Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 16:50, 03 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
ryska napisał(a)


Ja też i często, mimo że mam aparat przy sobie to nawet go nie używam tylko patrzę na nie.
Mazurki najpierw kąpią się w wodzie a potem idą do piasku albo kosy, które zupełnie się nie boją.
Ostatnio alarm wszczęły i okazało się, że kot przyszedł do oczka rybkę sobie złowić.
Niesamowite, że po zmianie odgłosów rozpoznałam, że czują się zagrożone.

Jest taka strona int. głosy-ptaków.pl gdzie można odsłuchać głosy ptaków. Są tam przy poszczególnych gatunkach: śpiew, ostrzegawcze, wołania. Fajna sprawa, ja w każdym razie często tam zaglądam.
Kiedy ptaki czują się bezpiecznie na jakimś terenie to nawet nie zwracają na nas uwagi, najwyżej pokrzyczą, ze za bardzo się do nich zbliżamy I kto tu jest u kogo w gościach
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:52, 03 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasya napisał(a)

Byłam ciekawa czy taki wąski wyprostowany pokroj trzyma
Bo taki mi pasuje
I czy taka wysoka u ciebie byla

Twoja jest bardziej wypasiona od mojej w ub roku, sama jestem ciekawa jak będzie rosła
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:54, 03 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

U mnie zaatakowały tylko kalinę angielską. Kalina od tego nie zejdzie. Trochę sie tylko nadwyręży przy produkcji nowych liści. A czym pryskasz?

Już widzę, ze pojawiają się młode listki, tylko szkoda, że nie przyuważyłam wcześniej. Prysnęłam czymś na mszyce, teraz nie pamietam bo końcówka była i wyrzuciłam opakowanie, coś klasycznego to było
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:55, 03 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
sylwia_slomczewska napisał(a)
U Ciebie piękny ptasi kalejdoskop po ogrodzie lata

Oj, lata, lata, ale nie tyle co u Ciebie Sylwia, Ty masz i na górze i na ziemi
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:56, 03 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasya napisał(a)
Jola, pokaz te miejsca o których rozmawiałyśmy

Kasiu, zrobię zdjęcia jak się obrobię na bieżąco z robotami.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:02, 03 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
TAR napisał(a)
lubie twoje ptasie fotki, ja w tym roku prawie nic nie obfocilam ze skrzydlatych, wiecej obserwacji na zywo i przez okno a nie zawsze aparat pod reka. pogoda tez nie nastrajala. Za to dzis w oczku cala plejada gwiazd: zielony dzieciol, kos, kosowa, drozd, pierwiosnek, trznadelek, rudzik, sikory, zieba i pliszki oczywiscie. Pod gasiorami 3 gniazda z pliszkami mam, tylko odglosy mlodych slychac kwilenie za żarciem a rudzik uwil gniazdo w swierku glauca globosa i we wiacie smietnikowej.

No to miałaś cudne widowisko, tyle ptaszorków w jeden dzień, a do tego tyle śpiewania
Nie mogę przyuważyć gdzie u mnie pliszki mają gniazda, widzę młode z rodzicami ale nie wiem gdzie są. Śpiewaki są w świerkach na pewno, ale ponieważ jakieś zostawiły (albo niestety zginęły) pełne gniazdo z jajkami trzy tygodnie temu to teraz nie zbliżam się w tamte okolice, trudno, niech teraz te „nowe” mają spokój.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:04, 03 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gosiek33 napisał(a)
Tyyyyyle ptaków


U mnie znowu upolowany podlot kosa. Zadusiłabym tego kota sąsiada...

Ja mam szczotkę na zewnątrz i kiedy widzę jakiegoś dzikusa kota to ganiam
Tylko nocami nie jestem w stanie przyuważyć i widzę czasami jakieś piórka (to też może być robota większych ptaków). Niby wiem, ze to „samo życie” ale szkoda
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:06, 03 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
tulucy napisał(a)
Jak się coś rusza na ziemi, to jej.... A ile potrafi czasu siedzieć pod drzewem i szczekać na gołębie. Niewiniątko niby. Może się oduczy, bo mówimy, że nie wolno.

Instynktu nie udusisz, ale trening czyni mistrza
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:10, 03 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Jestem po drugiej dawce A-Z. Mam nadzieję, że tym razem będzie lżej niż po pierwszej. Na konto ew. gorszego samopoczucia jutro i pojutrze pojechałam po szczepieniu na lody. Dobre były
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 17:40, 03 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Cieszę się z dobrego samopoczucia
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies