Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

sylwia_slomc... 22:41, 01 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Taaaak .....cierpliwość najważniejsza, też mi jej brakuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 22:50, 01 gru 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Irenko, na 120 takich samych pytań musisz znaleźć taką odpowiedź, jaką Mama chce usłyszeć...nie ma sensu prostować Jej myślenia...bo się wykończysz...Nauczysz się tego, ale na to trzeba czasu...Moja Mama też zadawała te same pytania na okrągło i czasami myślałam ,że nie wytrzymam, ale powoli nauczyłam się postępować z tą okropną chorobą Mamy i jakoś to się udawało złagodzić te chwiejne nastroje chociaż na chwilkę...w domu "byłam córką", a gdy wyprowadziłam do ogrodu, to stawiała opór i mówiła..."ja pani nie znam..." Płakałam z bezsilności na okrągło. Z polecenia lekarza musiałam sama dostosowywać dawki leków każdego dnia...raz więcej, raz mniej...w zależności od stopnia pobudliwości...Gdy kiedyś zdenerwowała się na Tatę.. krzycząc na Niego, chwyciła leżący na blacie nóż tasak i doskoczyła do mnie i chciała dźgnąć mnie tym nożem ,a siłę miała jak "strongman"...Z ogromnym trudem wyrwałam Jej ten nóż, a Tata nie mógł się ruszyć z przerażenia...od tamtego wydarzenia wszelkie ostre rzeczy chowałam w najciaśniejszy kąt...i baczniej przyglądałam się nastrojom Mamy, które potrafiły się zmieniać z minuty na minutę...To jest okropna choroba...dużo cierpliwości Ci życzę i uważaj na wszystko i miej oczy dookoła głowy...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
hankaandrus_44 22:53, 01 gru 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Tak, Irenko, nie ma co pokazywać, nie ma ogrodu, spacery po okolicy nieciekawe, Czym tu ludzi zachęcać do zaglądania?
Pokłady optymizmu mam z zycia, kochana, Babcia mowiła, jest źle, ciesz się, mogło być gorzej. Kładź się spać, jak nie masz z nikąd ratunku, może jutro będzie lepsze?
A może nie wstaniesz, to i kłopotu mieć nie będziesz. Bo pogrzeb, to już nie twoje zmartwienie. Tak to było.
Przecież moi przeżyli i najazdy sowieckie, i niemieckie, i znowu radzieckie, A po porzuceniu dobytku, w kraju wszyscy za ruskich nas mieli, bo przecież polszczyzna kresowa, to nie literacka, a i zaśpiew kresowy był nie do ukrycia.

I śpiewaliśmy. I polskie, i ruskie, i jakie kto umiał. A w pracy to mnie pytali czy ja czasem nie góralka jestem, bo i goralskie przyśpiewki umiałam. Pamięć jest bezcenna, sama wiesz. Więcej przechowa niż dysk w komputerze, tylko czasami szufladki się blokują,. Stąd suwam te szufladki w różnych konfiguracjach, żeby zawiaski nie zardzewiały.
Miłego tygodnia życzę, a jak będziesz potrzebowała, to po Nowym Roku wołaj mnie do pomocy.
Ps. Przekleiłam do Ciebie mój post z mojej strony, żebyś tam iść nie musiasła. Ku pokrzepieniu ducha i serca. Kocham Was.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElaS 07:06, 02 gru 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Róże są jednak niesamowite.

A na Ogrodowisku, nie tylko historie roślin/ogrodów ale może przede wszystkim - Ludzi.
Życzę dużo Siły Irenko i pamiętaj o swoim zdrowiu
____________________
Malwowy ogród
Waclaw 16:54, 02 gru 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Tyle ciepła, tyle życzliwości u Ciebie na wątku Irenko.
Miło czytać posty. Radość ogarnia, że tylu życzliwych. Chęć przyklejenia się do tej radosnej gromady ogarnia.
Starość nie zawsze jest radosna jednak jest częścią naszego życia, musimy sobie z nią radzić.
Szczęście ma Twoja mama mając taką córkę.
Pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
vita 08:34, 03 gru 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Milka napisał(a)
Chciałam powiedzieć, że nie można się bać cięcia, nawet magnolii, mam nadzieję, że ktoś skorzysta z tej wiedzy, ..8 lat cięcia magnolii. U mnie na plus.


Dzięki Miłka, ja korzystam Tulipanowca nie przytnę, ale magnoliom zafundowałam jesienne cięcie. Tak po prostu się złożyło. Twoje słowa mnie pocieszają.
Czytam o chorobie Mamy, wspieram Was duchowo, sił życzę, pozdrawiam
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
lilia 11:43, 03 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Milka napisał(a)





szukałam i tylko to na szybko znalazłam
sorrki
zaraz mama pewnie będzie wołać

Dziękuję Irenko, życzę Tobie i Mamie dużo zdrowia i wytrwałości!
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
basia3012 12:33, 03 gru 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Irenko, też ściskam mocno. Trzymaj się ciepło.
Ogród jak zawsze piękny, jesienny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Anda 12:52, 03 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Irenko, podziwiam i wytrwałości i zdrowia Wam obu życzę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Milka 06:30, 04 gru 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mala_Mi napisał(a)
Irenka, dużo cierpliwości życzę dla Ciebie ... i dużo zdrowia dla Was wszystkich.
Jak dobrze, że mama ma Ciebie. Jest tera trudno, a potem i tak zostaje wielka pustka.. Myślę, że bozia dlatego daje nam tak ciężko z opieką, by łątwiej było się kiedyś rozstać. Chociaż i tak potem jest wielka pustka.. i chciałoby się opiekować jeszcze długo.. Tego nie da się cofnąć.. wiec ciesz się każdą chwilą nawet jak daje w kość.
A magnolie muszę też przyciąć, ale u mnie to będzie wycięcie dolnych gałęzi.

Jakoś nie mam czasu i ochoty na forum... zaglądam sporadycznie.



Oj dzięki, z tą cierpliwością ciężko. Ale jak zaczynam cierpliwość tracić, sama siebie strofuję. Taka bezbronna jest. Przed nami kupę lekarzy jeszcze, ale powoli ogarniamy. Lepiej już śpi, to sukces.
Na forum częściej bywamy, jak jest czas i spokój ducha, ale cieszę się bardzo, że je mamy. Trzymaj się Aniu.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies