Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 07:28, 29 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rumianka napisał(a)
Irenko, życzę dużo zdrowia dla Mamy i dla Ciebie, bo będzie Ci potrzebne...Będzie to ciężki okres dla Was. Wiem coś o tym... Jestem poniekąd "zahartowana" w tych sprawach, gdyż przy swoich Rodzicach miałam 6-letni maraton... Mama z chorobą Alzchaimera (5 lat, najpierw częste próby ucieczki z domu, a póżniej jak dziecko) oraz Tata po udarze i sepsie, leżący, z sondą do karmienia (miksowanie posiłków i podawanie strzykawką), z cewnikiem, pampersami, oraz odsysaczem dróg oddechowych - przez rok, dzień w dzień, gdyż mieszkali ze mną...Robiłam to wszystko sama. Nie brzydzę się starością. A przez ostatnie 3,5 roku praca przy leżącej Teściowej (po złamanym biodrze)...Nie było rady, pomóc trzeba. Trzymaj się kochana i dużo, dużo wytrwałości Ci życzę... Pod koniec codziennie płakałam z bezsilności...ale dzielnie trwałam na "posterunku"...

O matko, dziewczyno...naprawdę przeszłaś strasznie trudną drogę, jak o tym myślę...nie poradziłabym sobie, chyba że człowiek musi i wtedy staje na wysokości zadania, jesteś niesamowita.!!! Kocham mamę, więc zrobię wszystko, co najlepsze, a jak pomoc będzie potrzebna, to skorzystam z niej. Na razie jest ok, mam już poukładane wszystko Dzięki Elisa.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:29, 29 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
KasiaBawaria napisał(a)
Rowniez zycze sily i cierpliwosci oraz zdrowia. Ogrod nie zajac. Najwyzej troche zdziczeje, ale jak bedziesz miala wiecej czasu, to nadrobisz.

Taki mam plan. Jestem bardzo zorganizowana, więc tylko zdrowie i dam radę Dzięki Kasiu.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:39, 29 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A co w ogrodzie końcem listopada
wycinam kwiatostany hortkom i ....one zwariowały przy tej pogodzie, ciepło jest i pokazały pąki, jak przyjdzie mróz, to je załatwi, wtedy ciachnę przy ziemi



____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:44, 29 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
a tu cięta magnolia Susan
tam gdzie takie okrągłe, to miejsce po cięciu i widać, jak wypuściła nowe gałązki i na ich końcach są pąki kwiatowe
zdjęcia kiepskie ale coś widać


tu w środku cięcie i wypuściła 3 nowe gałązki i na końcach pąki kwiatowe


tu króciutkie 2 nowe gałązki i z pąkami

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:49, 29 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
róże nadal pachną i kwitną
tu mam skrócone hortensje i chciałam jeszcze cebulowe dosadzić
może się uda, jeśli są jeszcze w sprzedaży




____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agania 08:28, 29 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Róże są niezmordowane

Wysprzątałaś na medal, faktycznie masz miejsce na cebulowe, jeszcze dokupisz...to tulipany będą?

Susan pokazałaś, że ładnie sie regeneruje i jeszcze puszca nowe galązki
to ja chyba też swoją podkrzesam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 11:18, 29 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Ja się wiosną przymierzam po kwitnieniu do Nigry Mam jeszcze bardzo ładna kobieta, oj niesprawiedliwe to życie bardzo, ale co zrobić zostaje wziąć na klatę. Pilnuj swojego kręgosłupa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
lilia 20:49, 29 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Milka napisał(a)

Osobiście tnę po kwitnieniu, szkoda zapachu i pokazu kwiecia. A potem, co tylko mi przeszkadza tnę, bo inaczej się nie opanuje tego.

Irenko, a jaką formę nadajesz tej laurowiśni?
Jak znajdziesz chwilę, możesz pokazać jakąś fotkę?
____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
ElzbietaFranka 20:55, 29 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Miluś dużo cierpliwosci i wytrwałości życzę. Mama widać, że zadbana jesteś podobna do mamy. Ile ma lat?
Wiesz, że ja kupiłam swoją działkę duża z myślą o córce i mojej starości. Muszę sobie stworzyć tak ogród abym mogła się po nim poruszac. Chodzić i dogladac rośliny podpierać się przy drzewach.
Nie wyobrażam sobie mojej starości gdzieś w mieście. Chodzę obserwuje starsze osoby. Często pytam czy w czymś pomóc bo nie wiemy czy ta osoba nie po bladzila. Starość nie radość, ale trzeba stworzyć swoim najbliższym jak najwięcej tej radości.
Wiem co to jest opieka przez 24 godziny jest to ciężki żywot, ale widocznie taka moja droga do przebycia na tym świecie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
yolka 16:29, 30 lis 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Irenko, wszystkiego najlepszego dla Was i dla mamy w ten czas nielekki.
Ogród masz cudny o każdej porze roku
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies