Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 21:28, 10 wrz 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Anusia napisał(a)

Hmm, z nazwami tych jeżówek to będzie problem. Te różowe I białe to te najzwyklejsze, sieją się jak chcą i gdzie chcą.
Ta ciemnożółta to chyba Aloha.
W szkółkach stacjonarnych to zazwyczaj nie można kupić jakichś fajnych odmian, trzeba jednak wysyłkowo. Te najfajniejsze to mam dzięki wspólnym zakupom z dziewczynami z O.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:28, 10 wrz 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Mariposa napisał(a)


Podpowiesz, co to za jeżówka?

Piękny ogród i piękne zdjęcia! A motylki? No cóż, zawstydzasz mnie, w Motylogrodzie nie widziałam takich pięknych Mus coś z tym zrobić

Elu, to chyba Aloha
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:39, 10 wrz 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
galgAsia napisał(a)
Jolu, jak fajnie znów Cię widzieć

Mijający sezon był trudny, przynajmniej ja go tak zapamiętałam. Cieszę się na jesień , za którą Ty nie przepadasz - mam nadzieję, że będzie lepiej, pod każdym względem.
Piękny ogród, piękne motyle
Buziaki

Asiu.

Chciałabym zapomnieć ten rok, szkoda, że się nie da Może tak jak mówisz, będzie lepiej, oby.
Nawet ogród mnie nie cieszył do tej pory, teraz zaczynam powoli zbierać się i cieszyć takimi małymi radościami jak motyle (nawet nową budleję im kupiłam bo te, które mam przestały już kwitnąć)
Muszę od nowa zorganizować sobie swoje aktywności, które nie będą zawierały żadnych: „muszę, powinnam” a tylko „chcę, ale to fajne”
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:43, 10 wrz 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Też uskuteczniam takie zakupy, Bardzo ułatwiają wybór.
Piękne zdjęcia. Obejrzałam z wielką przyjemnością.
Udanego planowania odzyskanej wolności! Piękny czas przed Tobą.

Prawda? Budleję też kiedyś kupiłam z napisem”fioletowa. Jak zakwitła, była biała

Haniu, planuję, planuję. Na razie po raz pierwszy od ..hmmm... lat jadę we wrześniu (wyobraź to sobie, we wrześniu) na odpoczynek do Puszczy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:43, 10 wrz 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale będą zdjęęęęęcia

Mam nadzieję
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:49, 10 wrz 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
AsiaK_Z napisał(a)
Jolu, czytam że weszłaś w stan "wolności absolutnej" Kochana życzę Ci z całego serca żebyś miała czas na realizację wszystkich marzeń
Ogród zachwyca nieustannie

Wolność absolutna, ale to fajnie brzmi
Powinnam chyba zrobić sobie taką listę marzeń, odhaczać te realizowane i liczyć na to, ze ta lista nie będzie coraz krótsza tylko dłuższa
Ogród baaaardzo dziękuje
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Ania111 21:54, 10 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
jolanka napisał(a)



Witaj Jolu

Pięknie wszystko wygląda
A trawy i róże to dech zapiera
____________________
Ania Spelnione marzenie
jolanka 21:57, 10 wrz 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
sarenka napisał(a)
Jola, widzę,że masz u siebie róże Soul. Mogła ys mi coś o niej napisać? Polecasz ja? Długo ja masz? Wysoka rośnie?

Polecam bardzo
Mam ją drugi rok i muszę powiedzieć, że rośnie spora. W tej chwili ma na pewno ponad 1,2 m a była wiosna naprawdę mocno przycięta. Powinna mieć ok. 1,5 i myślę, ze w przyszłym roku tak będzie. Będę musiała ją chyba trochę przesunąć bo rośnie trochę za blisko innych roślin. Myślałam, ze będzie szczuplejsza
Pięknie pachnie i warta jest grzechu
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:16, 10 wrz 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Dla Kasi przepis na chutney brzoskwiniowy:

2 kg brzoskwiń
80 dag cebuli
2 czerwone papryki
5 cm imbiru startego na tarce
2-3 ząbki czosnku posiekane lub przeciśnięte
1/3-1/2 szklanki octu z białego wina
1/2 szkl cukru (może być więcej)
1 papryczka chili posiekana drobno
2 łyżeczki soli (do smaku)
4 łyżeczki gorczycy (ja dodaję bo bardzo lubię). Można też dodać rodzynki( ja nie dawałam)

Brzoskwinie pokroić, wymieszać z posiekana cebulą, czosnkiem, imbirem. Dusić ok. 30 minut. Dodać cukier, chili, sól, gorczycę. Smażyć aż trochę zgęstnieją ale będę jeszcze wyczuwalne kawałeczki brzoskwiń. Na koniec dodać ocet i gotować jeszcze kilka minut. Przełożyć do wyprażonych małych słoiczków, odwrócić do góry nogami.

Sól, cukier, ocet, to trzeba jednak dopasować do własnych upodobań. Ja wole taki bardziej „wyrazisty” ale można bardziej delikatny. Smacznego




____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:17, 10 wrz 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ania111 napisał(a)



Witaj Jolu

Pięknie wszystko wygląda
A trawy i róże to dech zapiera

Bardzo dziękuje Aniu
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies