Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

Wiolka5_7 11:35, 03 lis 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Jestem

Moim zdaniem powinnaś wybrać jeden gatunek ,co za dużo to....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MiluniaB 17:46, 14 lis 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
adewzuol napisał(a)

Nieustannie zachwycam się tymi widokami Pięknie. Bym mogła spacerować godzinami
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Rumianka 17:50, 22 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10249
Weszłam cichutko do Twojego przecudnie i gustownie urządzonego ogrodu...Pospacerowałam po wszystkich zakątkach...masz niezwykły dar do komponowania rabat. Wszystko jest jak spod igły, dopieszczone do granic możliwości... Widać tu Twoją pasję i radość z tworzenia ciekawych zakątków...Tak trzymaj, a sąsiedztwo brzozowe masz niesamowite, widoki zapierające dech... Pozdrawiam niedzielnie.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Roocika 19:12, 22 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewelina mam pytanie o żywopłot z pęcherznicy, jak mąsz gęsto krzewy posadzone i ile razy w roku go tniesz? Zastanawiam się nad żywopłotem za moimi brzozami i nie mogę się zdecydować, raz chcę liściasty raz iglasty Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
adewzuol 14:05, 23 lis 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Rumianka napisał(a)
Weszłam cichutko do Twojego przecudnie i gustownie urządzonego ogrodu...Pospacerowałam po wszystkich zakątkach...masz niezwykły dar do komponowania rabat. Wszystko jest jak spod igły, dopieszczone do granic możliwości... Widać tu Twoją pasję i radość z tworzenia ciekawych zakątków...Tak trzymaj, a sąsiedztwo brzozowe masz niesamowite, widoki zapierające dech... Pozdrawiam niedzielnie.



Elisa, bardzo dziękuję za pochwały. Bardzo miłe słowa. Muszę przyznać, że ogród faktycznie sprawia mi dużo frajdy i daje zadowolenie. Wiele inspiracji czerpie z Ogrodowiska
Pozdrawiam poniedziałkowo
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 14:35, 23 lis 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Roocika napisał(a)
Ewelina mam pytanie o żywopłot z pęcherznicy, jak mąsz gęsto krzewy posadzone i ile razy w roku go tniesz? Zastanawiam się nad żywopłotem za moimi brzozami i nie mogę się zdecydować, raz chcę liściasty raz iglasty Pozdrawiam


Asia,
mój żywopłot z pęcherznicy sadzony jest co 50-60 cm. Super się sprawuje, wdzięcznie rośnie. Mąż tnie go przynajmniej 3 razy w sezonie, czasem jeszcze kosmetycznie w międzyczasie. osobiście polecam pęcherznicę.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Roocika 15:03, 23 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
adewzuol napisał(a)


Asia,
mój żywopłot z pęcherznicy sadzony jest co 50-60 cm. Super się sprawuje, wdzięcznie rośnie. Mąż tnie go przynajmniej 3 razy w sezonie, czasem jeszcze kosmetycznie w międzyczasie. osobiście polecam pęcherznicę.

Dziękuję To teraz będę myśleć czy chcę formowany czy nie Nosz, brak decyzyjności u mnie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
adewzuol 15:15, 23 lis 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Jacek Naliwajek z podcastów "Naturalnie o ogrodach" wspominał, że ma w swoim ogrodzie pęcherznicę, ale nie przycina jej i wypowiadał się, że jest bardzo z niej zadowolony...więc jak kto woli.
Dodam, że ta pęcherznica jest w odmianie o ciemnych liściach.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Roocika 15:31, 23 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
adewzuol napisał(a)
Jacek Naliwajek z podcastów "Naturalnie o ogrodach" wspominał, że ma w swoim ogrodzie pęcherznicę, ale nie przycina jej i wypowiadał się, że jest bardzo z niej zadowolony...więc jak kto woli.
Dodam, że ta pęcherznica jest w odmianie o ciemnych liściach.

Czyli ta zielona, nie odmianowe żółta Dziękuję Ewelina
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
adewzuol 17:18, 23 lis 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Roocika napisał(a)

Czyli ta zielona, nie odmianowe żółta Dziękuję Ewelina



Źle się wyraziłam, ja mam zieloną, której pierwsze liście są ziolono-cytrynkowe, potem zielony ciemnieje, następnie jesienią wybarwia się na żółciutko.

Mówiąc pęcherznica o ciemnych liściach, miałam na myśli, że jest jeszcze odmiana o bordowych liściach.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies