Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Kasya 07:17, 21 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
jolanka napisał(a)


Eisvogel mam 3 sztuki. Jedna jeszcze nic nie pokazała. Na razie jak widzisz to dopiero takie większe pąki, może dzisiaj coś się więcej rozwinie. 2 krzaczki rosną przy tarasie więc słońce maja dopiero po południu i są takie ciemne. Zobaczymy jak się rozwiną. W ub roku były rzeczywiście jaśniejsze

Jakbys gdzieś ładne roślinki trafiła to poproszę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jolanka 07:18, 21 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Róże pięknościowe. U mnie dopiero zaczynają. Ptasiorki urocze a kosy u mnie też okupują ogród i wydziobują robaczki prawie z pod ręki. Nic się nie boją Buziak

Różyczki dopiero zaczynają więc pochwały potrzebne, niech się nie wstydzą i pokazują więcej
Gosiu, nie wyobrażam już sobie ogrodu bez ptaków. Ostatnio jak kupuję rośliny to też już patrzę czy może maja jakieś owocki dla nich jesienią
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 07:27, 21 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasia_CS napisał(a)
Przepiękne róże Jolu! Eisvogel u mnie zawsze jaśniejsza jednak & nie powiedziałabym, że ta nią jest w tych kolorach

A Kaffe Fasset jest taka jasna? Myślałam, że to taka magenta fuksjowa. Czy na pierwszym planie to właśnie Ashley?


Kasiu, to naprawdę jest Eisvogel, zobaczysz jak się rozwinie, na razie to właściwie jeszcze pąki. 2 krzaki przesadziłam rok temu z rabaty południowej na zachodnią i muszę powiedzieć, że to jest dla niej właściwsza strona. Na pełnym słońcu ją przypalało, nie rozwijała do końca kwiatów. Teraz dopiero jest jej bardzo dobrze. Nie robiłam jeszcze zdjęć tej trzeciej, ona ma więcej słońca, zobaczymy więc różnicę. Każdy z tych 3 krzaczków jest od innego producenta, jeden bezpośrednio z Niemiec od Tantau, jeden od Pałki, jedenod Pruchniak więc mogą mieć różne podkładki. Czas pokaże

Kaffe Fasset to ta ciemna z tylu. Zrobię nowe zdjęcia to pokażę samą, dobrze? Na pierwszym planie to Ashley
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 07:33, 21 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
inka74 napisał(a)
Ashley jest bardzo ładna. Długo trzyma kwiat i zwarta jest. Będzie Pani zadowolona ptaszowisko masz piękne. U mnie sójka właśnie buszuje i ma sobie za nic, że siedzę na tarasie.

Już jest pani zadowolona czekam na mniejsze temperatury aby w końcu posadzić do gruntu.
Ptaszowisko dziękuje właśnie mam koncert poranny, w tym roku to naprawdę pokazują co potrafią.
Sójek u mnie dużo było zimą, wczesną wiosną, całe stada a teraz jakoś nie, czasami widzę pojedynczą. Może ta Twoja sójka na kawę przyszła?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 07:33, 21 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasya napisał(a)

Jakbys gdzieś ładne roślinki trafiła to poproszę

Dobrze, na pewno będę pamiętać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 07:59, 21 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Pleszki są świetne mam i ja, nawet potomstwo juz sie w budce drze a kosy, cóż, ostatnio porzuciły trawnik i żyją na czereśni wyżej smaczniej
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 08:23, 21 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
tulucy napisał(a)
Pleszki są świetne mam i ja, nawet potomstwo juz sie w budce drze a kosy, cóż, ostatnio porzuciły trawnik i żyją na czereśni wyżej smaczniej

No pewnie, że smaczniej i nie trzeba się tak nagimnastykować z wyciąganiem robali
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
TAR 09:13, 21 cze 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
tulucy napisał(a)
Pleszki są świetne mam i ja, nawet potomstwo juz sie w budce drze a kosy, cóż, ostatnio porzuciły trawnik i żyją na czereśni wyżej smaczniej


u mnie buszuja w truskawkach

w tym sezonie mniej fotografuje ptakow, nad oczkiem za duzo nasadzen i z drabiny musialabym a popoludnaimi za goraco i te wstretne komary zyc nie daja. ale podgladam sobie przez okno
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasia_CS 11:11, 21 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
jolanka napisał(a)

Kaffe Fasset to ta ciemna z tylu. Zrobię nowe zdjęcia to pokażę samą, dobrze? Na pierwszym planie to Ashley


No to będę śledzić kocham zdjęcia róż
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 11:37, 22 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Róże masz piękne. Balerina marzy mi się od kilku lat. Gdybym kupowała kiedyś jeszcze jakąś różę to Eisvogel byłaby na liście. Choć teraz nie wiem, jak piszesz że taka kapryśna.
Zdjęcia ptaszorów to już oczywista oczywistość u ciebie

A misę jak obsadziłaś?
Wodę lejesz do niej z wodociągu czy ze studni? Bo zauważyłam że jest rożnica. Z wodociągu lepiej się trzyma czysta. Ja jeszcze nic do wody nie dodawałam ale myślę nad tym bo to nie jest to czego oczekiwałam.
A swoją drogą to nawet pusta misa jest niezwykle pięknym elementem w ogrodzie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies