Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

adewzuol 00:02, 30 paź 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 00:03, 30 paź 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 00:07, 30 paź 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 07:49, 30 paź 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Widok z okna w kuchni




Piętra: trawnik - wiosną tulipany - żywopłot bukszpanowy - żywopłot z pęcherznicy - jarząb zwyczajny.

Jarząb zwyczajny? hm? Założenie było, że pięknie będzie się komponował w tych piętrach. Wiosną wspaniale kwitnie i pachnie, dużo bzyczków znajduje pokarm, latem schronienie dla ptaków oraz wyczekiwany festiwal barw jesienią, parawan zółto-pomarańczowych liści z czerwonymi koralami, podbudowany zielono-żółtym żywopłotem z bukszpanu i pęcherznicy. Zimą czerwone korale zdobią, dopóki ptaki się nie najedzą.

Niestety w rzeczywistości już od połowy lipca, liście się zwijają, usychają, opadają. Bałaganią trawnik i inne rabaty. Owoców jest bardzo niewiele. Za radą Danusi, od 3 lat podlewam wiosną florovitem, jest trochę lepiej, ale to nadal za mało. Wody nie powinno im brakować, bo trawnik jest podlewany. Czytałam na O, że jarzębiny tak mają. Zastanawiamy się, nad wycięciem i posadzeniem nowych roślin, tylko pytanie CO? Założenie najważniejsze, nie mogą to być wielkie drzewa, najlepiej szczepione.

Pierwsze na myśl przyszły GŁOGI, ale doczytałam, że one często zachowują się podobnie jak jarzębiny, więc odpada.
Bardzo podobają mi się Wiśnia KANZAN, świdośliwa albo UMBRA. Ostatnio w szkółce widziałam Buk Zwyczajny Rohan Red Weeping, ale piękny, też ładnie by pasował, ale cena była zaporowa.

CZEKAM NA PROPOZYCJE
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 08:27, 30 paź 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046


Buk zwyczajny
Fagus silvatica
Rohan Red Weeping
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 21:30, 01 lis 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
tak sobie myślę i przymierzam




... i wiem, że najlepiej wyglądać będą obsadzenia w jednym gatunku, albo umbra, albo kiku shidare po całości. jeszcze kanzan chodzi mi po głowie.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Sylvatika 11:48, 02 lis 2020


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 239
Cześć Ewelina- miło widzieć sąsiadkę
Jestem zachwycona Twoim ogrodem- zaczęłam go wczoraj oglądać - i nie mogłam się oderwać))
Przepiękny, masz wszystko co lubię, łącznie z warzywami i sadem. U mnie, niestety, za mało miejsca na warzywnik i sad, bo działka niewielka, ale wciskam gdzie się da pomidorki, ogórki i inne sałaty Bardzo mi się podoba koncepcja angielskiego ogrodu wiejskiego, gdzie mamy wszystko - warzywa i zioła i róże
Smagliczkę sieję bezpośrednio do gruntu, sprawdza się świetnie na obwódkach, a w przyszłym roku zasieję także trochę do doniczek- w kompozycji z innymi - bo pięknie pachnie.
Co do szarłatu - to nabyłam go trochę przez przypadek a rzeczywiście jest świetny, nawet teraz wygląda fajnie. zostawiłam go bo liczę, że ptaszki zjedzą nasiona zimą.
Chętnie się podzielę nasionami, jeśli potrzebujesz( albo ktoś inny), mam także sporo nasionek kosmosu - mogę oddać - niech się ktoś nacieszy)
A mieszkam pod Bydgoszczą - na południe od miasta

Masz perfekcyjny trawnik - przepiękne żywopłoty, fajnie zaaranżowany wjazd - no i w zasadzie wszystko perfekcyjnie zadbane, miło się ogląda, naprawdę, będę stałym gościem)
A te chodniczki wzdłuż trawnika to drewno podkładowe czy płyta betonowa?


pzdr
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
adewzuol 12:38, 02 lis 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Bardzo dziękuję za miłe słowa
Chodniczki, to drewno z podkładów kolejowych. Ma chyba tyle zwolenników co przeciwników. Ja jestem zadowolona.

Chętnie przyjmę odrobinę nasionek szarłatu. Nasionka kosmosu pozbierałam u siebie, ale jeśli masz nadmiar, to też mogę przytulić. W sadzie mam łąkę kwietną i potrzebuje sporo nasionek, więc wysieje i na pewno nie zmarnują się.

Ja też mieszkam na pd od Bydgoszczy.

____________________
Ewelina W piaskownicy
Roocika 21:38, 02 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Tą wiśnie ostatnio pokazywała u siebie Wiola w swoim wątku Małymi krokami- ogród Wioli, zobacz jak wygląda w jesiennej odsłonie może będziesz wiedziała co potrzebujesz?
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
adewzuol 08:42, 03 lis 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
ooo, dziękuję bardzo za podpowiedź, biegnę do Wioli.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies