Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

waldek727 18:15, 25 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
zoja napisał(a)

Ja mam jesienny z zeszlego roku - nie zdazylam sypnac i caly rok przestal. Chce sie przestac o niego potykac

To błąd. Nawozów nie powinno się zbyt długo przetrzymywać ani przywiązywać wagi do tego jakim hasłem są opatrzone. Najważniejszy jest skład chemiczny i to czy nawóz przeznaczony jest do nawożenia przedsiewnego czy pogłównego. Nawóz jesienny zawiera przede wszystkim w swoim składzie fosfor, potas, wapń, magnez i siarkę plus jeszcze parę innych mikroelementów. Nawozy jesienne można wykorzystywać przez okrągły rok przed siewem lub nasadzeniami. W połączeniu z azotem mogą nam posłużyć do nawożenia roślin wiosną i latem.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gosiek33 18:21, 25 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Moja biała chryzantema wygląda podobnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
zoja 18:22, 25 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
waldek727 napisał(a)

To błąd. Nawozów nie powinno się zbyt długo przetrzymywać ani przywiązywać wagi do tego jakim hasłem są opatrzone. Najważniejszy jest skład chemiczny i to czy nawóz przeznaczony jest do nawożenia przedsiewnego czy pogłównego. Nawóz jesienny zawiera przede wszystkim w swoim składzie fosfor, potas, wapń, magnez i siarkę plus jeszcze parę innych mikroelementów. Nawozy jesienne można wykorzystywać przez okrągły rok przed siewem lub nasadzeniami. W połączeniu z azotem mogą nam posłużyć do nawożenia roślin wiosną i latem.


O! Dziekuje za uswiadomienie
Przyznaje, ze nie wiedzialam.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 18:28, 25 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Gosiek33 napisał(a)
Moja biała chryzantema wygląda podobnie

I co planujesz? Mi chodzi po glowie podparcie albo podwiazanie.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Gosiek33 18:54, 25 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nie wiem czy coś pomoże bo chyba za wiotkie w stosunku do wody, która na nie pada
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
zoja 19:02, 25 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Gosiek33 napisał(a)
Nie wiem czy coś pomoże bo chyba za wiotkie w stosunku do wody, która na nie pada

U mnie w zeszlym roku tak sie nie kladla. Chyba deszczu takiego mocnego nie bylo.
Ja dzis nic z tym nie zrobie. Pomysle najwczesniej jutro.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Agania 20:47, 25 paź 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wyższe astry obcinam zaraz jak tylko się położną...taki wygląd już mnie nie cieszy.

Polifoskę też mam zeszłoroczną...jutro nawożę cały ogród...skład najważniejszy

Na rabaty najlepsze liście z drzew...wysupję je wiosną na rabaty, a przechowuję je w workach.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Aurelllia 21:29, 25 paź 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Zojka tylko się nie zaharuj w ten weekend za bardzo !!! Widoczek z kamerki super
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
anabuko1 22:31, 25 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Czerwona chryzantema może trochę po wichurze ucierpiała.
Ale kolorek extra.
Takki ej jeszcze mi potrzeba.

macham
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
zoja 22:50, 25 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Agania napisał(a)
Wyższe astry obcinam zaraz jak tylko się położną...taki wygląd już mnie nie cieszy.

Polifoskę też mam zeszłoroczną...jutro nawożę cały ogród...skład najważniejszy

Na rabaty najlepsze liście z drzew...wysupję je wiosną na rabaty, a przechowuję je w workach.


Nie ma opcji zebym obciela kwiaty chryzantemie - za dlugo na nia czekalam. Ja swoim wysokim astrom podporki dalam i stoja - tutaj tez pokombinuje.

Ty nawozisz jutro - ja pewnie tez zwlaszcza po slowach Waldka.

U mnie malo lisciastych drzew, to co spadnie na rabaty tam zostaje, usuwam tylko z trawnika i pewnie sypne na kompost.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies