Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

KasiaWB 22:53, 27 kwi 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
śliczna magnolia muszę moją wysadzić do donicy to może nieco się pozbiera ) coś w tym jest, bo jak rh przesadziłam to się faktycznie przestraszył i teraz od 3 czy 4 lat niezawodnie kwitnie i się rozwija i to w tej donicy ) już go chyba zostawię w donicy ))
Ściskam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
sylwia_slomc... 22:54, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
jolanka napisał(a)

To magnolia kupowana jako Aleksandrina ale chyba to jest jednak Susan. Strajkuje już dwa lata a jak ją przesadziłam do donicy to oprzytomniała
Na pewno nie Aleksandrina Ale bardzo ładna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 22:55, 27 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kasya napisał(a)

To poluj ale tylko z aparatem

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10346-male-dziury-nory-w-trawniku?page=1#post_4

Przeczytałam wszystko, dzięki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:57, 27 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
KasiaWB napisał(a)
śliczna magnolia muszę moją wysadzić do donicy to może nieco się pozbiera ) coś w tym jest, bo jak rh przesadziłam to się faktycznie przestraszył i teraz od 3 czy 4 lat niezawodnie kwitnie i się rozwija i to w tej donicy ) już go chyba zostawię w donicy ))
Ściskam!

Kasiu, jestem na bank pewna, ze rośliny naprawdę wyczuwają nasze intencje. Miałam już kilka takich „dziwnych” sytuacji. Nawet z siekierą Zawsze pomogło
Buziaki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:58, 27 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
sylwia_slomczewska napisał(a)
Na pewno nie Aleksandrina Ale bardzo ładna

A kupowana w renomowanej szkółce
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
KasiaWB 23:25, 27 kwi 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
)) dobre z tą siekierą to może należy przechadzać się z takim sprzętem koło rabat żeby rośliny widziały ...
Jolu, jeszcze odnośnie Twojego spostrzeżenia dot. róż, faktycznie coś w tym roku z nimi się dzieje. Moje tak słabe jak nigdy. Ścięłam bardzo mocno. Zobaczymy co przyniesie sezon.

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Makao_J 09:43, 28 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
jolanka napisał(a)

Nie Aniu, ona jest u mnie już ponad 3 lata. To była jedna z pierwszych, kupionych jeszcze podczas budowy domu, roślin. Tez nie chce rosnąć, łapie niesamowicie mączniaka. Już myślałam, że nic z niej nie będzie a tu proszę, prosi o szansę

U mnie też łapie grzyba. I mączniaka i plamistość. Co roku w drugiej połowie lata. I zauważyłam że z jednej strony. Tej od ogrodzenia. Ta druga strona jest zdrowsza. Odnoszę wrażenie że z tamtej strony jest bardziej osłonięta a ta zdrowsza część jest bardziej narażona na słońce i wiatr - i to musi jej pomagać.
Dziwne nie?

Nie mogę jej rozgryźć.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
UrsaMaior 09:57, 28 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8257
Ta magnolia to może być Ann...za jasna na Susan. Te dwie często są mylone.
____________________
ogród pod lasem
jolanka 12:35, 28 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Iza, nie mam zielonego pojęcia. Być może masz rację, zobacz te zdjęcia zrobione przed chwilą. Kwiaty mają 7-10 tepali.

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
UrsaMaior 12:51, 28 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8257
Ślicznota!
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies