Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 20:05, 27 maj 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
HannaR napisał(a)

Piękne te kaliny, też ochotę na kaliny.

mam nadzieję, że mszyce ich nie polubią
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:07, 27 maj 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
ElzbietaFranka napisał(a)

Elu, nie jestem ornitologiem tylko amatorem, który cieszy się, że mieszka przy lesie i może podziwiać ten piękny ptasi świat.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasya 20:10, 27 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42131
jolanka napisał(a)

Dzięki
Ja 3 lata temu odróżniałam tylko gołębie, wrony i wróbelki

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jolanka 20:11, 27 maj 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
inka74 napisał(a)
Egzamin, po roku? Współczuję i trzymam kciuki.

Magnolia Elisabeth mnie zachwyca kolorem. Szkoda, że już miejsca brak. Dobrze, że jabłonki nie wycięłaś. Moja w tym roku słabiutko ale w ubiegłym niestety ją złamałam i teraz się odbudowuje. No i jest w donicy. Poczekam. Twoja kwitnie obłędnie, normalnie chmurka. A ptaszki nieustannie podziwiam.


Jak będziesz miała chwilę - pstryknij proszę i wstaw fotkę Negishi
Zobacz tu na drugim zdjęciu od Tomżyskiego jak ładnie wygląda jako taki niwak
http://www.e-katalogroslin.pl/plants/4767,sosna-drobnokwiatowa-negishi_pinus-parviflora-negishi

Ale masz wyczucie.
Właśnie dotarłam do komputera i właśnie wklejam dla Cie zdjęcia, zaraz je zobaczysz

Już po egzaminie, nie wygłupiali się i było bardzo łatwo. Nawet nie musiała się przygotowywać, tylko kto to wiedział

Latam na razie z tą magnolką i próbuję ją dopasować ale coś mi za bardzo w różnych miejscach pasuje. Niestety pewnie posadzę tam, gdzie jest najbardziej zacisznie, bo chcę oglądąć kwiaty
Jabłoneczkę muszę niestety ruszyć z miejsca, sosna ją zjada ale to dopiero jesienią.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:17, 27 maj 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Dla Iwonki Negishi:

Sorry za jakość zdjęć ale właściwe tło jeszcze nie urosło z tyłu a widać te normalne sosny zza ogrodzenia a poza tym właśnie zaczęłam grzebać na tej rabacie i jeszcze tej Negishi nie oberwałam przyrostów. Rok temu tego nie zrobiłam i trochę mi się rozjechała - w tym roku ją uporządkuję

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Alija 20:26, 27 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Jolu! U Ciebie zawsze piękne zdjęcia, te roślinne portrety i portrety ptaków. Powinnaś jakiś album wydać, czy coś takiego, bo robisz to wspaniale.
Ale ten grad to miałaś niezły, u nas tylko deszcze i oby tak zostało.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
inka74 20:28, 27 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jola, dzięki! Ona fajna rośnie. Mam ochotę zrobić z niej coś formowanego
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 20:51, 27 maj 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Alija napisał(a)
Jolu! U Ciebie zawsze piękne zdjęcia, te roślinne portrety i portrety ptaków. Powinnaś jakiś album wydać, czy coś takiego, bo robisz to wspaniale.
Ale ten grad to miałaś niezły, u nas tylko deszcze i oby tak zostało.
Pozdrawiam.

Urosłam przy komputerze, baaardzo dziękuję za przemiłe komplementy.

Grad na szczęście nie wyrządził żadnych szkód ale kiedy padał to naprawdę byłam wściekła
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:52, 27 maj 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
inka74 napisał(a)
Jola, dzięki! Ona fajna rośnie. Mam ochotę zrobić z niej coś formowanego

Do formowania nadaje się wspaniale, w ogóle sama rośnie tak jak niwaki więc za duzo pracy przy formowaniu nie ma
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:59, 27 maj 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Zaczęłam wreszcie wychodzić do ogrodu i pielić i przesadzać niektóre rośliny. Wiem, że jest na to dosyć późno więc większe, ktore jak teraz widzę posadziłam źle, zostawiam do jesieni. To, co można jeszcze z dużą bryłą ziemi próbuję. W ogóle roz... dziel zrobiłam w kilku miejscach. Do jesieni mi na pewno zejdzie

Pomimo ostatnich deszczy ziemia jest sucha, będę musiała niestety podlewać.

Taki znowu misz - masz o0grodowy:

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies