Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Magara 23:13, 21 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6505
Białe chyba Lucy ma Zresztą czego Ona nie ma?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 12:32, 23 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11494
Coś mi świta, że masz u siebie całą serie róż Rokoko (tyle wątków podczytuję, że już mi się miesza). Lemon Rokoko również? Jeżeli tak, to napisz proszę jak ona się starzeje, tzn przekwita? Na niektórych zdjęciach w necie widziałam na kwiatach(nawet tych całkiem w pąku), ciemne, niezbyt ładne przebarwienia. No i najważniejsze, czy jest tak samo zdrowa i bezproblemowa jak Candy?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
jolanka 19:36, 23 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Magara napisał(a)
Białe chyba Lucy ma Zresztą czego Ona nie ma?

Haha, to prawda, sprawdzę naocznie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:48, 23 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
antracyt napisał(a)
Coś mi świta, że masz u siebie całą serie róż Rokoko (tyle wątków podczytuję, że już mi się miesza). Lemon Rokoko również? Jeżeli tak, to napisz proszę jak ona się starzeje, tzn przekwita? Na niektórych zdjęciach w necie widziałam na kwiatach(nawet tych całkiem w pąku), ciemne, niezbyt ładne przebarwienia. No i najważniejsze, czy jest tak samo zdrowa i bezproblemowa jak Candy?

Tak mam, Lemon też

Ona rzeczywiście potrafi mieć takie przebarwienia ale mam wrażenie, ze tak reaguje na deszcz (plamki na zewnętrznych płatkach), po prostu go nie lubi. Poza tym czasami potrafiła nie rozwijać tych pąków do końca.
W sumie u mnie zarówno jedna jak i druga zachowują się podobnie, chociaż Candy dłużej trzyma kwiaty. Lemon przesadziłam w ub roku i teraz ma cały czas pełne słońce to może będzie lepiej. Wolę Candy, Lemon jest trochę inna kolorystycznie i „odcieniowo” niż pozostałe z tej serii ale zdrowotnie jest taka sama.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
antracyt 20:41, 23 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11494
Dzięki
Deszcz u mnie tak rzadko pada, że chyba się tym przejmować nie będę. Odcień tej róży, wg zdjęć i opisów powinien mi się w rabatę wpasować idealnie, stąd taki wybór. No i zdrowotność do mnie przemawia.
Co to się z człowiekiem dzieje, co chwila zmienia zdanie, co chce mieć w ogrodzie a co nie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
jolanka 20:04, 27 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
antracyt napisał(a)
Dzięki
Deszcz u mnie tak rzadko pada, że chyba się tym przejmować nie będę. Odcień tej róży, wg zdjęć i opisów powinien mi się w rabatę wpasować idealnie, stąd taki wybór. No i zdrowotność do mnie przemawia.
Co to się z człowiekiem dzieje, co chwila zmienia zdanie, co chce mieć w ogrodzie a co nie

Prawdziwa dama zmienną jest
LR jeszcze w tym roku nie raczyła zakwitnąć. Pąki ma ale ociąga się niemiłosiernie. Będzie tak, że inne róże na tej rabacie już przekwitną a ona dopiero zacznie.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:13, 27 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Upały dają się mocno we znaki. Rośliny oklapnięte, kilka na pewno padnie bo podlewanie konewką nic nie daje kiedy cały dzień pustynia. Kto ma piaszczystą glebę to wie o czym mówię. Teraz glinka lepsza, przynajmniej coś tam tej wilgoci zatrzymuje. Podobno tak ma być do końca tygodnia. Zobaczymy

Munstead Wood schowana w cieniu więc przynajmniej nie zgubiło od razu płatków

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:17, 27 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Taki misz masz ogrodowy, niewiele tego bo nie bardzo mam kiedy robić zdjęcia. Albo żar lejący z nieba albo już późne popołudnie i wychodzą niebieskie

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:23, 27 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Bouquet Parfait, Sophie Louise, Queen of Sweden

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:28, 27 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Uwielbiam Ballerinę, muszę dokupić więcej róż tego rodzaju

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies