Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Magleska 14:12, 22 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18297
Takie nudy możesz częściej pokazywać
oglądam z przyjemnością
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mirkaka 20:49, 22 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Piękne zdjęcia robisz, róże już urocze portrety mają
Ale po Bogdzi to jesteś królową ptaków
U mnie też wywieszone budki, ale tylko zauważyłam w nich sikorki i wróbelki.
Miałam w krzewie gniazdko maleńkiej pokrzewki, niestety było tylko jedno pisklę i sójka je wypatrzyła, Przegoniłam ją, pisklę włożyłam z powrotem do gniazdka, rodzice znów się nim opiekowali ale nad ranem wróciła i niestety.. .puste już
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
jolanka 21:00, 23 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
TAR napisał(a)


u mnie buszuja w truskawkach

w tym sezonie mniej fotografuje ptakow, nad oczkiem za duzo nasadzen i z drabiny musialabym a popoludnaimi za goraco i te wstretne komary zyc nie daja. ale podgladam sobie przez okno

Weganie znaczy się
Ja też ostatnio jakoś sporadycznie łapię za aparat, to tylko jak skrzydlaty, który ma parcie na szkło "nawinie" się pod obiektyw Masz rację, wieczorami i u mnie komarzyska żyć nie dają
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:02, 23 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasia_CS napisał(a)


No to będę śledzić kocham zdjęcia róż

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:14, 23 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
April napisał(a)
Róże masz piękne. Balerina marzy mi się od kilku lat. Gdybym kupowała kiedyś jeszcze jakąś różę to Eisvogel byłaby na liście. Choć teraz nie wiem, jak piszesz że taka kapryśna.
Zdjęcia ptaszorów to już oczywista oczywistość u ciebie

A misę jak obsadziłaś?
Wodę lejesz do niej z wodociągu czy ze studni? Bo zauważyłam że jest rożnica. Z wodociągu lepiej się trzyma czysta. Ja jeszcze nic do wody nie dodawałam ale myślę nad tym bo to nie jest to czego oczekiwałam.
A swoją drogą to nawet pusta misa jest niezwykle pięknym elementem w ogrodzie

Różyczki i ptaszki dziękują pięknie za komplementy
Jolu, Eisvogel nie jest kapryśna tylko ja posadziłam ją na suchej patelni pod jasną południową ścianą. U Ciebie na bank powinno jej być dobrze. Po przesadzeniu pod taras pięknie rosną. Jeśli Ci się podoba to kupuj

Misy jeszcze nie obsadziłam, jakoś tak mało mam zapału ostatnio. Stoi sobie i czeka na moja wenę twórczą
Poza tym z tą wodą to też nie jestem zadowolona. Moja jest mniejsza od Twojej i brudzi sie bardzo szybko. Jak wylewam to mam czerwon0-rdzawy trawnik wokół. Coś muszę tak jak i Ty pokombinować
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:15, 23 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Magleska napisał(a)
Takie nudy możesz częściej pokazywać
oglądam z przyjemnością

Madziu, do usług
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:24, 23 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
mirkaka napisał(a)
Piękne zdjęcia robisz, róże już urocze portrety mają
Ale po Bogdzi to jesteś królową ptaków
U mnie też wywieszone budki, ale tylko zauważyłam w nich sikorki i wróbelki.
Miałam w krzewie gniazdko maleńkiej pokrzewki, niestety było tylko jedno pisklę i sójka je wypatrzyła, Przegoniłam ją, pisklę włożyłam z powrotem do gniazdka, rodzice znów się nim opiekowali ale nad ranem wróciła i niestety.. .puste już

Ale się zarumieniłam...
Królowa jest tylko jedna, Bogdzia. Ja to tylko ptasi wielbiciel

U mnie w tym roku w budkach nie ma sikorek ale poza moim ogrodem są, same sobie domki budują. Pewnie pleszki i kopciuszki były szybsze.
Wróbelków nie mam , tylko mazurki a szkoda bo mi się marzą.
Sójki są piękne ale to niestety łobuzy ptasie. Wiem, że natura tak to urządziła, ale zawsze mi przykro kiedy większy i silniejszy jest górą. Czasami zdarza mi się jednak interweniować i je przeganiać kiedy słyszę ich wrzaski, nawet szczotkę mam na tarasie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:34, 23 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Bardzo trudno mi jest funkcjonować w takie upały. Przesiedziałam w domu, nie dało się wyjść na tę patelnię. Wczoraj w cieniu na północnej ścianie domu było 34 stopnie. Nie sprawdzałam ile w słońcu od południa. Poza tym po przejściu burzy ( nie była mocno dokuczliwa ale popadało mocno) prawie do rana nie mieliśmy prądu.
Dzisiaj dostajemy SMS-y z alertami. Kurcze, jak oglądam relacje z innych miejscowości to naprawdę się boję. Po trąbie powietrznej 3 lata temu mam niefajne odczucia.

Zmusiłam eMa aby dzisiaj skosił trawnik licząc, że mi go później deszczyk podleje. Chyba nie był zadowolony
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Alija 21:36, 23 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
jolanka napisał(a)
Ballerina
I razem Ashley, Ballerina i Kaffe Fassett


Zachwycające te Twoje róże, piękności
Ptaszki zresztą też. Ja bardzo lubię kosy, u mnie też bardzo się rozpanoszyły, w ogóle się nas nie boją.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
jolanka 21:40, 23 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Trochę portretów różanych. Zrobione dzisiaj niestety po wczorajszej burzy. (a miałam robić wczoraj)

Eisvogel

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies