Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

Kindzia 15:36, 09 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Wg mnie te róże były za wcześnie rozkopcowane po posadzeniu i zimny wiatr im zaszkodził. Na jednej jeszcze widać kawałek zielonego pędu, może uda się uratować. Trzeba ciachnąć do żywego, zielonego. Tamte całe brązowe, jak dla mnie, są do wymiany. Pamiętaj o wymianie ziemi w dołku przed sadzeniem nowych. Nie sadziłabym do kompostu, to nawóz, może je spalić. Wystarczy dołek, na spód trochę przekompostowanego obornika, albo obornik granulowany, na to trochę ziemi i sadzimy. Wszystkie cienkie, słabe korzenie róż przycinamy. Podlewamy bardzo obficie. Kopcujemy. Wiosną kopczyk musi być do czasu aż róża wypuści zdrowe przyrosty. Jesienią kopcowane zostają aż do wiosny. Mniej więcej w marcu/początek kwietnia rozkopcować - zależy od temperatur i prognoz. W pierwszym roku nie nawozimy, podlewamy regularnie i regularnie odchwaszczamy. U mnie nawożenie wygląda tak : w marcu nawóz typu Yara Mila lub Azofoska, po pierwszym kwitnieniu gnojówka z pokrzyw, lepsza by była z żywokostu, ale u mnie nie ma. To wszystko. I róże mi kwitną obficie.
Tu linki o gnojówkach naogrodowej.pl/pokrzywa-i-zywokost-jako-nawoz-dla-roslin/

Ogród Ci się zmienił niesamowicie, pięknie działasz!!! I jaki trawnik. U mnie już beżowy...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
adewzuol 08:27, 10 lip 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Hej Kasiu dziękuję za miłe słowa, a powiedz mi czy teraz zbierasz pokrzywę, jaka jest czy używasz suszonej? Czytałam, że nadaje się tylko ta pierwsza i koniecznie bez nasion.

Co do róż, możliwe, że masz rację, że za wcześnie zostały rozkopcowane - nie wiem. Możliwe, że dużo dałam do dołka kompostu. Możliwe, że sadzonkom było coś od początku. Zastanawiające jest dlaczego dokładnie 7 przyjęło się, pięknie kwitną i dostają nowe pędy, a dokładnie 7 zmarniało.
Marne 7 szt. wykopałam, obcięłam i posadziłam w doniczki z kupną ziemią do róż - ale już nie udało się odratować.
Napisałam do szkółki, w której kupowałam, opisałam sytuację i uznali reklamację.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 08:35, 10 lip 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Na dowód zdjęcia

Pomponella
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 08:40, 10 lip 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Widding Piano
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 08:41, 10 lip 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Playful Rokoko
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 17:50, 10 lip 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
W zeszłym tygodniu wiatr potargał katalpę, wymagała nowych solidnych podpór. A dzisiaj taka przykra niespodzianka. Muszę odciąć na wysokości złamania, na szczęście korona szybko się rozrasta.

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 23:39, 10 lip 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Zainspirowana pracą Kasi z Ogrodu z łezką, chwyciłam na nożyce.


____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 23:52, 10 lip 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
nadrabiam zdjęciowo, jeszcze z początku czerwca

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 23:56, 10 lip 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 00:00, 11 lip 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies