Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Margarete 21:31, 05 paź 2020


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Czekam i czekam na relacje z wojaży (ogrodowe relacje i nie tylko ) i się doczekać nie mogę. Chciałbym swoje wrażenia z twoimi porównać - bo ja tak samo jak i pozostałe moje współtowarzyszki podróży jesteśmy wciąz pod urokiem tych magicznych miejsc które udało nam się odwiedzić.
Buziaki zostawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Tamaryszek 18:46, 03 lis 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Oj, nasze spotkanie odpływa w siną dal...
Super są Twoje sesje zdjęciowe ptaków i zwierzaków. Dawno temu pisałaś o specjalnym karmniku dla dzięciołów - czy robiłaś go sama czy gdzieś kupiłaś?
Jakie ładne masz jeżówki i tyle ich! Moje zeżarły ślimaki. I podziwiam Twoje klony, ostatnio zbyt dużo o nich myślę... Czy możesz mi polecić jakiś o zielonych liściach w sezonie?
I jeszcze chcę spytać o powojnik Rooguchi - czy nie masz kłopotów z mączniakiem?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
April 08:17, 12 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Cześć Jolu,
widziałam że się gdzieś snujesz po wątkach, to może i do siebie zajrzysz na jakieś wspominki.
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 18:38, 12 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Już myślałam, że Jesteś...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:36, 17 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Dzięki wielkie za pomoc w rozpoznaniu drapieżnika
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 23:42, 17 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
jolanka napisał(a)


Jedno wielkie WOW.
Piękne ujęcie, tak jak i cały ogród

Pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
jolanka 16:21, 28 lut 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Oj, jak dawno mnie nie było.
Przepraszam, że tak zamilkłam na kilka miesięcy.
Sytuacja, w jakiej ostatnimi czasy się znaleźliśmy, podziała na mnie mocno destrukcyjne i depresyjnie. Miałam wrażenie, że czas się zatrzymał, niewiele rzeczy i spraw ma znaczenie i najchętniej chciałabym się uszczypnąć i obudzić w innej rzeczywistości. Konieczność zamknięcia się w domu i pracy on-line sprawiła, że nie tylko musiałam zupełnie przeorganizować swoje życie ale też zmienić na stare lata swoje przyzwyczajenia, nawyki. Okazało się to ogromnym -przynajmniej dla mnie- wyzwaniem. Od września zrezygnowałam z pracy zawodowej - mogłam na szczęście - i to też wbrew przewidywaniom (bo miało być tak fajnie) wpłynęło na mnie niekoniecznie dobrze.
Ja jestem osobą, która nie jest w stanie długo wytrzymać w całkowitej izolacji od świata zewnętrznego. Zawsze gdzieś wychodziłam, coś robiłam, wyjeżdżałam, a tu niestety. Poza tym moja Mama (85 lat) mieszkająca sama, dosyć daleko ode mnie, też nie mogła zostać w tej sytuacji sama więc....cóż, "samo życie"

Mam nadzieję, że j a k o ś zacznie się wszystko powoli układać i jakoś Pani Wiosna pozwoli zacząć cieszyć się tym, co za oknem.


____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:42, 28 lut 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
A co w takim razie ogrodowo?
Niewiele się dzieje, niewiele robiłam chociaż jesienią "ogarnęłam" trochę rabatę frontową. Mam nadzieję, że tegoroczna zima nie poczyniła zbyt dużo szkód ale już widzę, że będę musiała mocno ciąć róże. Co z pozostałymi roślinami pewnie w najbliższych dniach uda mi się więcej przyuważyć

Zimowe jeszcze zdjęcia:





Niestety mam trawnik do renowacji bo krety zrobiły sobie z niego dobrą "zimówkę". Kopce wyglądają na Himalaje więc roboty będzie dużo. Już nawet przestałam liczyć ale 50-60 na pewno jest
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:06, 28 lut 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Postanowiłam wreszcie policzyć "moje" ogrodowe ptaki. Oczywiście tylko te, którym udało mi się zrobić zdjęcie. No i jestem zaskoczona, bo wyszło mi 44

1. Czeczotka
2. Czyż
3. Dzięcioł czarny
4. Dzięcioł duży
5. Dzięcioł zielony
6. Droździk
7. Dudek
8. Dzwoniec
9. Gil
10.Gołąb grzywacz
11.Gołąb - sierpówka
12.Grubodziób
13.Jerzyk
14.Kopciuszek
15.Kos
16.Kowalik
17.Krogulec
18.Kwiczoł
19.Makolągwa
20.Mazurek
21.Muchołówka szara
22.Muchołówka żałobna
23.Myszołów
24.Pełzacz leśny
25.Piecuszek
26.Piegża
27.Pierwiosnek
28.Pleszka
29.Pliszka szara
30.Pokrzywnica
31.Raniuszek
32.Rudzik
33.Sikora bogatka
34.Sikora czubatka
35.Sikora modraszka
36.Sikora sosnówka
37.Sikora uboga
38.Strzyżyk
39.Sójka
40.Szczygieł
41.Szpak
42.Śpiewak
43.Trznadel
44.Zięba

Uff, sporo tego. Postaram się pokazać wszystkie po kolei. Oczywiście nie na raz, tylko może po 4-5 jednorazowo
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:08, 28 lut 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Atlas ptasi "ogrodu z uśmiechem"

Czeczotka

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies