Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Kasya 06:58, 11 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
W telefonie za dużo nie zobaczę ale widzę fajne widoczki poza działka
Sąsiedztwo lasu tez mi się podoba
Trochę szkoda sosenki ale może rzeczywiście w złym miejscu była
Ale dosadzilabym tam jeszcze jakieś, może mniejsze odmiany
Przy tym lesie bardzo pasują
Ja bardzo sosny lubię
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Marga 10:11, 11 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
I ja bardzo sosny lubię.
Fajnie, że Ci Danusia doradza. Będę podglądać i kibicować, bo ja niestety nie nadaję się do projektowania. Brak mi "tego czegoś"
Ale widzę, że Ty sobie dobrze radzisz
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
Flower1 17:09, 11 kwi 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
jolanka napisał(a)
A tak, po wszystkim:



Odsłonił się wreszcie widok na las i na posadzony jako pierwsze drzewo na naszej działce platan. A co się musiałam nagadać?!

Jolu super teraz widac las - pieknie.Doceniaj ze nie masz jeszcze sasiadow.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Kindzia 18:21, 11 kwi 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ja się też absolutnie nie nadaję do planowania...u mnie to łopatologicznie wychodzi...
Ale mnie się z tą sosną teraz lepiej podoba

Pokaż swoją magnolkę
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ag_zie 21:12, 11 kwi 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Grujecznik - mniam! Na mojej liście też jest Ja nie doradzę bo się nie znam
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Makao_J 21:46, 11 kwi 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
jolanka napisał(a)
Kończąc rabaty frontowe przed domem i planując rabatę różaną, o której pisała mi Danusia, myślę o następnych. Ta z platanem zaczyna się, jak widać po wycince brzydkiej sosny, ukonkretniać - narysuję później. Dzisiaj inna próba rysowania.

Jesienią zaczęłam trochę sadzić. Jest 3 omoriki, choina kanadyjska-będą dosadzone jeszcze 2.Da to osłonę na rogu.
2- myślałam o grujeczniku.
3-hortensje
4-miscanty
5-bordowe żurawki
6-niskie kosodrzewinki pumilio
7-wrzosy
8-trzmielina Emerald Gaiety
9-jalowiec plożący, np.Blue Chip

Dalej jest posadzony, na tle szmaragdów świerk Hoopsi i parę metrów w prawo sosna himalajka. Te kulki małe z przodu rabaty to bukszpan na przechowaniu jesiennym.

Co myślicie? Co zmienić? Co dodać? Pomożecie?

Na planie to ta część na zielono.




Jak dla mnie to roślinki dobrałaś fajne choć nie wszystkie dobrze widać na rysunku. Jak to wyjdzie to się okaże w praktyce. Jedyne co mogę Ci odradzić to jałowca płożącego.
Dziś rozpoczęłam usuwanie takiego jednego 9-letniego u siebie. One potrafią pochłonąć rośliny po drodze jeśli ich nie przypilnujesz. Tylko że ja miałam blue star. Strasznie gęsty i silny potfoor.

Ale ogólnie to dobrałaś takie rośliny że nie powinny się pogryźć. Mam tylko nadzieję że masz tam tyle miejsca że wszystko będzie mogło swobodnie rosnąć bo zarówno omoriki jak i świerk a zwłaszcza sosna himalajska rosną duuuże.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
jolanka 21:56, 11 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kindzia napisał(a)
Ja się też absolutnie nie nadaję do planowania...u mnie to łopatologicznie wychodzi...
Ale mnie się z tą sosną teraz lepiej podoba

Pokaż swoją magnolkę


Poczekaj troszkę, może zamiast kolorowych pąków chociaż jeden pełny kwiatek pokaże.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:57, 11 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
ag_zie napisał(a)
Grujecznik - mniam! Na mojej liście też jest Ja nie doradzę bo się nie znam


Postawiłam go przy serbach i patrzę, patrzę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:02, 11 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Makao_J napisał(a)

Jak dla mnie to roślinki dobrałaś fajne choć nie wszystkie dobrze widać na rysunku. Jak to wyjdzie to się okaże w praktyce. Jedyne co mogę Ci odradzić to jałowca płożącego.
Dziś rozpoczęłam usuwanie takiego jednego 9-letniego u siebie. One potrafią pochłonąć rośliny po drodze jeśli ich nie przypilnujesz. Tylko że ja miałam blue star. Strasznie gęsty i silny potfoor.

Ale ogólnie to dobrałaś takie rośliny że nie powinny się pogryźć. Mam tylko nadzieję że masz tam tyle miejsca że wszystko będzie mogło swobodnie rosnąć bo zarówno omoriki jak i świerk a zwłaszcza sosna himalajska rosną duuuże.


Dobrze wiedzieć, bo tam jest własnie blue star! Sosnę przesadzam w inne miejsce. Ponieważ chcę tam grujecznika, himalajka jest za duża i za dominująca w tym zestawie. A hoopsiego trochę przesunę w prawo. Poczekam tylko jak M.a nie będzie w domu. Przesadzanie wprawia go w niekoniecznie dobry nastrój
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:07, 11 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
KasiaWB napisał(a)
Dzień dobry przyszłam z rewizytą widzę, że już mocno działacie fajnie bez tej sosenki miałam dwie ale na szczęście już ich nie ma i nie będzie
pomalowanie muru wyszło na dobre
Będę obserwować poczynania
Pozdrawiam


Dzięki Ja sosenek ma jeszcze 5. Ale 4 rosną w miejscak OK. Ta piąta hmm na razie została trochę podkrzesana więc myślę, że za jakiś czas będzie na pewno baaardzo źle wyglądać. - to wersja dla M.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies