Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

zoja 11:41, 07 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
LyraBea napisał(a)
Ja jakoś opieram się idei koszyczków. No może na te moje 4 czosnki giganty poszukam jakiegoś patentu żeby mi głębiej w ziemię nie pouciekały. Przy moim szczęściu to i tak bym w takim koszyku pouszkadzała cebulki, bo co to za problem wbić się widłami centralnie w koszyczek, o którego istnieniu się zapomniało? I po cebulkach wtedy i po koszyczku :/
Co do tych niebieskich cyprysów (a wiecie, że nie miałam pojęcia, że to cyprysy. Nie jałowce??? ) W którym ogrodniczym powiedzieli mi, że one się szybko starzeją i choroby łapią i póki małe to śliczne i takie och, ach a potem padają i ludzie, którzy ja biorą na żywopłoty klną na całego.
Ja mojego, w starym ogrodzie wyprowadziłam na kulkę....ale na nóżce. I całkiem zgrabnie to wyglądało. Teraz, gdy mieszka tam moja mama, przestała formować i nie wiem, jak wygląda na dzień dzisiejszy.


Koszyczek uratował mnie w tym roku przed zniszczeniem cebul tulipanów - skleroza zapomniałam, że tam są. Tylko, że ja nie widłami kopałam a małą łopatką posadziłam w nich także większość moich mieczyków i teraz licze na łatwe wykopywanie

Moje na pewno są cyprysikami lawsona (metka) może są podobne jałowce? wcale bym się nie ździwiła, bo kiedyś w ogrodniczym widziałam jak sprzedawali takie jałowce niebieskie (zbyt wiele uwagi im nie poświęciłam, więc nie wiem na ile były takie same).
Chętnie bym zobaczyła tą twoją kulkę
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 11:46, 07 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Kawa napisał(a)
Zojka no wiesz powiem ci że mnei zadziwiasz

ja jeszcze nie wąchałam cebul


no wiesz!
było tak: przyszła paczka. Otworzyłam to wielkie pudło i po prostu buchnął z niego ten zapach . No, oczywiście obwąchałam co pachnie - to te tulipany które kupowałam na kolory
dodam, że te z B nie pachną...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 13:55, 07 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Wczoraj kupilam Astra jest bialy i niski /teraz okolo 15cm/:



Niby mam szlaban na zakupy - ale eM placil
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 18:57, 07 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Jupi bedzie kwitla hortensja phantom


____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Kasya 20:04, 07 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
zoja napisał(a)
Jupi bedzie kwitla hortensja phantom




to twoja z patyczka ? moje jedna tez dopiero ma paki, ciekawe czy zdazy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zoja 20:10, 07 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Kasya ja nie mam na razie żadnej z patyczków - to kupiona w Auch wiosną. Ostatnia, która nie kwitła.

Co do patyczków, to oczywiście sadząc po zakupie ścinałam krzaczki i patyczki wtykałam w pobliże matczynego - co z tego wyszło dowiem się wiosną - teraz boję się ruszać (ale większość miała liście )
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 20:13, 07 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Właśnie przejrzałam moje cebulki - wyrzuciłam 13 - aż 4 to Biedronkowe Claudia - rozsypały się jak spróchniałe
pozostałe to te które pozostawiłam w dziurkowanych torebkach - te kupowane na kolory.
Przy okazji przełożyłam wszystkie do łubianek.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
hindsight 20:18, 07 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
BasiaLT napisał(a)


I jak magnolia zniosła cięcie gałęzi? Z tego co wie mona nie cierpi żeby ją ruszać. W tym roku byłam zmuszona dwie przesadzić i do tej pory efekt jest marny. Wprawdzie wiosną nie zrzuciły kwiatów, ale nie wiem czy przeżyją zimę.


Bardzo dobrze.

Przecież jak się kupuje z koroną wyżej, to też są tak wyprowadzone przez cięcie. Widać ślady na pniu.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
hindsight 20:21, 07 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
zoja napisał(a)
Wczoraj kupilam Astra jest bialy i niski /teraz okolo 15cm/:



Niby mam szlaban na zakupy - ale eM placil


Będę śledzić jego losy, czy zostanie na tej samej wysokości.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
zoja 20:29, 07 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
hindsight napisał(a)


Będę śledzić jego losy, czy zostanie na tej samej wysokości.


wszelkie opisy w internecie wskazują, że mocno urośnie - a chciałabym żeby został na tej wysokości... zobaczymy jak będzie się spisywał w następnym sezonie
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies