Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 20:31, 27 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:38, 27 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Garden of Roses

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:42, 27 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Winchester Cathedral



____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Martka 21:29, 27 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
jolanka napisał(a)
Taki misz masz ogrodowy, niewiele tego bo nie bardzo mam kiedy robić zdjęcia. Albo żar lejący z nieba albo już późne popołudnie i wychodzą niebieskie


Bardzo udana ta kompozycja
Upały bezpardonowo skracają różaną radość, świetnie, że znalazłaś czas na zatrzymanie chwil piękne widoki. QofS zachwyciła mnie swoim wyprostowanym kwiatostanem. Nie mam tych Angielek, które Ty masz, więc z radością nacieszam się
Gruszka_na_w... 22:53, 27 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Róże na zdjęciach prezentują się uroczo.
Te róże z drobnymi kwiatami chyba lepiej sobie radzą z upałami. Na tych z dużymi kwiatami część kwiatów wprost się zaparza, a okrywowe wyglądają dobrze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:15, 28 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6517
Jola, piękne ujęcia Nie widać, żeby obecna aura źle na Twoje nasadzenia wpływała, chociaż zapewne wpływa
Na pocieszenie napiszę, że ja na rabatach ozdobnych mam przeważnie glinę, mocno wzbogaconą, do tego wyściółkowane wszystko kompostem, który co do zasady trzyma wilgoć, a i tak, w tych temperaturach wszystko co kwitnie albo kwitnąć zaraz będzie - wisi, szczególnie to co cały dzień w słońcu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 10:22, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Jolu, piękne fotki. Wspaniała kompozycja z różami.
Ballerina też na mojej liście chciejstw i chyba tak zostanie bo nie mam gdzie posadzić
Polecam też Robin Hooda. Świetna jest, tylko ciemniejszy róż. Masz może? A pnącą William Baffin.
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 21:45, 28 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Róże na zdjęciach prezentują się uroczo.
Te róże z drobnymi kwiatami chyba lepiej sobie radzą z upałami. Na tych z dużymi kwiatami część kwiatów wprost się zaparza, a okrywowe wyglądają dobrze.

Dla mnie róże zawsze prezentują się uroczo pod warunkiem, że nie dopada ich czarna plamistość

Masz rację Haniu, przy takich upałach niektórym różom nawet pąki usychają. Na dwóch angielkach zwiędły i uschły młodziutkie przyrosty, nie będzie więc kolejnych kwiatów w tym tłoczeniu a tym z drobnymi kwiatami nic, opalają się jak na plaży. Wniosek, trzeba kupić ich więcej
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:51, 28 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Magara napisał(a)
Jola, piękne ujęcia Nie widać, żeby obecna aura źle na Twoje nasadzenia wpływała, chociaż zapewne wpływa
Na pocieszenie napiszę, że ja na rabatach ozdobnych mam przeważnie glinę, mocno wzbogaconą, do tego wyściółkowane wszystko kompostem, który co do zasady trzyma wilgoć, a i tak, w tych temperaturach wszystko co kwitnie albo kwitnąć zaraz będzie - wisi, szczególnie to co cały dzień w słońcu


Zapewniam Cię, ze aura dokładnie wpłynęła ale nie robię zdjęć uschniętym liściom czy kwiatom o trawniku nie wspominam bo nie ma o czym - praktycznie usycha. Dzisiaj trochę popadało to może roślinki podziękują i zechcą rosnąć
Podlewanie z węża to jednak nie to co prawdziwy deszcz.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:57, 28 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
April napisał(a)
Jolu, piękne fotki. Wspaniała kompozycja z różami.
Ballerina też na mojej liście chciejstw i chyba tak zostanie bo nie mam gdzie posadzić
Polecam też Robin Hooda. Świetna jest, tylko ciemniejszy róż. Masz może? A pnącą William Baffin.

Dzięki piękne
Nie znałam tych róż, które polecasz. Już je sprawdziłam. Ciekawa jestem czy w rzeczywistości ten róż to taki bardziej prawdziwie różowy czy taki amarantowy? Na pewno będę kupowała róże z pojedynczymi płatkami, są śliczne, takie filigranowe, delikatne w wyrazie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies