Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Alija 22:15, 11 lip 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
jolanka napisał(a)
Na dobranoc Gospel, niesamowicie pachnąca a płatki w dotyku przypominają aksamit :



Piękna róża.
U mnie gaury nie przeżywają zimy. Próbowałam już kilka razy.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Rojodziejowa 11:38, 26 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Dzień dobry Jolanko. Czy zastałam Menhira?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
jolanka 18:26, 17 sie 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Oj, coś mój wątek kurzem już się pokrył
Jakoś codzienność mnie ostatnimi czasy dopada niekoniecznie zawsze taka, jaką chciałabym oglądać i przeżywać ale cóż, samo życie....

Jestem już w domu i mam nadzieję na odrobinę oddechu. Liczę na to, że może uda mi się coś porobić w ogrodzie, posadzić zadołowane doniczki a przede wszystkim odpocząć. Ogród musiał sobie radzić sam, na szczęście nie musiałam podlewać bo tego dobra to było pod dostatkiem.
Bukszpany dwa razy pryskane bo ćma poszalała i zastanawiam się właśnie czy latać i pilnować czy wykopać

Przepraszam, że odpowiadam na Wasze posty dopiero teraz.
Postaram się dzisiaj wstawić trochę pisma obrazkowego bo sama już zapomniałam jak mój ogród wygląda
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:28, 17 sie 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
April napisał(a)
MAŁO, MAŁO, MAŁO...
Jeszcze chcemy fotek, śliczne
Rdest ekstra wygląda z różami. Chyba zgapię pomysł, bo mam część różanki do przerobienia.

Jolu, dzisiaj trochę ich będzie

Rdesty z różami są świetne tylko potrafią nie zawsze zgrywać się czasowo. W ubiegłym roku było ok, w tym róże bardzo szybko przekwitły i na razie zostały rdesty z jeżówkami
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:29, 17 sie 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gosiek33 napisał(a)
Gospel rośnie w luzie i gdy kwitnie kwiaty ma zjawiskowe, faktycznie te rosnące w tłoku nieco słabsze

Wniosek, Gospel to celebrytka, przestrzeni na ukłony potrzebuje
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:32, 17 sie 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Magleska napisał(a)
ja też tu czekam na więcej fotek mam niedosyt

wszystkie róże ,które tu polecacie chcem tylko nie ma na necie w żadnej szkółce ...

Madziu, poprawię się, obiecuję
Z tymi różami to dobrze jest zamawiać je wiosną, kiedy szkółki zaczynają sprzedaż, wtedy jest wybór. Potem rzeczywiście wielu odmian brakuje.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:36, 17 sie 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Jolu

Byłam kiedyś pod wrażeniem twojej róży Minerwa więc ja kupiłam. Bałam się, że ciemna i zacznie mi ją słońce prażyć i posadziłam do półcienia. Tam nie za bardzo rośnie.
U ciebie gdzie rosła czy mogę ją wystawić na słońce.

Gospel też ciemna i bardzo ładna,ale już chwilowo, nic nie kupuje.

Jeżówki czas zacząć pokazywać. U mnie białe już zaczynają kwitnąć nie pamiętam nazwy skleroza

Minerwa może być na słońcu, ważne, żeby miała wilgoć. U mnie dwa lata rosły w donicach na zupełnej patelni, teraz rzeczywiście mają więcej cienia i nie rosną za dobrze.
Ja już nie zapamiętuję nazw jeżówek, za dużo tego, a poza tym zmieniają swój wygląd w drugim, trzecim roku.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:39, 17 sie 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
zawitka napisał(a)
Jola pocieszyłam oko Twoimi rózami ----cudne są róze i zdjęcia. Usmiałam się z walki o koty Ty w koszuli nocnej ze sznurkiem w ręku -----chyba i mnie to czeka bo od 3 lat koty mają u sąsiadki szpital połozniczy a do mnie przychodza na zabawe z trawami Tak je udepczą ze nie ma co ratować Musze szukać ratunku chyba w gminie bo sąsiadki nie ma koty grasują a wyłapać nie mam jak.

No to masz problem Halinko, gmina na pewno nie pomoże, ja musiałam sama szukać osób, które mi pomogły. Te moje kotki są na tę chwilę jeszcze pod opieką fundacji ale już są przygotowywane do adopcji
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:42, 17 sie 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Alija napisał(a)


Piękna róża.
U mnie gaury nie przeżywają zimy. Próbowałam już kilka razy.


Ja też już dwa razy próbowałam z gaurami. W tym roku próbuję ostatni raz, tylko że one takie piękne
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:44, 17 sie 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Rojodziejowa napisał(a)
Dzień dobry Jolanko. Czy zastałam Menhira?

Witaj Asiu
Menhira zastałaś ale on mnie nie lubi i byle jak rośnie. Kupowany był razem z Menhirem Kasi (Kasya) i u mniej rośnie świetnie. Mój ani nie rośnie ani nie pada, przesadziłam do donicy i zobaczę czy zbierze się choć trochę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies