Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Milka 07:55, 25 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
jolanka napisał(a)
Zrobiłam dzisiaj dokładny „obchód” róż.
Jestem trochę podłamana. Te przymrozki, które były kilka razy ostatnio podmroziły i to sporo, młode przyrosty. Niedobrze to wygląda. Powinnam chyba mocno ściąć niektóre pędy ale.... tak mi szkoda
Od razu wszedł na pędy grzybek, ten to tylko czeka na osłabienie rośliny. Jutro i pojutrze ma padać więc nie pryskać ale potem chyba się bez tego nie obejdzie.
Same kłopoty a tak chciało by się chociaż w ogrodzie samych radości

I jeszcze coś, w trawniku były takie nieduże otworki. Byłam pewna, ze to jaszczurki a tu niemiła niespodzianka. To Turkuć
Zauważyłam jak wychodził z norki. Jednego utłuklam ale takich otworków jest więcej. Dziewczyny, co mam robić?

Jolu, moje niektóre róże też oberwały, ale odrosną, nie martw się. ale z turkuciem inna śpiewka, mnie oliwnikowi coś zżarło korzenie, ale osobnika żadnego nie widziałam, chyba żem ślepa.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
jolanka 10:59, 25 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
anpi napisał(a)
Jolu u mnie też część róż przemarznięta, te nocne przymrozki i zimny wiatr zrobił swoje. Dałam u siebie zdjęcia. U Ciebie tak samo pomarszczone? Nawet się zastanawiałam czy to może z innego powodu tak wyglądają, ale Anda potwierdziła że to raczej sprawka chłodu w nocy, i słońca w dzień.
A turkucia współczuję. Widziałam jak te gady łapali do wiaderka w Daglezji lejąc im w dziurki mydliny, czy rozcieńczony płyn do naczyń. One za za chwilę wychodziły na powierzchnię i wtedy cap!

Aniu, te pomarszczenia tez są ale to nie jest problem, róże dadzą sobie radę. Gorzej z grzybem na pędach, czarne zmarznięte listki i końcówki pędów, oj, całą zimę pięknie przetrwały a teraz proszę, wiosna załatwiła
No właśnie widziałam na filmiku, który podesłała mi Joasia. Też tak spróbuję. No to na polowanie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 11:01, 25 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Anda napisał(a)


A może toto wyżera Ci larwy chrząszcza majowego?

Nie pytałam
Jakby wyżarł to ok, ale obawiam się, że nie tylko to. Jest tylko takie światełko w tunelu, że u mnie dużo ptaków stołujących się w trawniku: kosy, szpaki, drozdy więc może pomogą
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 11:03, 25 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Makao_J napisał(a)
Kto wie, kto wie.
Planowaliśmy jechać do Ciechanowa do Casto... po system nawadniający a ponieważ jest zamknięty to może i pojedziemy.
Zobaczę co uda mi się kupić stacjonarnie bo dostawę mieli

Nooo, zazdroszczę. Daj znać, co mają
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 11:07, 25 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Milka napisał(a)

Jolu, moje niektóre róże też oberwały, ale odrosną, nie martw się. ale z turkuciem inna śpiewka, mnie oliwnikowi coś zżarło korzenie, ale osobnika żadnego nie widziałam, chyba żem ślepa.

Odrosną tak, ale znowu trzeba czekać na piękne krzaki.
Ja nie bardzo znam się na tych różnych chrząszczach, więc nie bardzo wiem co trzeba robić.
Korzenie to może nornica zjadła, u mńie grasują wredoty na potęgę. Kilka roślin mi załatwiły, rok temu nawet dwa derenia Ivory H.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
JoannA 15:05, 25 kwi 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Piszesz Jolu że stwór którego upolowałaś był czarny.
Tak sobie myślę czy nie był to przypadkiem świerszcz polny. On lubi suche i słoneczne stanowiska, mieszka też w norkach.
Obejrzyj sobie zdjęcia w necie.
To byłaby dla Ciebie dobra wiadomość
https://animalistka.pl/2018/07/04/dlaczego-swierszcze-graja/
Czy ten owad wyglądał tak jak na tym zdjęciu?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
jolanka 15:34, 25 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
JoannA napisał(a)
Piszesz Jolu że stwór którego upolowałaś był czarny.
Tak sobie myślę czy nie był to przypadkiem świerszcz polny. On lubi suche i słoneczne stanowiska, mieszka też w norkach.
Obejrzyj sobie zdjęcia w necie.
To byłaby dla Ciebie dobra wiadomość
https://animalistka.pl/2018/07/04/dlaczego-swierszcze-graja/
Czy ten owad wyglądał tak jak na tym zdjęciu?

Hmm, zastanawiam się.
Wydaje mi się, że u mnie toto było trochę dłuższe niż świerszcz na zdjęciach ale aż tak dobrze się nie przyjrzałam - na mój widok chowały się do dziurek. Jednego ukatrupiłam ale na tyle skutecznie, że nie rozpoznam. Nawet poszłam przed chwila w to miejsce ale nic już nie było, ptaki sprzątnęły
Dzisiaj jeszcze nie próbowałam ich wywabiać z norek bo zimno jak diabli i wieje u mnie dosyć mocno.

Joasiu, dobra jesteś w tych chrząszczach, ja nie mam o nich pojęcia a do tego brrrr nie lubię ich
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 15:35, 25 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Ogłoszenie parafialne:

Mam 3 tuje Rheingold do oddania. Mają tak po 90 cm wysokości.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
UrsaMaior 16:01, 25 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8257
A fu, turkucie są ohydne. Raz widziałam i niestety nie da się odzobaczyć:/
____________________
ogród pod lasem
Kasya 19:07, 25 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41998
Oj świerszczy to by było szkoda...
A tuje może mój „sąsiad” by wziął ? Cos tam braki w żywopłocie widziałam...
Hm ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies