Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

adewzuol 20:54, 07 gru 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Z nowych nabytków pochwalę się jeszcze różową hortensją od Edyty z ogrodu ,,Na skraju Puszczy Bydgoskiej,,


oraz nową magnolią odmiany CLEOPATRA

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 21:00, 07 gru 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
A czosnki główkowate już na wierzchu

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 21:11, 07 gru 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Chciałam jeszcze zrobić kanty w całym ogrodzie, ale nie zdążyłam. Jak pogoda pozwoli, nie będzie przymrozków, to pomału nawet zimą zdążę zanim obudzi się wiosna.

Po wycięciu jarzębin mam nowe miejsce do zagospodarowania, będzie co myśleć do nowego sezonu, do tej pory był tu taki nieuporządkowany busz, w którym rosły piwonie. Teraz mam szanse, zrobić tu bardziej jasny, bylinowy zakątek. Jakiś pomysł mam, ale daje sobie czas. Kilka zdjęć tego zakątka

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 21:17, 07 gru 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
yolka napisał(a)

W poprzednim poście wrzuciłam link z Kiku


Dzięki, zgadzam się pięknie wygląda. Z tej perspektywy 7 lat, to wieczność, ale czas szybciutko leci.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Roocika 21:25, 07 gru 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Sporo pracy z wyrzucaniem i sadzeniem drzew, jak zakwitną będzie na pewno pięknie. Sama choruję na jakąś wiśnię
Szkoda, że nie wyświetlają mi się stare zdjęcia u Małej Mi.
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
adewzuol 07:48, 08 gru 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Roocika napisał(a)
Sporo pracy z wyrzucaniem i sadzeniem drzew, jak zakwitną będzie na pewno pięknie. Sama choruję na jakąś wiśnię
Szkoda, że nie wyświetlają mi się stare zdjęcia u Małej Mi.
Pozdrawiam


Asia dziękuję pięknie
Może u Wioli zobaczysz zdjęcia, podrzucam link
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8111-malymi-krokami-ogrod-wioli?page=1048

A jak u Ciebie z pęcherznicą, coś wybrałaś zdecydowałaś?
____________________
Ewelina W piaskownicy
Roocika 09:19, 08 gru 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
adewzuol napisał(a)


Asia dziękuję pięknie
Może u Wioli zobaczysz zdjęcia, podrzucam link
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8111-malymi-krokami-ogrod-wioli?page=1048

A jak u Ciebie z pęcherznicą, coś wybrałaś zdecydowałaś?

U Wioli widziałam Nie wiem czemu stare zdjęcia mi się nie wgrywają z wątków i wizytówek Muszę sprawdzić w kompie.

Po rozmowach i przemyśleniach stanęło na grabie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
adewzuol 10:05, 08 gru 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
o super, będziesz zadowolona Asia.
Grabowy żywopłot też mam, kupowałam w szkółce leśnej sadzonki kopane z gruntu, rewelacyjnie wygląda wiosną, kiedy wypuszcza młode listki, a jesienią u mnie nie robi szału, listki brązowieją i zostają na krzaczkach do wiosny.

nie pomogę w temacie zdjęć, bywa, że też tak mam.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Roocika 13:45, 08 gru 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
adewzuol napisał(a)
o super, będziesz zadowolona Asia.
Grabowy żywopłot też mam, kupowałam w szkółce leśnej sadzonki kopane z gruntu, rewelacyjnie wygląda wiosną, kiedy wypuszcza młode listki, a jesienią u mnie nie robi szału, listki brązowieją i zostają na krzaczkach do wiosny.

nie pomogę w temacie zdjęć, bywa, że też tak mam.


Aż poszlam szukać u Ciebie w wątku, bo jakoś wcześniej nie zwróciłam uwagi A jak teraz wygląda, ma już 4 lata, tak?
Doczytałam też, że masz bukowy?
Czy po takie drzewka że szkółki leśnej to najlepiej zadzwonić do nadleśnictwa? Muszę się zorientować
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
adewzuol 14:54, 08 gru 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Roocika napisał(a)


Aż poszlam szukać u Ciebie w wątku, bo jakoś wcześniej nie zwróciłam uwagi A jak teraz wygląda, ma już 4 lata, tak?
Doczytałam też, że masz bukowy?
Czy po takie drzewka że szkółki leśnej to najlepiej zadzwonić do nadleśnictwa? Muszę się zorientować


Na prawdę nie pamiętam czy nasz grabowy był sadzony w 2015 czy w 2016. Sadzonki mieliśmy ze szkółki leśnej. Sprzedaż w szkółkach odbywa się wczesną wiosną i jesienią, trzeba bardzo pilnować tematu, bo nie zawsze wszystkie gatunki mają dla klientów, w pierwszej kolejności realizują swoje zapotrzebowanie, a poza tym jest to krótki okres. Kupuje się kopane z gruntu, z gołym korzeniem, na pęczki po 10, 50 lub 100 szt. zależy od gatunku, wielkości sadzonki.

na str. 16 i 23 widok z 2017r.
str. 37 - jesienią 2017 r.
str. 44 - wiosna 2018 r.
str. 58 - rok 2019
str. 65, 68, 79 i 86 - 2020 rok.

a przy okazji na str. 48 widać jaka malutka była pęcherznica na początku po posadzeniu
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies