Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 18:45, 28 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Ponawiam pytanie o cisy. Czym podlać/podsypać jeśli są takie rudawe teraz wiosną ? Tak wygląda kilka kupionych jesienią. Czy taki wieloskładnikowy nawóz wystarczy?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
April 19:15, 28 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Nie pamiętam kto polecał, florowit do iglaków plus dwie nakrętki żelaza na 10 litrów. I taki oprysk przez jakiś czas, co tydzień. Ja tak będę wspomagała rodki.
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 11:46, 29 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
April napisał(a)
Nie pamiętam kto polecał, florowit do iglaków plus dwie nakrętki żelaza na 10 litrów. I taki oprysk przez jakiś czas, co tydzień. Ja tak będę wspomagała rodki.

Dziękuje Jolu.
Tę mieszankę polecała Bogdzia dla rododendronów. Hmmm, czy dla cisów będzie to dobre? Nie mam pojęcia czy jest różnica w nawożeniu roślin kwaśnolubnych (rodki) i zasadolubnych (cisy)
Może spróbuję dać tylko taki typowy dla cisów. Chyba T. taki produkuje Kurcze, nie wiem czy to wystarczy?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
UrsaMaior 11:57, 29 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8311
Jak rudy to fosforem go zlej. Kwartet tak walczył u siebie.
____________________
ogród pod lasem
jolanka 12:01, 29 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
UrsaMaior napisał(a)
Jak rudy to fosforem go zlej. Kwartet tak walczył u siebie.

Oooo, to chyba o to chodzi. Coś mi się przypomina, ze to samo dziewczyny miały przy bukszpanach i Mazan diagnozował ten fosfor. Dzięki Iza. A Ania pryskała też po wierzchu czy tylko tak konewka po całości?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
April 12:04, 29 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
No tak, cis to nie iglak
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 12:16, 29 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
April napisał(a)
No tak, cis to nie iglak

Iglak, ale pamietam jak Toszka mnie zjechała kiedy je sadziłam, ze nie podsypałam wapnem. Musiałam wykopywać i drugi raz sadzić. Skutecznie zapamiętałam, że cisy lubią zasadowe podłoże.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
April 12:33, 29 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Ja pamiętam że sadzi się do zasadowego ale brązowienie zimozielonych to inna kwestia, więc myślałam że żelazo będzie ok. To nie siarka, nie zakwasza.

Chyba.... bo jak niektórzy dają gwoździe w korzenie...
____________________
April April podbija las Mazowsze
LIDKA 14:09, 29 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
April napisał(a)
Nie pamiętam kto polecał, florowit do iglaków plus dwie nakrętki żelaza na 10 litrów. I taki oprysk przez jakiś czas, co tydzień. Ja tak będę wspomagała rodki.


To mikstura Bogdzi z Rododendronowego i poleca też Irenka z Miłkowa .
Też będę lałą na rodki.

Ale Toszka kiedyś gdzieś pisała ze cisy nie lubią kwaśnego to chyba trzeba inny nawóz.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
jolanka 14:54, 29 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
April napisał(a)
Ja pamiętam że sadzi się do zasadowego ale brązowienie zimozielonych to inna kwestia, więc myślałam że żelazo będzie ok. To nie siarka, nie zakwasza.

Chyba.... bo jak niektórzy dają gwoździe w korzenie...

Jola, ja to jestem zupełny profan jeśli chodzi o wymagania glebowe roślin i o stosowanie nawozów. Znam tylko obornik, kompost i zielone granulki nawozowe „do wszystkiego”
Idę czytać o pierwiastkach, bo chcę aby rośliny były zielone a sama zieloniutka jestem, że aż wstyd

Jolenko, misa już przyszła, w piątek.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies