Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 20:29, 01 gru 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agania napisał(a)
Róże są niezmordowane

Wysprzątałaś na medal, faktycznie masz miejsce na cebulowe, jeszcze dokupisz...to tulipany będą?

Susan pokazałaś, że ładnie sie regeneruje i jeszcze puszca nowe galązki
to ja chyba też swoją podkrzesam

Tnę już na krótko róże, ale te co kwitną, zostawiam i...wąchamy, mniej ciepła, mniej zapachu, ale jednak pachną.
Koło nich dziś z mamą posadziłam tulipany, nie dużo, może 50, ale wiosną może dla nas obu będzie radość.
Nie do końca udało mi się pokazać cięcie magnolii, bo foto kiepskie, ale jak jest cięcie, magnolie puszczają nowe gałązki z pąkami, po 2 latach, to jeszcze bardziej na bogato.
Chciałam powiedzieć, że nie można się bać cięcia, nawet magnolii, mam nadzieję, że ktoś skorzysta z tej wiedzy, ..8 lat cięcia magnolii. U mnie na plus.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 20:32, 01 gru 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja się wiosną przymierzam po kwitnieniu do Nigry Mam jeszcze bardzo ładna kobieta, oj niesprawiedliwe to życie bardzo, ale co zrobić zostaje wziąć na klatę. Pilnuj swojego kręgosłupa.

Mama śpi, po masażu i lekach, mąż padł, też ma roboty od groma.
Ja klepię, na chwilkę, bo naprawdę czasu zero.
Hym...starość, nie radość, i tyle, zależy jaka jest rodzina i jak zadba, to najważniejsze. A ja..no u mnie, to w ogóle nie wiadomo, żyję dniem dzisiejszym. Na razie jestem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 20:38, 01 gru 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
lilia napisał(a)

Irenko, a jaką formę nadajesz tej laurowiśni?
Jak znajdziesz chwilę, możesz pokazać jakąś fotkę?

Lilia
Mam żywopłot z laurowiśni, ma około 6-7m, tnę po kwitnieniu, mam też drugą laurowiśnię, Otto Lyken, formuję w kulki i w to, co natura podpowiada. Mam ich tak dużo i w różnych miejscach, że odpowiedzieć trudno.


szukałam i tylko to na szybko znalazłam
sorrki
zaraz mama pewnie będzie wołać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
gosika67 20:38, 01 gru 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Róże masz jeszcze piękne, jeszcze można się nimi zchwycać, u mnie już takie mumie.U Was lepszy klimt, już nieraz się o tym przekonałam.
Pozdrawiam grudniowo.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Milka 20:54, 01 gru 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)
Miluś dużo cierpliwosci i wytrwałości życzę. Mama widać, że zadbana jesteś podobna do mamy. Ile ma lat?
Wiesz, że ja kupiłam swoją działkę duża z myślą o córce i mojej starości. Muszę sobie stworzyć tak ogród abym mogła się po nim poruszac. Chodzić i dogladac rośliny podpierać się przy drzewach.
Nie wyobrażam sobie mojej starości gdzieś w mieście. Chodzę obserwuje starsze osoby. Często pytam czy w czymś pomóc bo nie wiemy czy ta osoba nie po bladzila. Starość nie radość, ale trzeba stworzyć swoim najbliższym jak najwięcej tej radości.
Wiem co to jest opieka przez 24 godziny jest to ciężki żywot, ale widocznie taka moja droga do przebycia na tym świecie.

Pozdrawiam

Się pisało i wcięło
..to krótko, jestem pełna podziwu dla Ciebie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 20:58, 01 gru 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
yolka napisał(a)
Irenko, wszystkiego najlepszego dla Was i dla mamy w ten czas nielekki.
Ogród masz cudny o każdej porze roku

Lekko i nie lekko, sama siebie muszę poznać, myślałam, że jestem dobrym człowiekiem...a tu się okazuje,że to za mało, bywam okropna, bo cierpliwości mi brak, po 120 takich samych pytań, ...uczę się siebie. Dzięki Jolu.

Ogród nawet był, nawet nasiadówka, pogoda nadal dla nas przyjazna
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 21:02, 01 gru 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gosika67 napisał(a)
Róże masz jeszcze piękne, jeszcze można się nimi zchwycać, u mnie już takie mumie.U Was lepszy klimt, już nieraz się o tym przekonałam.
Pozdrawiam grudniowo.

Gosiu, serdecznie witam/
Fajnie, jak wpadasz. Faktycznie, pogoda, nie do rozszyfrowania, nawet największe mądrości nie pomogą.....po roślinach widzę teraz, że chcą startować, ale co w styczniu, lutym i itd..
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 21:34, 01 gru 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Dla Mamy i dla Was.
Moja mama w ogrodzie spaceruje,
tu przystanie, tam kwiatek wącha,
wszystkiemu sie dziwuje.
i stając przy niezapominajkach, pyta:
"a gdzie masz niezabudki teraz?"
I tak myślę, nie widzi? nie pamięta?
a może żartuje?
Zawsze z niej była przechera!



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 21:47, 01 gru 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Haniu...jesteś cudo i zarazem..łezka mi leci...nawet nie wiesz, jak mam teraz, muszę mamę ..okłamywać, dla jej dobra.
Wiersz cudo, dzięki bo dedykowany dla nas, i do tego ile ich było, mam wydrukowane. A tak nawiasem, jestem strasznie spietrana.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 21:58, 01 gru 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Irenka, dużo cierpliwości życzę dla Ciebie ... i dużo zdrowia dla Was wszystkich.
Jak dobrze, że mama ma Ciebie. Jest tera trudno, a potem i tak zostaje wielka pustka.. Myślę, że bozia dlatego daje nam tak ciężko z opieką, by łątwiej było się kiedyś rozstać. Chociaż i tak potem jest wielka pustka.. i chciałoby się opiekować jeszcze długo.. Tego nie da się cofnąć.. wiec ciesz się każdą chwilą nawet jak daje w kość.
A magnolie muszę też przyciąć, ale u mnie to będzie wycięcie dolnych gałęzi.

Jakoś nie mam czasu i ochoty na forum... zaglądam sporadycznie.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies