Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 11:38, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jana napisał(a)
Irenko masz może indygowca? a jesli tak czy on jest bardzo szeroki?

Jana, mam Indygowiec Kiriłowa. Rosnie u mnie od 2011r.
Specjaliści podają, że dorasta od 50-80cm wysokości, podobnie na szerokość.
Krzew ten króluje w Chinach, Korei i Japonii, więc w niektórych regionach może podmarzać, wtedy trzeba kopczykować. Wiosną ścinamy do około 2 pąków nad ziemią, bo zakwita na pędach tegorocznych.
U mnie ma słoneczne i dość suche, osłonięte stanowisko, więc nic z nim nie robię, ma się doskonale. Jak jest pochmurno i deszczowo, zwija listki, podobnie robi Albizja.
Kwitnie obficie, długie kiście kwiatów, coś podobnego do kwiatów wisterii.
Piszą, że rozrasta się przez bryłę korzeniową, ale u siebie zauważyłam, że jak spadają strąki z nasionami, tworzą się nowe sadzonki, juz są 3 nowe konkretne do przesadzenia.
Mój osiąga wysokość 130cm, podobnie szerokość, no może ciut więcej. Piękny krzew i jesienią cudownie się wybarwia. Pachnie

to on w fazie kwitnienia

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:40, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Alicja169 napisał(a)
Mam świetną lekturę na brzydki, ponury dzień.
Moje bolące ucho i kaszel z sąsiedniego pokoju, jakoś mniej sa dolegliwe
a czytam tu :
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1442-milkowo-moje-miejsce-na-ziemi-cz-i?page=30
wracam do lektury, jest pasjonująca


Alu, nie masz co czytać??? Jedynie co ciekawe, to jak się ogród zmienia na przestrzeni 5 lat, odkąd jestem na forum
Zdrowiej kochana, bo w końcu ta wiosna nas zaskoczy, choc na razie jest, jak jest
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:43, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)
Irena, nie mogę się doczekać w tym roku Twoich rozplenic. Ale wczesną wiosną razem z bryłą ziemi przyniosę je na drugą stronę gdzie będą miały więcej słońca. Tak chciałabym żeby to mogło być już w marcu.


Ula, w tym roku bujną z kłosami jesli juz duża kępa, to nawet możesz ją podzielic. Znalazłam jeszcze siewki, to ci wyślę, jakby co
Też nóżkami przebieram
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:44, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Alicja169 napisał(a)
zapis Irenki z 7 lutego 2012 roku :

"Ja już szleję z zakupami zamówiłam 5 szt.Rh Album Novum, 5 szt. Calsap i nadal wybieram
To już nastrój wiosenny, chyba nikt nie zaprzeczy"



cdn.

A dziś mam na razie tylko w zakładkach wybrane rosliny
Zagoszczą u mnie oliwniki i pęcherznice na pniu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:45, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
BasiaLT napisał(a)
Z prognozami pogody to już tak jest ze albo się trafi albo nie. Znajomy który jest meterologiem w wojsku twierdzi że nikt nie jest w stanie przewidzieć pogody na dłużej niż trzy dni. Powyżej tego to zawsze wróżenie z fusów.

Sama prawda, niestety....a tak już się cieszyłam, na te plusy, co miały byc od 30.01.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:46, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
frezja napisał(a)
Irenko, czy u Ciebie rosną katalpy ?


Ewo miło cię widziec po przerwie
Nie mam katalpy, ale mam paulownię, z liści jest bardzo podobna do katalpy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:48, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
katel napisał(a)

To z tymi makami wschodnimi to nie tylko u mnie kiepsko, to chyba nie będę przesadzała tylko wywalę - dzięki .

Jeśli masz bardzo słonecznie miejsce, to możesz je tam ulokować, do tego trawy, w Anglii w ogrodzie Pieta Oudolfa tak było posadzone
Fotki mam w domowym kompie, przy okazji pokażę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:54, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gosika67 napisał(a)
Witaj Milko napisz coś o swoich łubinach, jak ich się dochowałaś?Pozdrawiam Gosia.

Gosiu witaj
Kupiłam nasiona, w marcu od razu siałam do gruntu, wzeszły ładne i wielkie sadzonki, późnym latem eksmitowałam w docelowe miejsca, bo wyrosły giganty i musiałam je dzielić. Zakwitły w drugim roku
w kwietniu juz sa takie kolby i śliczne liście.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:58, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)
Milka nie dalam rady mialam gosci, bylam troche u twojej psiapsiolki z ogrodowiska "bawarki" widzialam wasze wspolne zdjecia, to twoja posiadlosc taka zielona?
Pisalam, ze mnie zatkalo to z wrazenia, rododendrony blędne. Szczegolnie ta rabata na srodku. Posadziłas w 2012 r. W ciagu 4 lat tak urosly co ty robisz, ze takie piekne.
Tych raslin masz tyle, ze czlowiek oczoplasu dostaje, piekna ta lawenda 18 latka. Rzeczywiscie masz sporo tych sosenek. Jak to robisz, ze te wszystkie rosliny tak pieknie rosna pod tymi sosenkami.
Ja mam nadzieje, ze za 3 4 lata tez bede miala wyzsze swierki, sosny w zeszłym roku posadzone. Lubie sosny mialam bardzo duzo grzybow maslakow w zeszlym roku.
Dzisiaj chodzac po dzialce, przyszlo mi do glowy, ze na tym forum nikt nie mowi o pieknym iglaku jakim jest "kurniku" mam takie 7 letnie szybko i ladnie rosna.
Bede jeszcze dalej ogladala twoj watek, jak tylko odpisze wszystkim ktorzy wpisali sie domojego watku.
Pozdrawiam

Elu witaj zaglądamy na forum, jak mamy czas
Z rodkami zaczynałam na początki ogrodniczkowania bez sukcesu, potem w 2012 posadziliśmy duzo, kolejne w 2013, tak sumując rodki i azalie, to nie wiem ile ich juz jest, zdążyłam zapomniec, znowu policzę
To co pod drzewami jest regularnie podlewane, uff moja zmora
Musze u ciebie popatrzeć na ten wyjątkowy ,,kurnik", nie znam powiem szczerze
pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:58, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Katkak napisał(a)
Magnolie gwieździste strasznie mi się podobają za tą świeżość i delikatność. Ale już nie upchnę .

Kasiu upchniesz, one wolno rosną i możesz korygować, a pięknie rozjaśniają zielone zakątki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies