Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 06:00, 28 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ania111 napisał(a)

____________________
Milka ,
znalazłam to u Andy

opowiedz coś więcej o donicach ?
chętnie się dowiem jak roślinki rosna i jak zimują w pojemnikach ,


... idę jeszcze poszperać w Twoim wątku

Donice mam duże i małe, z terakoty i betonu.
Co mi zimuje od lat;
hortensje, lawendy, klony, trawy, róże, pęcherznice na pniu, toje ść rozesłana, żurawki, podgarycznik variegata, hosty, głogowniki, bodziszki, rozchodniki, rojniki itd. Nic nie okrywam, albo radzi sobie, albo wyleci, więc radzą sobie na przekór
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:00, 28 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
daszum napisał(a)
Piękny jesienny ogród, ale to już wiesz

Danusia dziękuję
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:01, 28 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
AgataM napisał(a)
Ogród cudowny Moich zachwytów nie ma końca
Pozdrawiam

Dzięki i tez pozdrawiam
Niestety do was będę sporadycznie zaglądać, bo czas mam zerowy, nawet w ogrodzie niewiele teraz zrobię.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:04, 28 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mala_Mi napisał(a)
Oj, nie dość że w ogrodzie to i na wątku dużo się dzieje ..

Pytasz o zmiany... zmiany są zwykle na plus A u Ciebie tylko na plus..

Aniu dzięki
Wątek zwolni, mam u siebie mamę już na stałe, po zawale i choroba Alzheimera, stadium zaawansowane, lekarze na okrągło, dbanie jak o dziecko, czuwanie 24 godziny. Ale to moja mama i ma mieć, jak najlepiej.
Na ogrodzie robię tylko wtedy, gdy ma spcerniak, tak 1.5 godziny.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:12, 28 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)





Szaleństwo przepiękne takie rozczochrane. Będę chociaż u ciebie je podziwiać, bo u mnie chyba nie mam szans. Kupiłam jesienią 4 doniczki takie pipki.
Mam też trzcinnika takie jak u ciebie późno zaczynają kwitnąć i dopiero teraz żółkną, rosną u mnie bardzo dobrze.

Widzę, że u ciebie też taki waski ambrowiec długo rośnie u ciebie. Mój posadziłam w zeszłym roku więc dopiero wiąże się z ziemią. W tym roku musiałam go dużo podlewać bo liście podlewały. Jak go kupilam był wysoki ok 3 m i miał mała doniczke i duży korzeń.

Dzisiaj u nas zimno ok 2 stopni i wiatr przeraźliwy. U was to ciepło 12 stopni.

Mikuś pozdrawiam

Hakony są bezproblemowe, na starcie wilgoć, a potem już szaleją. Mam w różnych warunkach i wszystkie jednakowo sobie radzą bez mojej pomocy. Szkółkarze sprzedają kiepskie egzemplarze, moje są porządne.
Ambrowiec u mnie kolumnowy, rośnie od 2011 r., posadzony miał około max 80cm, w tej chwili kilka metrów do 6m, tak myślę.
U nas nadal ciepło, dobra pora na prace, niestety z doskoku niektóre rzeczy tylko robię. Ściskam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:14, 28 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pięknie się zregenerował tulipanowiec
Odwaga się opłaciła
Trawiszcza masz obłędne, wiem, że ogród tak bogaty w roślinność jak u Was to cała masa roboty przez cały rok. Sezon ciężko zamknąć nim się nowy zaczyna.

Mocny jest będę koronę formować w kulę, cięcie kilka razy, to co wyłazi poza moje chcenie.
Tak sobie dumam, kiedy ja tego wszystkiego naklamociłam, zawsze uświadamiam sobie jesienią, że za dużo mam wszystkiego, stąd i praca do wiosny, sezon się nie kończy.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:15, 28 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Waclaw napisał(a)
Tak jak Sylwia napisała:
Trawiszcza masz obłędne

Sadź, masz gdzie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:18, 28 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElaS napisał(a)

Brak ???
Mnie Twój ogród jawi się, jak marzenie. A tu czytam "czego mu brak". To ja spać idę. Nic nie powiem, bo co taki mały ogrodowy żuczek, jak ja, ma powiedzieć ...

Ela, 7 lat temu, też było w ogrodzie różnie, były stare pierwsze nasadzenia, głównie drzewa i krzewy, a potem zaczęły się szalone zmiany, jak porządkowałam foldery ze zdjęciami, uświadomiłam sobie ile zmian zaszło, ile roślin się nie sprawdziło i wyleciało. Teraz jest w miarę spójnie, ogród cały rok jest piękny, jedyny minus, mam nadmiar pracy w nim
Dzięki i nie żuczek, tylko ogrodniczka z zapałem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:19, 28 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)
Piękna jesień u Ciebie Irenko, póki nie ma mrozów ciągle kolorowo
Hakonki też wiążesz na zimę ? Ja tylko miskanty i rozplenice

Nadal jest pięknie, zieleń trawnika zachwyca.
Od 2 lat nie wiążę traw, jedynie rozplenice wschodnie póki, co związałam i wysokie molinie, czy inne zwiążę, nie wiem.
Hakonek nigdy nie wiązałam, je się dobrze wygrabia, jak już fruwają i szybko tnie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:20, 28 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basilikum napisał(a)
wlasnie sie zastanawiam czy hakonki sie wiaze. mam jedna od Ciebie i taka juz ladna sie zrobila bedzie pokaz w przyszlym sezonie

Iza, ja nie wiążę, ale u ciebie większy wygwizdów, to możesz dla ochrony lekko związać. One wiosną szybko ruszają, nie wymarzają, więc bez obaw.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies