Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

JoannaDe 00:09, 27 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Dziękuję za odpowiedz,

Zdjęcia zrobię z chęcią bo sama jestem ciekawa co mam w ogrodzie. Przy okazji poznam rośliny.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
roma2 00:10, 27 lut 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Nie wiem jak duże masz dziecko (dzieci?), do niezjadania cisa, jego gałązek i ewentualnych owocków można chyba przyuczyć? Ja nie miałam działki, gdy miałam małe dzieci, ale jeździliśmy z nimi po całej Polsce. Ganiały "samopas" po łąkach i lasach. Ja nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tak prawdę mówiąc, tyle trujących roślin jest. Są w każdym ogrodzie, jak nie w ogrodzie, to obok niego. Aaaa. Nasze dzieci dorodne sztuki trzy żyją.
____________________
Komendówka
JoannaDe 00:25, 27 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Roma, powiem Ci tak. Mam dwoje dzieci, starszy 7, młodszy 2,5. Niestety ten młodszy jest nie do upilnowania. W zeszłym roku upatrzył sobie niewielkiego krzaczka. Przyłapałam go ze zjadał z niego kwiatki. Oczywiście powiedziałam ze be i nie wolno ( nie wiem co to za roślina). A co mój dzieć robił? oczywiście na przekór i jak się tylko od krzaczka oddalałam to on dawaj i do paszczy kwiatki.
Chcąc nie chcąc musiałam oberwać wszystkie do których był wstanie sięgnąć.
Ale przeżył więc roślina pewnie nieszkodliwa

Na dzisiaj starczy. Zmykam spać. Dobrej nocy wszystkim
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
roma2 00:38, 27 lut 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
No wiem, wiem. Miałam na myśli tylko to, że nie można przeginać z doborem roślin. Bo jak się wczytasz, to tyle trujaków, że posadzisz sobie tylko ziółka (a na te też trzeba uważać). Swoją drogą to nie wiem co z tymi młodszymi dziećmi, bo nasza była też taka nieokiełznana. Spokoju trza i tłumaczenia. Z perspektywy 20 lat łatwo się gada, ale tak było. Trzeba być, być, być i uczyć.
____________________
Komendówka
JoannaDe 11:14, 27 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Dzień dobry kochani,

nowy dzień to i nowa porcyjka zdjęć. Zaczynam od identyfikacji moich ogródkowych roślin. Słoneczko świeci to i fotki można robić.
Przebieram już nóżkami żeby zacząć oczyszczanie ogrodu.

Na początek pierwszy iglak : Roślinka nr 1



Następny w kolejce jest cis którego już pokazywałam. Przyjrzałam się mu dzisiaj uważniej i z radością stwierdzam ze wypuszcza nowe pędy od dołu. Czyli żyje

Niestety cala ta strona działki jest mocno zarośnięta bzem. Rozpanoszył się na całej długości i zaczyna wchodzić na trawnik. Drzewko bzu rośnie pomiędzy pierwszym iglakiem a cisem
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 11:17, 27 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Za cisem rośnie coś takiego: Roślinka nr 3



a tu zbliżenie na gałązki



____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Anda 11:20, 27 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Witaj Masz sliczny domek i ogrod z potencjalem. Bede kibicowac Czy Ty mieszkasz gdzies w poblizu Hamburga?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
JoannaDe 11:21, 27 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Następny w kolejce: Roślinka nr 4



____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 11:24, 27 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Anda napisał(a)
Witaj Masz sliczny domek i ogrod z potencjalem. Bede kibicowac Czy Ty mieszkasz gdzies w poblizu Hamburga?




Witaj Anda, dziękuje bardzo i zapraszam serdecznie. Dokładnie tak, okolice HH gdzie znalazłam swoje miejsce na ziemi
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 11:55, 27 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Potrzebuje ratunku. Mam w ogrodzie roślinę. Jest duza i pięknie choć krotko kwitnie. Wydaje mi się ze to magnolia. Ale w czym problem. Wczoraj zauważyłam na tej roślinie plamy prawie na wszystkich gałęziach. Wyglądają jak plamy pleśni lub jakiegoś grzyba. Co z tym zrobić? Roślina jest piękna i chyba się zapłaczę jak ja stracę. Jak ja ratować?






____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies