Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały ogród miejski

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród miejski

zszywka 15:46, 29 maj 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Ale zmiana u Ciebie Niedługo gdy wszystko obsadzisz będzie wyglądało super Powodzenia
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Pluszakowa 18:05, 29 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
zszywka napisał(a)
Ale zmiana u Ciebie Niedługo gdy wszystko obsadzisz będzie wyglądało super Powodzenia


Dzięki, choć ostatnio tracę nadzieję...

Czasem się zastanawiam czy dobrze że oglądam wasze ogrody, bo chyba w mega kompleksy popadnie.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Sebek 21:53, 29 maj 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zapowiada się kolejny ciekawy ogród na Śląsku - choć szczerze się przyznam - w Orzeszu byłem dwa razy w życiu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pluszakowa 22:59, 29 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Sebek napisał(a)
Zapowiada się kolejny ciekawy ogród na Śląsku - choć szczerze się przyznam - w Orzeszu byłem dwa razy w życiu


Sebek dzięki za odwiedziny mój ogród będzie na śląsku, ale nie w Orzeszu tylko obok. W sumie bliżej ciebie, bo jak dobrze kojarzę to jesteś z Katowic ?

Czy mój ogród będzie ciekawy? Na pewno inny niż kiedyś myślałam przed ogrodowiskiem. U mnie niewiadomą jest budżet bo to zależy ile wyjdzie na wykończenie i dlatego szaleję z patyczkami i rozsadami.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Toszka 08:01, 30 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
szalej z patyczkami i rozsadami. Zbieraj materiał na kompost, zbieraj obornik po okolicy (duzo zaoszczędzisz na wydatkach). Czyść ziemię z resztek pobudowlanych. Zaplanuj wydatek na sporą ilość mączki bazaltowej do wzbogacenia ziemi.
Oglądaj ogrody do znudzenia - w ten sposób jeśli coś ci się wzrokowo przeje to mniej wydasz na rośliny
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Pluszakowa 15:48, 30 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Toszka napisał(a)
szalej z patyczkami i rozsadami. Zbieraj materiał na kompost, zbieraj obornik po okolicy (duzo zaoszczędzisz na wydatkach). Czyść ziemię z resztek pobudowlanych. Zaplanuj wydatek na sporą ilość mączki bazaltowej do wzbogacenia ziemi.
Oglądaj ogrody do znudzenia - w ten sposób jeśli coś ci się wzrokowo przeje to mniej wydasz na rośliny


Toszka dzięki

Zacznę od czyszczenia ziemi, potem poplon z facelii i pozytywnie myślę o tej mączce bazaltowej. Ile powinnam jej kupić. Znalazłam w okolicy za 100 zl tona to może taką tonę przemieszać z ziemią? Co o tym myślisz?
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Pluszakowa 15:49, 30 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
____________________
Magda Mały ogród miejski!
ren133 23:12, 30 maj 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Zawitałam w końcu do Ciebie
Zapowiada sie fajnie, nowocześnie, pewnie w ogrodzie naszadzenia minimalistyczne, rabaty proste?
Fajnie masz, że możesz spotykac się z Edytą
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
zszywka 00:57, 31 maj 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Madziu na początku nigdy nie jest łatwo. Wszystko wymaga czasu i dużo pracy. Ja logując się na O. już coś miałam - jedną rabatę obsadzoną w 98% która była przemyślana. Kilka innych poszło do totalnej przeróbki i nadal nie skończyłam z hortensjami w przedogródku, ponieważ wszystko robię sama - czasami pomaga mi mama. Kończę obsadzać z różami i staram zapełniać się dziury Na początku oczyść glebę i zrób sobie jedną rabatę- a genialną! Nie musi być duża a ja swoje na początku miałam malutkie, a wcześniejsze 5-6 lat temu to nawet ich zdjęć nie mam. Nie martw się i głowa do góry! Powoli stworzysz swój ogród marzeń tak jak każdy z forumowiczów

Bardzo pomaga oglądanie ogrodów z pierwszych stron wątku, widać jak bardzo się zmienił przez ten czas U mnie na początku mam porównania co było kilka lat wstecz, a co jest aktualne na moment dodania. Wszystko przyjdzie z czasem i będzie śliczny Twój raj na ziemi- zobaczysz Działaj i się nie poddawaj! Minie moment a wszystkich nas zaskoczysz
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
makadamia 08:31, 31 maj 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Witaj Pluszakowa!
Jedna tona mączki bazaltowej?! O rany ja za kilkadziesiąt kilo zapłaciłam 130 zł

Jedna tona to wydaje mi się strasznie dużo. Ale z drugiej strony - mączką nie da się przenawozić. Poradź się fachowców we właściwym wątku, jak najlepiej wykorzystać takie bogactwo.

Fajnie że rozsady i sadzonki tak Ci się udają - ja na tym polu zupełnie nie mam sukcesów. Chciałabym jednak zapytać o plan ogrodu - gdzie salon, gdzie taras, czy duży trawnik i takie tam

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies