jak nie będziesz wiedziała co masz.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
JoannaDe 21:14, 25 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Nie wiem czy to cis. Nie umiem rozpoznawać iglaków. Moze to zdjęcie trochę lepsze:
EDIT:
wywalam bo to to samo zdjęcie co powyżej. Jutro postaram się zrobić lepsze.

Akurat z tej strony domu prawie wcale nie ma słońca. Trochę słońca od rana do 11-12 godziny. To jest strona północno- wschodnia.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
hanka_andrus 21:21, 25 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Utnij kawałek gałązki i zrób zbliżone zdjęcie od góry i od dołu gałązki
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies