Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

Kasya 11:14, 06 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41935
Kawa napisał(a)
hej

ja nie mam koszyczków ale tam gdzie cebule póki co nie mam nornic
na razie


ale to nie chodzi o nornice tylko potem takich cebul nie uszkodzisz cos dosadzajac na rabacie albo jak chcesz przesadzic w inne miejsce to raz, dwa i juz...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zoja 11:17, 06 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Kawa napisał(a)
hej

ja nie mam koszyczków ale tam gdzie cebule póki co nie mam nornic
na razie


Kamilka te cebule tulipanów tak pięknie pachną, że sama bym je zjadła boję się, że przyciągną szkodniki
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 14:58, 06 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471


Gazanie
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
ag_zie 15:54, 06 wrz 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Śliczne!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
zoja 18:53, 06 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
ag_zie napisał(a)
Śliczne!


Za rok tez je wysieje
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 06:57, 07 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Z poranka. Powoj samosiejka chyba od sasiadki przylecial. Bialy rh ktory wiosna kupilam kwitnacym:


Hortensja diamont rouge - kwiaty we wszystkich stadiach, barwinek kupiony do odratowania - trafilam na niebieski i taki


Zimno - 9,5 st. Kolo godziny 6.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
makadamia 08:57, 07 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Zoja,

Zaciekawił mnie wątek krajanki (ja też spod Warszawy w stronę Wołomina) - masę roboty odwaliłaś w tym roku. Osobiście najbardziej Ci "zazdroszczę" talentu do wysiewania - ja w tym roku podjęłam ostatnią próbę hodowania roślin z nasion. Kupiłam chyba ponad 10 torebeczek (z 50 zł na to poszło) a wzeszły mi... jedynie przegorzan i dziewięćsił Zdecydowanie nie mam talentu do siania
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
LyraBea 09:37, 07 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Kasya napisał(a)


ale to nie chodzi o nornice tylko potem takich cebul nie uszkodzisz cos dosadzajac na rabacie albo jak chcesz przesadzic w inne miejsce to raz, dwa i juz...
Ja jakoś opieram się idei koszyczków. No może na te moje 4 czosnki giganty poszukam jakiegoś patentu żeby mi głębiej w ziemię nie pouciekały. Przy moim szczęściu to i tak bym w takim koszyku pouszkadzała cebulki, bo co to za problem wbić się widłami centralnie w koszyczek, o którego istnieniu się zapomniało? I po cebulkach wtedy i po koszyczku :/
Co do tych niebieskich cyprysów (a wiecie, że nie miałam pojęcia, że to cyprysy. Nie jałowce??? ) W którym ogrodniczym powiedzieli mi, że one się szybko starzeją i choroby łapią i póki małe to śliczne i takie och, ach a potem padają i ludzie, którzy ja biorą na żywopłoty klną na całego.
Ja mojego, w starym ogrodzie wyprowadziłam na kulkę....ale na nóżce. I całkiem zgrabnie to wyglądało. Teraz, gdy mieszka tam moja mama, przestała formować i nie wiem, jak wygląda na dzień dzisiejszy.
____________________
Beata
zoja 11:37, 07 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
makadamia napisał(a)
Cześć Zoja,

Zaciekawił mnie wątek krajanki (ja też spod Warszawy w stronę Wołomina) - masę roboty odwaliłaś w tym roku. Osobiście najbardziej Ci "zazdroszczę" talentu do wysiewania - ja w tym roku podjęłam ostatnią próbę hodowania roślin z nasion. Kupiłam chyba ponad 10 torebeczek (z 50 zł na to poszło) a wzeszły mi... jedynie przegorzan i dziewięćsił Zdecydowanie nie mam talentu do siania


Asiu dziękuję za miłe słowa
u Ciebie już byłam - dodałam Cię do obserwowanych

co do wysiewów: powtarzam po raz wtóry - musi być dobre podłoże do siewu (poazywałam jakie), dobre oświetlenie (południowe okno) i wilgotność (tą załatwiała mi szklarenka regał i zraszacz używany codziennie) - reszta należy do nasionek
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Kawa 11:40, 07 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Zojka no wiesz powiem ci że mnei zadziwiasz

ja jeszcze nie wąchałam cebul
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies