Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

adewzuol 08:13, 04 cze 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Moje róże nie mają siły wykształcić całych pączków, nie wiem czy to brak pokarmu, ale nie wydaje mi się, czy jakiś problem chorobowy?

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 13:09, 05 cze 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
W połowie kwietnia posadziłam róże z gołym korzeniem. Sadzonki były bardzo ładne, posiadały dwu-cm pędy lub nabrzmiałe oczka. Posadziłam. Zakopczykowałam. Pierwszy mróz pod koniec kwietnia zważył młode pędy, na początku maja był jeszcze drugi przymrozek. W tej chwili róże nie wyglądają. Smarowałam raz HT, niczym nie nawoziłam. Ziemia własna + kompost + glina + na spód dołka odrobina obornika. Szkoda mi ich bardzo. Czy coś jeszcze mogę zrobić?



____________________
Ewelina W piaskownicy
MartaKozak 14:05, 05 cze 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Witaj Ewelino, co do roz to powinnas wszystko co czarne obciac, az do zywej tkanki. Jezeli korzenie nie przemarzly to powinny odbic.

Ale tak miedzy nami to chyba z nich juz nic nie bedzie. Roze z odkrytym korzeniem sadz w polowie pazdziernika, kwiecien to troche za pozno, nie zdarzyly sie ukorzenic.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 14:07, 05 cze 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Jezeli chcesz miec wiecej bzyczkow w ogrodzie to posadz szalwie, na zadnej innej roslinie nie widzialam takich ilosci pszczol, bakow i motyli
A do tego kwitnie caly sezon
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 14:08, 05 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33386
adewzuol napisał(a)
Moje róże nie mają siły wykształcić całych pączków, nie wiem czy to brak pokarmu, ale nie wydaje mi się, czy jakiś problem chorobowy?



A jak długo te róże już rosną i jak o nie dbasz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
adewzuol 14:42, 05 cze 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Ewa, te róże mam 3 albo 4 rok nie mogę sobie przypomnieć. Jesienią dostały mączkę bazaltową. Na wiosnę nawóz do róż. Pryskałam je PW i HT ze dwa razy. w ubiegłym tygodniu podypałam je łyżką suszonej hemoglobiny. W tym tygodniu podlałam gnojówką z pokrzyw. Wsadzałam je w mieszankę ziemi do róż, kompostu i obornika. Ściółkowałam przerobionym obornikiem, który potem często mieszałam z podłożem.
Dodam, że nie wszystkie kwiaty takie są.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Anda 21:17, 05 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33386
Przypuszczam, ze cos je poobgryzalo. Czesto sa to male, zielone gasieczki. Ciezko je znalezc.

Po co podajesz im hemoglobine? Masz nieodpowiednie pH ziemi?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
adewzuol 07:47, 06 cze 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Dziękuję Ewa, że do mnie zaglądasz,
na pąkach nie znalazłam żadnych małych gąsieniczek. Nie wszystkie pąki róż są karłowate.
Hemoglobinę dałam, żeby podkarmić róże.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Anda 08:18, 06 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33386
Obetnij te uszkodzone paczki do pierwszego pieciolistka. Z nich i tak nic ladnego nie bedzie, a roza juz zacznie przygotowwywac nowe paczki
Twoje roze sa bardzo dobrze nakarmione. Uwazaj z tymi dobrociami, bo przekarmione roze to rowniez zaproszenie dla chorob i szkodnikow

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
yolka 18:05, 07 cze 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Masz. pw. pilne
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies