Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

sarenka 09:43, 23 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Fajna na winorośl może ja też do L pojade z familią, potrzebuje kory...dużo kory bo łyso na rabatach


____________________
Magda W samym sloncu
zoja 17:45, 23 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
waldek727 napisał(a)
Pod winorośl przygotuj raczej południową wystawę. Przed posadzeniem warto wykonać solidną pergolę bo pnącze jest naprawdę silne. Ja zastosowałem kantówkę 7*7 i panele ogrodzeniowe które sięgają na 2,5 m. Ponadto winorośl amurska jak i też japońska jest bardzo żarłoczna i najlepiej jak rośnie w żyznej kompostowej ziemi z dodatkiem obornika.

Tak będzie wyglądał Twój ,,cudak" wiosną. Powodzenia w uprawie.


Waldku dziekuje za rady bede sie stosowac
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 17:47, 23 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
ElzbietaFranka napisał(a)




Bardzo ladne pnacze bardzo dekoracyjne. Moj krzak co roku podcinam. Mam go ok 6 lat rosnie i pnie sie jak oszalaly. U mnie rosnie na siatce od parkanu przemieszany z bluszczem zwyklym i winorosla japonska ktora dla odmiany ma jesienia cytrynowe liscie i duzo owocow granatowych sa jadalne ale bardzo kwasne.
Niektore liscie amurskiej u mnie maja nawet 30 cm srednicy.


Jak milo czytac, ze to dobry zakup
Jak i mi tak pieknie bedzie rosla to bede zachwycona
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 17:50, 23 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Monia81 napisał(a)
Teraz fajne wyprzedaże mają w sklepach, bo chcą się pozbyć towaru, fajna ta winorośl amurska, pięknie przebarwiona ja też jestem w tyle z sadzeniem cebul, wiecznie coś innego wychodzi a deszcze zapowiadają... brrr
pozdrawiam


Lubie takie wyprzedaze mozna zaszalec albo z czyms sprobowac niewielkim kosztem.

U mnie dzis padalo okropnie, a ja wyjatkowo bylam w terenie. Zmoklam, zmarzlam i chyba bede miec katar...
Patrzylam ze ma sie ciut przejasnic do soboty...

Pozdrawiam!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 17:52, 23 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
sarenka napisał(a)
Fajna na winorośl może ja też do L pojade z familią, potrzebuje kory...dużo kory bo łyso na rabatach




Z tego co o niej czytam to bardzo fajna
W L na Targowku to maly wybor roslin juz zostal. Ale wszystkie ogrodowe 50% mniej niz na metce.

Z kora podpytywalam to powiedziano mi, ze kto wie czy w weekend nie bedzie promocji.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Anabell 19:37, 23 paź 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
i ja będe miała L. pod nosem. budują.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
zoja 20:16, 23 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Anabell napisał(a)
i ja będe miała L. pod nosem. budują.

...a ja nawet wiem kto im wszystko mierzy i tyczy i sciany pionuje
Pozdrawiam
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Anabell 20:35, 23 paź 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
zoja napisał(a)

...a ja nawet wiem kto im wszystko mierzy i tyczy i sciany pionuje
Pozdrawiam




to kiedy planują otwarcie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Aurelllia 20:50, 23 paź 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Zojka świetne to pnącze Jak chodzę na spacery to mijam taki ogród, który ma go na płocie i pięknie jesienią to wygląda na tle cisów z korą poszalałam w zeszłym tygodniu w LM, ale powiem Ci ile by się jej nie kupiło to mało ciągle.... no normalnie ziemia ją wchłania hahaha patrzyłam u mnie w LM czy jeszcze jest ta Avanti ta tańsza drobniejsza kora, ale już niestety 0 sztuk, z ceny zjechali to poszła szybko może w Obi coś jeszcze wycyganię, bo własnie też do kopczykowania np hortek mi potrzebna
Macham
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
sarenka 21:20, 23 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zoja,a tulipany bykybw promocji już?
Ja to dziś PKP byłam. W sumie to nigdzie nie byłam bo mi się za długo zeszło tak gdzie jechałam.
Nadal kory nie mam na rabaty,łyso i brzydko jest
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies