Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Renii 16:31, 30 lis 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Milka napisał(a)
Mirka, jak dawno się nie widziałyśmy ja tak z doskoku, coś u siebie, trochę u Was, jak czas pozwoli, więc proszę aby nikt się nie obraził. Dolecę, jak czas pozwoli, w odwiedziny
Sosny co rok, jedno dolne piętro podcinaj, a jak osiągną jakoś 2m, to skracaj im końcówki, będzie stale zielone, zwarte i mniej igieł do sprzątania, to naprawdę wielki problem przy dużych okazach, ściskam


Irenko w sprawie sosen, informacja dotyczy każdego rodzaju sosny?
Czy taką malutką wysoką na 50 cm też od razu podcinać - chyba nie?
Mam sosnę bośniacką
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Gardenarium 16:37, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No nieee, nie wygłupiaj się z tym cięciem 50 cm sosny Dopiero jak podsychają dolne piętra, albo nie można przechodzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Renii 16:44, 30 lis 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Gardenarium napisał(a)
No nieee, nie wygłupiaj się z tym cięciem 50 cm sosny Dopiero jak podsychają dolne piętra, albo nie można przechodzić.


Cześć Danusiu- jak zwykle na straży Dziękuję
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Milka 05:57, 01 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
eee_taam napisał(a)


znowu dostałaś werwy forumowej i nie tylko

a warzywnik nie jest jakis pracowity o ile nie bedziesz miec hektarów i sryliona pomidorów be te sa mocno wymagajace

skrzynia marchwi buraczków czy własne ogórki i zielenina przez cały rok jest super i tak jak ja mam to w skrzyniach to nie wymaga to ode mnie wyjatkowego poswiecenia.

i o ile samo wyhodowanie tych warzyw nie jest jakoś mocno czasochłonne i męczące to przerobienie ich juz moze byc kłopotem. Ja mam warzywnik od 10 sezonów i dopiero od 3 lat doszłam do tego ile czego w jakich ilościach sadzić zeby potem nie stekać przy przerobianiu i słoikowaniu tego dobra. No i żeby nie zostawało na kolejne sezony ....bo przeciez wiadomo, że na sprzątanie i usuwanie tego tez trzeba czas ...no i kto je przetwory 3 czy wiecej letnie jak ma swieże

ciekawa jestem twoich nowych doświadczeń z warzywnikiem.

PS. ostatnią partię marchwi dałam chłopakom do mycia żeby zrobili z niej sok ...to mocno psioczyli na mnie bo zbyt duzo czasu zajeło im mycie i czyszczenie tej marchwi

Justyś, jeszcze nie wiem, jaki ten warzywniak u mnie będzie, to zostawiam w gestii męża. Jedno wiem, zgłoszę się do Ciebie po porady, ile czego i kiedy, aby mieć przyjemność, a nie zajechać się. Kupuję eko marchew, też szorowanie najpierw, ale jej smak i soki z nich boskie, no i potem stale marchwiak. Na razie nadal podcinanie drzew, wczoraj było mroźno, wiało, ja z nimi cały dzień, byłam padnięta. A co najlepsze, 4 chłopa robi non stop i dalej robota jest, będą 4 raz, tyle tego mam, a 5 już na wiosnę z wysięgnikiem.
Mój ogromny tulipanowiec teraz taki, liczę, że z boku pnia zacznie wypuszczać liście, wcześniej to robił i będę go pilnować i ciąć regularnie, będzie drzewko, a nie gigant.

jakąś ozdobną czapeczkę mu muszę na zimę wymyślić

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:01, 01 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)
Miluś masz piękny kolor samochodu. Chodzę codziennie obok takiego koloru.
"M" koncern wymyślił cudo nawet mojemu eM się podoba ma dobre oko.

Foty z 29.11 to u Ciebie jeszcze lato trochę żółtym kolorem okraszone.
Mikroklimat tak jak pisałam. U nas mróz na całego.



Elu dzięki chciałam biały, ale mnie przerobili
Teraz i u mnie już łysawo, mroźno, ale patrzę na prognozy grudniowe, a tam i w nocy plus 11 ma być, szok...wyłażą mi tulipany i hiacynty, o zgrozo
Wczoraj z ekipą, potem po nich jeszcze czyściłam, a potem sił mi brakło, ledwo do domu się doczłapałam

hakonki teraz w pionie stoją, jak je mróz popieścił

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:07, 01 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)
Miłą niespodziankę zrobiłaś tymi zdjęciami połaziłam z przyjemnością

To się cieszę Ula

wczoraj te poszły pod piłę, rany, jakie konary, zwaliły się nam do sąsiada, tego co ma okrutny bajzel i mam okropne widoki, ale ekipa wszystko u niego uporządkowała i posprzątała.

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:08, 01 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gosika67 napisał(a)
Cześć nie widać ,że zima się zbliża, a w budzie hm... może ptaki się tam wprowadzą.
Piękne te okiennice niebieskie i lustra. U nas dziś ziąb -6 stopni i jeszcze wiatr dodaje minusy.Buziaki.

Gosia dzięki
U nas -3, jeszcze jedna noc na minusie, potem plusy i deszcz, to dobrze, bo jakoś sucho.
Buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:14, 01 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ta ściana drewniana mówisz, że co 5 lat do malowania? A mnie się tak marzy choć w części drewniana elewacja....
W budzie może jakiś gołąb zamieszka, wiewiórka lub sowa

Przód i tył odnowiony, ale boki są wysoko, koniecznie trzeba rusztowanie robić, czyścić i 2 razy malować, zobaczymy jak to zaplanujemy, na razie i tak za zimno na pewne prace.
Na sosnach jest wielkie gniazdo srok, gołębie, być może, przylatują o tej porze takie ogromne, zapomniałam, jak się nazywają, o wiem...grzywacz.

Hebe cały czas w kondycji, już kilka lat.
dół jej drewnieje, a góra zielona

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:14, 01 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
daszum napisał(a)



Irenka, dziękuję Ci bardzo za tę informację. Jutro mają przyjść 2 Angele i teraz już wiem, że Polar Bear to dla niej dobre towarzystwo.
Pozdrawiam.

Cieszę się i pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:26, 01 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kindzia napisał(a)

Tak trzymaj z pazurkami. Ja mam fisia na punkcie pazurków. Właśnie się cofałam, po przeczytaniu Eli wpisu o kolorze auta, zobaczyłam nowe autko, śliczne i wiesz co? Mam właśnie taki kolor na pazurkach obecnie Mam fazę na ciemno karminowe

Lubię tego Twojego marchwiaka...i dobrze, że nie mieszkam blisko, bo bym się w drzwi nie mieściła po tym Twoim cieście

Fajnie, że sprzątają, takie gałęziory to nie dość, że wielkie, to ciężkie na dodatek. I potem ta robota gałęziami...

Mnie się nawet myśleć nie chce o zmianach. Znaczy się i tak do przodu jesteś

Buziole

Wygoda z pazurkami
No tamto też nówka, nie nacieszyłam się
Ja też miałam fazę na karminowe, aż córa pyta, czy mi się nie znudziło
Jak wpadniecie do nas, marchwiak będzie
Nawet sobie nie wyobrażasz, jaki sajgon przy tej pracy, ciut wczoraj oberwały hortensje ogrodowe, azalie japońskie, magnolia, trudno, za 2 sezony odbudują się.
Mnie jakoś na razie idzie, nawet dom na błyskbuziole

bukietówki już wycięte z kwiatostanów


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies