Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

Anda 08:19, 03 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Hej, jestem
Różę po kwitnieniu przytnij mocno, tzn. te długie pędy zrównają z resztą krzaczka. Jeśli potem znów wybije tak mocno, to już tego nie przycinaj. Wtedy mocno ją przytniesz na wiosnę

Ta druga róża ma mączniaka i to już dość zaawansowanego. Możesz pryskać mlekiem nie uht w stosunku 1:5 lub ekologicznym środkiem zawierającym siarkę Thiovit Jet firmy Compo. Siarką najlepiej pryskać tak, żeby nie było owadów w pobliżu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
adewzuol 11:00, 03 sie 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
EWA ogromnie Ci dziękuję. Biegnę zaraz zrobię oprysk mlekiem i będę obserwować.
róże serii Piano oraz Rokoko mam pierwszy rok, bardzo ładnie rosną, długo kwitną, właściwie odkąd zaczęły
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 22:53, 29 sty 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Mam kilka sadzonek ciemiernika, kwitnie ale raczej słabo, pojedynczymi kwiatkami. Doczytałam, że one preferują glebę zasadową. a moje rosną w bliskim sąsiedztwie hortensji, więc ziemia jest tam kwaśna. Biorąc pod uwagę temperaturę obecnej zimy oraz fakt, że ziemia jest nie zmarznięta, czy mogę teraz przesadzić ciemierniki?
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 08:11, 12 mar 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Obornik bydlęcy - polecany jest na gleby piaszczyste, szybko nagrzewające się, gleba nim wzbogacona lepiej zatrzymuje wodę i składniki odżywcze
Obornik świński - podobnie jak bydlęcy polecany na gleby piaszczyste, jest bardzo bogaty w potas
Obornik koński - zalecany jest na gleby ciężkie, gliniaste, jest tak zwanym nawozem gorącym - powoduje szybsze nagrzewanie się gleby i zwiększa jej przewiewność, dobrze sprawdzi się również jako surowiec do ogrzewania podłoża w szklarniach, inspektach i tunelach
Obornik owczy, kozi i króliczy - zawiera dużo azotu, dobrze sprawdzi się w uprawie roślin żarłocznych, wymagających do swej uprawy dużych dawek składników pokarmowych
Obornik kurzy - zawiera bardzo dużo azotu, szybko się nagrzewa, aby uniknąć ryzyka przenawożenia, najlepiej stosować go jako dodatek do kompostu


a sciagę mam z tej strony, warto poczytac obornik


http://abc-ogrodnictwa.pl/nawozy-obornik
obornik



a ja ściągnęłam od Ogród TAR
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 22:39, 18 maj 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Wpadam nadrobić zaległości zdjęciowe, żeby ku pamięci zostało. Z ubiegłego sezonu wklejam róże, bo nie mogę się im oprzeć. Niezmiennie zachwycają urodą, barwą, zapachem.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 22:39, 18 maj 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 22:43, 18 maj 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 22:54, 18 maj 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Podglądam ogrodowisko bardzo często, ale nie starcza mi na tyle czasu, żeby na bieżące relacjonować życie mojego ogrodu…a może brakuje zacięcia. Na bieżąco wolę ogród realnie a nie wirtualnie, natomiast nie da się zaprzeczyć, że po czasie miło jest wrócić i zobaczyć jak było, ile się zmieniło, ile urosło i ile pracy włożyliśmy.

Wydawało się, że sezon 2020 zacznie się wcześnie i my też wcześnie zaczęliśmy: wertykulacja, aeracja zdziałana w pocie czoła przez M już w lutym. do mnie należały kanty, uwielbiam je robić chociaż jak kończę, to rąk nie czuję.



____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 23:12, 18 maj 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Dużo później były kanty przy grabowym, które jeszcze nie są skończone, ale będą. Została mi część długości po drugiej stronie, a potem ściółka z kompostu, obornika i zrąbęk.

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 23:20, 18 maj 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Pierwsze kwitły ciemierniki, krokusy, stokrotki, prymulki.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies